Zámek Sychrov se stane dějištěm už 16. ročníku Skotských her

19.08.2016 17:30:05 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Sychrov

Zámek Sychrov se stane dějištěm už 16. ročníku Skotských her

Již po šestnácté ve dnech 19. a 20. srpna 2016 ovládnou Skoti státní zámek Sychrov. Program her nabídne hudební skupiny hrající keltskou hudbu a taneční soubory s ukázkou tradičních skotských tanců. Součástí Skotských her bude také 6. ročník whisky slavností, na nichž se návštěvníci s tímto nápojem blíže seznámí. Zpestřením letošního ročníku bude pokus o zápis do české knihy rekordů.

Skotské hry stejně jako například tartan, kilt, skotské dudy a whisky patří ke kulturnímu dědictví Skotska. Skotské hry Sychrovse navíc řadí mezijedny z největších skotských her vEvropěza účasti šesti až sedmi tisíc návštěvníků. „Návštěvníci se mohou těšit na domácí i zahraniční kapely hrající keltskou hudbu, ukázky tradičních tanců a oblíbené těžkoatletické soutěže. Stejně jako dudy patří ke Skotsku i whisky, a proto budou i letos součástí programu velice oblíbené whisky slavnosti," uvedl organizátor akce a whisky ambasadorspolečnosti Rémy Cointreau Václav Rout.

Program pátečního dne s podtitulem Skotské tance pro všechny je určen pro každého, kdo se chce bavit a tančit. Od 20.00 za doprovodu reprodukované ceilidh hudby zájemcům skotské tance předvedou a posléze i naučí členové tanečních skupin Caledonian Club, Jizerský bodlák a Sillmarion. Vstup na páteční akci je pro veřejnost zdarma. Sobotní program, který startuje v 10 hodin, slibuje návštěvníkům i účastníkům pestrý program plný keltské  hudby, skotských tanců, historických ukázek (keltská vesnička a skotský tábor s ukázkami denního života a řemesel), tradičních těžkoatletických sportovních aktivit jako je hodkládou či skotským kladivem do dálky či vrh kamenem (kvalifikace soutěží se může každý návštěvník i zúčastnit a poměřit tak síly se závodníky jak z České republiky, tak i zahraničí). Zpestřením sobotního programu bude pokus o zápis do knihy rekordů za nejvíce mužů v kiltu či kostkované suknici v jeden okamžik na jednom místě.

Po loňském velkém úspěchu, se i letos součástí her stane ukázkatradičního skotského sportu - golfu, která bude rozšířena o páteční golfový turnaj na překrásném golfovém hřišti Ypsilonka v Liberci. Zajímavostí je, že hráči mužského pohlaví musí celý turnaj odehrát v tradičním  skotském kiltu. Celou sobotu si pak budou návštěvníci moci pod vedením  profesionálního trénéra vyzkoušet odpal, nechat se zasvětit do pravidel této hry, případně si za soutěžit o ceny za nejpřesnější odpal na 50 metrů. Součástí ukázky golfu bude též exhibice, v níž si zasoutěží golfista lukostřelcem - kdo přesněji trefí cíl na zemi ve vzdálenosti 100 metrů.

V areálu zámecké zahrady také proběhne již 9. tradiční setkání majitelů britských autoveteránů, kteří v minulých letech přijeli ukázat takové lahůdky, jako jsou autoveteráni značek Rolls-Royce, Jaguar, Lagonda apod.

Skotské hry 20. srpna 2016:

Program hlavní scény

9:30 Jolly Buskers -tradiční irská hudba v českém podání
10:45 Jauvajs -tradiční účastník skotských her - tentokráte společně s tanečníky skupiny Coisceim
12:00 Slavnostní zahájení Skotských her
12:30 Flying Druid Orchestra - špičkové podání tradiční irské hudby v podání předních českých interpretů
13:30 Vintage Wine - irský punk rock
14:45 Happy to Meet -irská a skotská hudba v modernějším podání
15:45 Dick O ́Brass - legenda českého keltského folkového bigbeatu
16:45 Isara - skotské a irské tradicionály s českými texty
17:45 Rookery - tradiční irská hudba
18:30 Slavnostní zahájení večerního programu
19:00 Vyhlášení výsledků sportovních soutěží
19:30 Assonance - česká legenda interpretující tradiční skotskou a irskou hudbu
21:00 Urban Teuchters - hvězda tradiční skotské hudby (Skotsko)
23:00 Kukulín - legenda české keltské hudby
24:00 Lonely Piper - ukončení programu

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT