Zaklíněného a opilého řidiče v Roprachticích vyprostili až hasiči

23.03.2012 10:45:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Zaklíněného a opilého řidiče v Roprachticích vyprostili až hasiči

Aktualizováno: Ve čtvrtek zasahovali profesionální hasiči u nehody v Roprachticích, při které se srazila dvě osobní auta. Muž v jednom z vozů zůstal zaklíněn a na jeho vyproštění museli hasiči použít hydraulické zařízení. Policisté na místě zjistili, že muž řídil pod vlivem alkoholu.

Pětatřicetiletý řidič nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a s vozidlem značky Peugeot přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím vozidlem. To bylo vlivem nárazu natlačeno na kovová svodidla. Přitom došlo ke zranění obou řidičů.

„Ve čtvrtek 22. března po 17. hodině profesionální hasiči ze Semil a Jilemnice nepostradatelní u dopravní nehody v Roprachticích na Semilsku. Oba řidiči utrpěli zranění a hasiči pomáhali s jejich naložením do přivolaného vrtulníku. Tradičně také provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem olejovou kaluž, která vytekla pod vozidlem. Pomocí navijáku pak vůz odtáhli na stranu, aby mohla být komunikace průjezdná alespoň jedním směrem," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.  

Policisté následně zjistili, že řidič Peugeotu nebyl připoután bezpečnostním pásem a navíc řídil pod vlivem alkoholu. „Výsledek vyšetření ukázal hodnotu 2,60 promile alkoholu v krvi. S tímto řidičem už byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 131 000 korun," doplnil mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek. 

Sněhové čtvrteční ráno se stalo jednomu z řidičů u Turnova osudné

Podobné havárie najdete v nové rubrice KRIMI - Nehody

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Sestřih podzimních zápasů FK Přepeře
Nejhezčí kapesní kalendářík je znovu z Turnova!
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
17.01.: Obrazem: Zimní Semily v lednu 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT