Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

13.11.2019 18:52:02 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Semily,Liberecký kraj

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu.

Od počátku letošního roku probíhají mezi vedením měst Semily a Jilemnice a vedením společnosti MMN, a.s. jednání o dalším rozvoji společnosti. Ten je však vázán i na finanční prostředky, které jsou pro realizaci dalšího rozvoje obou nemocnic nezbytné.

„Naše nemocnice se spojením s jilemnickou stala pevnou součástí páteřní sítě nemocnic. O účasti Libereckého kraje jsme uvažovali již v době vzniku MMN, a.s. Schválení záměru vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. je zásadním rozhodnutím zejména z pohledu možného rozvoje nemocnice. Poté, co se podařilo situaci v semilské nemocnici díky transformaci do společné akciové společnosti stabilizovat, můžeme nyní učinit další krok, tentokrát k rozvoji a potřebným investicím v obou našich nemocnicích. S Libereckým krajem, jako stabilním a silným prvkem, jsme připraveni směřovat naši nemocnici k rozvoji se zachováním rozsahu poskytované péče a zajistit potřebné finanční prostředky," vysvětlila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Se záměrem vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. vyslovilo souhlas Zastupitelstvo Libereckého kraje, na pondělním jednání svůj souhlas potvrdilo také Zastupitelstvo města Semily zastupující jednoho ze dvou stávajících akcionářů. Jak zaznělo při jednání semilského zastupitelstva, je pro město Semily stěžejní zachovat minimálně stávající rozsah poskytované péče a zabezpečit nemovitý majetek, který město do MMN, a.s. vložilo. Druhý z akcionářů, město Jilemnice, vyjádří svůj postoj k možnosti vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. na svém jednání ve středu 13. listopadu.

„Věřím, že jilemnické zastupitelstvo rozhodne v souladu s potřebami obou nemocnic. Rozvoj je založen na dlouhodobých plánech projednaných se všemi rozhodujícími subjekty, jako jsou zdravotní pojišťovny, Ministerstvo zdravotnictví a v neposlední řadě i Liberecký kraj, nesoucí spoluzodpovědnost za zdravotní služby na svém území," řekl MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s.

MMN plánuje investice v řádu stovek milionů Kč, které jsou nezbytné pro zachování a rozvoj kvalitní zdravotní péče v regionu. Počítáno je s obnovou přístrojového vybavení a rekonstrukcí obou nemocnic (v Semilech zejména tzv. bílého pavilonu) a v budoucnu by v jilemnické nemocnici mohlo vzniknout oddělení urgentního příjmu.

„Nově zřízená a otevřená střední zdravotnická škola nám dává jistou šanci na zabezpečení středního personálu, kterého je v posledních letech v ČR významný nedostatek. Liberecký kraj, zřizovatel střední zdravotnické školy, nám tak v letošním roce dal zásadní signál o svém vážném zájmu na rozvoji zdravotnictví ve své východní části," doplnil na závěr MUDr. Kalenský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Rada kraje schválila nový model financování Modernizace KNL
FOTO: V Jilemnici nastoupily do první třídy budoucí sestřičky
Kraj odstartoval intenzivnější spolupráci s páteřními nemocnicemi
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Poděkování ARO a chirurgie MMN Jilemnice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výrobní družstvo Granát Turnov se umístilo mezi nejlepšími českými firmami
Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy
Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně
Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní neděli
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT