Žáci čtvrtých tříd turnovských škol putovali po památkách

22.09.2021 15:23:29 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Žáci čtvrtých tříd turnovských škol putovali po památkách

Při příležitosti EHD - Dny evropského dědictví se ve čtvrtek 16. září 2021 uskutečnila tradiční akce Putování po památkách, kterou připravuje odbor školství, kultury a sportu pro žáky čtvrtých tříd místních základních škol.

Cílem této každoroční akce je, aby všichni žáci čtvrtých tříd dostali příležitost k seznámení s významnými památkami a místy ve městě. Akce se zúčastnila ZŠ 28. října a ZŠ Žižkova, pro další školy bude putování připraveno ve druhém pololetí tohoto školního roku.

Jednotlivé třídy putovaly s půlhodinovými rozestupy. Na závěr došlo v rámci každé třídy na vyhodnocení a odměnu pro nejlepší družstvo. První zastávkou se stal kostel sv. Františka z Assisi, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Následovala židovská synagoga v Krajířově ulici. Na obou zastaveních se žáci seznámili s historií památek a tradicemi.

Ukázka dravců<br />Autor: Archiv města Turnov Poté žáci v Rývových sadech viděli ukázku dravého ptactva pod vedením sokolníka Milana Straky. Cílem putování se stal Dlaskův statek v Dolánkách, kde si malí výletníci vyslechli poslední výklad. Čekalo na ně občerstvení a proběhlo vyhodnocení vědomostních kvízů, které děti vyplňovaly v týmech vždy po výkladu na jednotlivých stanovištích.

„Putování po památkách bylo zajištěno ve spolupráci s Muzeem Českého ráje, místním informačním centrem a organizací Turnovské památky a cestovní ruch. Poděkování patří také panu vikáři Václavu Vlasákovi, který dětem zajistil návštěvu kostela. I přes nepřízeň počasí se akce vydařila a všem zúčastněným děkujeme," uvedl Odbor školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Září je na hradech a zámcích ve znamení Dnů evropského dědictví
Vila, muzeum i sušárna. Památky v kraji otevírají své brány
Hrad Valdštejn zve na zářijovou dětskou pouť
Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Čtvrťáci putovali po památkách, seznámili se i s životem dravých ptáků
Putování dětí po turnovských památkách 2017
Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT