Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

13.11.2019 18:52:02 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Semily,Liberecký kraj

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu.

Od počátku letošního roku probíhají mezi vedením měst Semily a Jilemnice a vedením společnosti MMN, a.s. jednání o dalším rozvoji společnosti. Ten je však vázán i na finanční prostředky, které jsou pro realizaci dalšího rozvoje obou nemocnic nezbytné.

„Naše nemocnice se spojením s jilemnickou stala pevnou součástí páteřní sítě nemocnic. O účasti Libereckého kraje jsme uvažovali již v době vzniku MMN, a.s. Schválení záměru vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. je zásadním rozhodnutím zejména z pohledu možného rozvoje nemocnice. Poté, co se podařilo situaci v semilské nemocnici díky transformaci do společné akciové společnosti stabilizovat, můžeme nyní učinit další krok, tentokrát k rozvoji a potřebným investicím v obou našich nemocnicích. S Libereckým krajem, jako stabilním a silným prvkem, jsme připraveni směřovat naši nemocnici k rozvoji se zachováním rozsahu poskytované péče a zajistit potřebné finanční prostředky," vysvětlila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Se záměrem vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. vyslovilo souhlas Zastupitelstvo Libereckého kraje, na pondělním jednání svůj souhlas potvrdilo také Zastupitelstvo města Semily zastupující jednoho ze dvou stávajících akcionářů. Jak zaznělo při jednání semilského zastupitelstva, je pro město Semily stěžejní zachovat minimálně stávající rozsah poskytované péče a zabezpečit nemovitý majetek, který město do MMN, a.s. vložilo. Druhý z akcionářů, město Jilemnice, vyjádří svůj postoj k možnosti vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. na svém jednání ve středu 13. listopadu.

„Věřím, že jilemnické zastupitelstvo rozhodne v souladu s potřebami obou nemocnic. Rozvoj je založen na dlouhodobých plánech projednaných se všemi rozhodujícími subjekty, jako jsou zdravotní pojišťovny, Ministerstvo zdravotnictví a v neposlední řadě i Liberecký kraj, nesoucí spoluzodpovědnost za zdravotní služby na svém území," řekl MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s.

MMN plánuje investice v řádu stovek milionů Kč, které jsou nezbytné pro zachování a rozvoj kvalitní zdravotní péče v regionu. Počítáno je s obnovou přístrojového vybavení a rekonstrukcí obou nemocnic (v Semilech zejména tzv. bílého pavilonu) a v budoucnu by v jilemnické nemocnici mohlo vzniknout oddělení urgentního příjmu.

„Nově zřízená a otevřená střední zdravotnická škola nám dává jistou šanci na zabezpečení středního personálu, kterého je v posledních letech v ČR významný nedostatek. Liberecký kraj, zřizovatel střední zdravotnické školy, nám tak v letošním roce dal zásadní signál o svém vážném zájmu na rozvoji zdravotnictví ve své východní části," doplnil na závěr MUDr. Kalenský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Rada kraje schválila nový model financování Modernizace KNL
FOTO: V Jilemnici nastoupily do první třídy budoucí sestřičky
Kraj odstartoval intenzivnější spolupráci s páteřními nemocnicemi
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Poděkování ARO a chirurgie MMN Jilemnice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi
Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
Budova semilské radnice se dočkala zateplení a rekonstrukce kotelny
V Turnově připravují nové informační a návštěvnické centrum

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT