Zahajují výrobu ve Vratislavické kyselce. Višňový syrob dostanou školky

06.04.2021 19:34:01 | Autor: Kateřina Fialová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Zahajují výrobu ve Vratislavické kyselce. Višňový syrob dostanou školky

Před dvěma lety započala rekonstrukce areálu Vratislavické kyselky. V té době byl rozsáhlý areál v katastrofálním stavu a jeho chátrající budovy vyžadovaly kompletní obnovu. Intenzivní práce se vyplatila a jablonecký Kitl tak začátkem roku 2021 dokončil první etapu obnovy areálu, rekonstrukci výrobní haly Vratislavické kyselky.

Tento týden ve středu 7. dubna tak bude moci společnost Kitl oficiálně zahájit provoz v nově rekonstruované výrobní hale první stáčkou Višňového syrobu Kitl.

Radost z této události chce Kitl poslat dál, a proto z první stáčky pošle do každé z padesátipěti mateřských škol v Liberci, Jablonci a Vratislavicích velké balení Višňového Syrobu Kitl, který je právě u dětí velmi oblíbený.

Višnový Syrob byl představen již v roce 2016. Na trh Kitl uvedl již 11 druhů bylinných a ovocných Syrobů. Posledním v řadě byl Kitl Syrob Růžový květ, který je vyroben unikátní českou metodou přírodní konzervace růžovými silicemi, a tedy je bez konzervantů.

Areál Vratislavické kyselky bude otevřen pro veřejnost

Vratislavická kyselak - zámeček z venku<br />Autor: Archiv Kitl Ale ani veřejnost nepřijde zkrátka. Kitl otevře brány areálu Vratislavické kyselky veřejnosti, a to v sobotu 12. června 2021, kdy představí změny, které se v areálu udály. V rámci akce „Kitl v Kyselce" představí novou příchuť Syrobů. Pro návštěvníky budou připraveny exkurze do nových prostor, občerstvení a také koncert skupiny Tata Bojs. Více informací najdete na www.kitl.cz/kvk/.

O společnosti Kitl

Jablonecká společnost Kitl je rodinná firma z Jablonce nad Nisou. Z přírodních surovin vyrábí kvalitní medicinální sirupy, vína a medoviny. Do vybraných sirupů pěstuje a zpracovává byliny v BIO kvalitě. Je držitelem řady ocenění, například Výrobek roku Libereckého kraje nebo Zlatý Klas Země Živitelky. Název společnosti odkazuje na legendárního doktora Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela, který působil v 18. století na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, kde proslul svými léčitelskými schopnostmi.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejlepším libereckým podnikatelem 2020 majitel firmy Kitl Jan Vokurka
Vratislavickou kyselku koupila jablonecká firma Kitl
Výrobkem roku Libereckého kraje je Kitl Syrob malinový

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT