Zámek Hrubý Rohozec - soutěž 7. díl

28.07.2017 15:26:06 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov,Liberecký kraj

Zámek Hrubý Rohozec - soutěž 7. díl

Čtyřkřídlý zámek s dlouhou historií a bohatým stavebním vývojem nabízí návštěvníkům přes dvacet bohatě zařízených místností, které v minulosti sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.

Kromě prohlídky těchto prostor v prvním patře, mohou návštěvníci zavítat i do patra druhého, které sloužilo jednak k ubytování návštěv a také zde byly soukromé pokoje hraběcí rodiny a  dětské pokoje hraběcích synů. Milovníky té nejstarší historie jistě nadchne třetí prohlídkový okruh, a to prohlídka gotického sklepení a následně lokajny, kuchyně a dalších prostor, které využívali sloužící. V červenci a srpnu zde můžete využít i zkrácené prohlídky pro děti - ty trvají asi dvacet minut a jsou uzpůsobeny těm nejmladším návštěvníkům.

Upozorňujeme ale, že prohlídky vede civilně oblečený průvodce, tedy nikoliv princezna či jiná „pohádková" bytost. Za zmínku určitě stojí také kavárna přímo v zámku, takže si polévku, chlebíček, ale i třeba pohár, kávu či zákusek můžete vychutnat přímo na zámeckém nádvoří, nebo si vzít deku a udělat si v zámeckém parku piknik, neboť kavárna má výdejní okénko i směrem do parku. Na Hrubém Rohozci se příležitostně konají kostýmované prohlídky, vyvrcholením sezóny je potom Hradozámecká noc v sobotu 26. srpna, kdy na Rohozci hrají příběh o tom, jak zámek navštívila Japonka Micuko, která se do rodiny přivdala - a co to všechno způsobilo...

 Naše Jablonecko, s. r. o., ve spolupráci s Národním památkovým ústavem ČR připravilo pro čtenáře webových zpravodajských portálů Našeho Jablonecko a Naše Pojizeří prázdninovou soutěž o osm rodinných vstupenek na hrad či zámek Libereckého kraje. Po dobu osmi týdnů představíme památky našeho kraje. Každý, kdo v daném týdnu správně odpoví na otázky, bude zařazen do osudí o jednu rodinnou vstupenku. Výherci budou následně vyrozuměni. Soutěžte zde! 

Dosavadními výherci jsou Vendula Hrubá (1. díl), Vladimíra Hujerová (2. díl), Michaela Pokorová (3. díl), Jirka Lipš (4. díl), Vlastimil Jirouš (5. díl) a Pavel Erlebach (6. díl). Možnost výhry v soutěži není závislá na účasti v jednotlivých kolech. V každém kole se losuje jeden výherce!  

Státní zámek Hrubý Rohozec, 511 01 Turnov, tel: +420 481 321 012, +420 725 181 569, GPS: 50°35´54"N, 15°9´27"E, FB  - Státní zámek Hrubý Rohozec , www.hruby-rohozec.eu.

Pro děti:

červenec - srpen: státní zámek Hrubý Rohozec - Dětská zkrácená prohlídka. Zkrácená prohlídka pro děti se koná od dubna do října a odchází v předem stanovené časy. Průvodce je civilně oblečen, prohlídka probíhá zejména formou otázek. Prohlídka je vhodná pro děti od 4 do 10 let. Mimo letní prázdniny (duben, květen, červen, září, říjen) prohlídky odcházejí pouze o víkendech, v 10:00, 12:00, 14:00. Během letních prázdnin (červenec, srpen) od úterý do neděle, v 10:10, 11:10, 12:10, 13:10, 14:10, 15:10.  Vstupné: jednotné 50 Kč. (www.hruby-rohozec.eu)

Akce na zámku Hrubý Rohozec:

Státní zámek Hrubý Rohozec<br />Autor: Archiv NPÚ, ÚPS na Sychrově 29. - 30. července: státní zámek Hrubý Rohozec - Dětský víkend. Dětský víkend aneb Princezny, rytíři a loupežníci na zámku Hrubý Rohozec. Od 10 do 16 hod. Vstupné: plné 130 Kč, snížené 100 Kč.

5. - 6. srpna: státní zámek Hrubý Rohozec - Od Mikuláše k Mikuláši. Hrané kostýmované prohlídky. Běžný výklad průvodce je oživen o scénky ze života rodiny Des Fours Walderode. Scénky můžete vidět na obou prohlídkových okruzích. POZOR! Z provozních důvodů se po celý víkend (5.-6. 8. 2017) nebudou konat zkrácené prohlídky pro děti. Od 9 do 17 hodin. Vstupné 120 Kč.

12. srpna: státní zámek Hrubý Rohozec - Varhanní soboty. Při prohlídce kaple vám varhaník Radek Rejšek zahraje na původní zámecké varhany. S menšími skupinami (do 13 osob) průvodce vystoupá na hudební kruchtu, kde představí historii a funkce varhan a přidá malou hudební ukázku. Tato akce je součástí prohlídkového okruhu „Reprezentační prostory". Od 9 do 17 hod.

26. srpna: státní zámek Hrubý Rohozec - Hradozámecká noc na Hrubém Rohozci aneb „Vzhůru do oblak". Oblíbené hrané noční prohlídky. Vzhůru do oblak. Co vše se může přihodit, když chcete první Japonku v Evropě ohromit letem v balóně. Pojďte s námi zpět do dvacátých let! Oblíbené hrané noční prohlídky. Prohlídky odcházejí každých 20 minut. Doporučujeme rezervaci. Od 20 do 23 hodin. Vstupné 120 Kč. Telefon pro Vaši rezervaci: 481 321 012.

26. srpna: státní zámek Hrubý Rohozec - Varhanní soboty. Při prohlídce kaple vám varhaník Radek Rejšek zahraje na původní zámecké varhany. S menšími skupinami (do 13 osob) průvodce vystoupá na hudební kruchtu, kde představí historii a funkce varhan a přidá malou hudební ukázku. Tato akce je součástí prohlídkového okruhu „Reprezentační prostory". Od 9 do 17 hod.

16. - 17. září: státní zámek Hrubý Rohozec - Rok renesanční šlechty - Putování za renesancí. Prohlídky zaměřené na stavební vývoj objektu. Společně se projdeme po nejstarších částech původního krajířovského pozdně gotického zámku. Mimo jiné uvidíte také běžně nepřístupné prostory, jako je východní sklep, místnost ve věži nebo zámecká půda. Prohlídky odcházejí v 10:00, 11:30, 13:00 a 14:30. Vstupné 60 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Státní zámek Zákupy - soutěž 6. díl
Na hrady a zámky už s novými vstupenkami z unikátní sběratelské edice
Hrad Bezděz - soutěž 5. díl
Státní hrad Trosky - soutěž 4. díl
Státní zámek Lemberk - soutěž 3. díl
Státní hrad Grabštejn – soutěž 2. díl
Hrad a zámek Frýdlant - soutěž 1. díl

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili

Česká mincovna letos přichází s novou tříletou sběratelskou sérií nazvanou Příběhy naší historie. Zaměřuje se na řadu pozoruhodných osobností, událostí a činů z naší pestré historie, ve kterých se zrcadlí pravá česká nátura, jako je odhodlání, odvaha, pracovitost, kreativita, cílevědomost a smysl pro humor. V únoru představí medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další budou následovat. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonečtí hasiči vyjížděli k požáru jídla na sporáku

K časté příčině vzniku požáru v domácím prostředí patří požár jídla na sporáku. Nejinak tomu bylo v sobotu 10. února dopoledne, kdy v 9.58 byly čtyři jednotky hasičů povolány k požáru v bytovém domě v ulici Smetanova v Jablonci nad Nisou. Tentokrát byl požár zpozorován a ohlášen včas, nestihl se rozšířit mimo kuchyňkou linku, ale někdy končí takové případy tragicky. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V pátém zápase Turnováci zdolali Nymburk a jsou v semifinále!
Sněhového Krakonoše letos najdete i v Rokytnici nad Jizerou
Přednáška na téma Vítězný únor v Semilech
Program semilského muzea v únoru
Obrazem: Masopustní průvod ve Valteřicích 2018

Nejčtenější články

17.02.: FOTO: Na maškarní do Bozkova přijela Sněhurka i herci ze Slunce, seno
16.02.: Video: Policisté z Liberce až v Turnově naháněli řidiče v Alfě Romeo
16.02.: Na sjezdovce v Rokytnici utrpěl vážné zranění 12letý lyžař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT