Zahájili další část rekonstrukce silnice ve Studenci, jiné uzavírky chystají

30.03.2015 19:23:02 | Autor: Markéta Dědková a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Pojizeří

Zahájili další část rekonstrukce silnice ve Studenci, jiné uzavírky chystají

S příchodem jara se na silnicích II. a III. tříd začínají množit uzavírky a dopravní omezení. Od pondělí 30. března například začalo dokončení opravy silnice II / 293 ve Studenci a oprava silnice II / 295 Studenec - Dolní Branná. Doprava je nyní vedena po objízdných trasách.

Liberecký kraj ve spolupráci s Krajskou správou silnic Libereckého kraje (KSS LK) zahájil několik dalších stavebních prací na silnicích, které má ve svém vlastnictví, a další rekonstrukce chystá.

Opravy škod po povodni z roku 2010 se po zimní přestávce rozjely už ve druhé polovině března. „Jedná se o akce, na které bylo požádáno o dotaci až současným vedením Libereckého kraje," uvedl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že letos budou stavebně dokončeny úseky silnic II. třídy v Nové Vsi, Mníšku, Chrastavě, Frýdlantu, Raspenavě a Bílém Potoce pod Smrkem, kde se budou opravovat dva mosty a povodní poškozená opěrná zeď. „Celková výše stavebních nákladů uvedených úseků silnic II. tříd dosahuje 448 milionu korun," doplnil radní.

V průběhu března byly rovněž zahájeny práce na mostech 2886-2 v Návarově a 282-017 v Železném Brodě. „Obě stavby jsou financované z Regionálního operačního programu a musí být dokončeny v letošním roce," řekl ředitel KSS LK Jan Růžička.

Uzavírka silnice ve Studenci<br />Autor: Jiří Novák

Stavební ruch panuje také na Jilemnicku, kde pokračuje rekonstrukce silnic II/293 a II/295 ve Studenci a Dolní Branné. Tato akce je realizována ve spolupráci s Královéhradeckým krajem v rámci státní dotace na rozšíření závodu Škoda Auto ve Vrchlabí a trvat by měla do letošního podzimu. V loňském roce byla zcela ukončena realizace prvního úseku silnice II/293 v části Horka u Staré Paky - Studenec - kostel.

„Rekonstrukce zbylého úseku silnice II/293 ke křižovatce se silnicí II/295 ve Studenci a rekonstrukce úseku silnice II/295 na území Libereckého kraje začala vloni na podzim a po zimní přestávce opět pokračuje," informoval vedoucí investičního oddělení KSS LK Martin Čáp.

V první polovině dubna odstartují také první stavby, které Liberecký kraj přihlásil o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury pro letošní rok. „Konkrétně se začne pracovat na opravách propustků ve Frýdlantu v ulici Zámecká a na silnici II/291 v Hajništi, dále bude zahájena rekonstrukce svahu v Radoňovicích a dokončí se oprava silnice III/2887 v Bozkově," řekl vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jan Čáp s tím, že pro letošní rok je z dotace naplánováno prostavět v nejméně 40 stavebních akcích částku přibližně 220 mil. Kč.

Liberecký kraj letos chystá realizaci minimálně dalších 13 akcí z prostředků Regionálního operačního programu v předpokládaném finančním objemu 250 mil. Kč. „Předpokládáme, že v průběhu května budou zahájeny první akce, například rekonstrukce silnic III/28743, 28744
a 28745 v Zásadě nebo rekonstrukce silnice II/286 v Horních Mísečkách," prozradil radní Vladimír Mastník.

Vzhledem k nutnosti vyčerpání všech dotačních prostředků je potřeba veškeré opravy a rekonstrukce dokončit do konce letošního roku. „Není to lehký úkol a čeká nás toho opravdu hodně, z tohoto důvodu žádáme obyvatele a řidiče, kterých se stavební práce dotknou, o velkou trpělivost a shovívavost při dopravních omezeních na silniční síti v našem kraji," žádal radní Mastník.

Předchozí články o rekonstrukci silnice ve Studenci:

Část silnice Studenec – Horka bude sloužit už přes zimní období
V říjnu pokračují stavební práce na silnici II/293 ve Studenci
VIDEO: Po rekonstrukci otevřeli silnici z Horek do Studence

Rekonstrukce silnice Horka – Studenec bude zahájena během srpna
Dva kraje se budou podílet na modernizaci krkonošských silnic

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavřený most přes Jizeru v Železném Brodě změní jízdní řády autobusů
Výstavba kanalizace v Rovensku pokračuje od 15. března a omezí dopravu
Rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě má začít 13. března
Výstavba kruhové křižovatky a mostu omezí dopravu ve Vrchlabí
Práce na silnici u Studence a Dolní Branné opět začnou v polovině března

Ke stažení

Mapka objízdné trasy v pdf ve vyšším rozlišení

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
09.07.: V semilské Fabrice 1861 zahrají Jakub Děkan a spol.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT