Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

13.11.2019 18:52:02 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Semily,Liberecký kraj

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu.

Od počátku letošního roku probíhají mezi vedením měst Semily a Jilemnice a vedením společnosti MMN, a.s. jednání o dalším rozvoji společnosti. Ten je však vázán i na finanční prostředky, které jsou pro realizaci dalšího rozvoje obou nemocnic nezbytné.

„Naše nemocnice se spojením s jilemnickou stala pevnou součástí páteřní sítě nemocnic. O účasti Libereckého kraje jsme uvažovali již v době vzniku MMN, a.s. Schválení záměru vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. je zásadním rozhodnutím zejména z pohledu možného rozvoje nemocnice. Poté, co se podařilo situaci v semilské nemocnici díky transformaci do společné akciové společnosti stabilizovat, můžeme nyní učinit další krok, tentokrát k rozvoji a potřebným investicím v obou našich nemocnicích. S Libereckým krajem, jako stabilním a silným prvkem, jsme připraveni směřovat naši nemocnici k rozvoji se zachováním rozsahu poskytované péče a zajistit potřebné finanční prostředky," vysvětlila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Se záměrem vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. vyslovilo souhlas Zastupitelstvo Libereckého kraje, na pondělním jednání svůj souhlas potvrdilo také Zastupitelstvo města Semily zastupující jednoho ze dvou stávajících akcionářů. Jak zaznělo při jednání semilského zastupitelstva, je pro město Semily stěžejní zachovat minimálně stávající rozsah poskytované péče a zabezpečit nemovitý majetek, který město do MMN, a.s. vložilo. Druhý z akcionářů, město Jilemnice, vyjádří svůj postoj k možnosti vstupu Libereckého kraje do MMN, a.s. na svém jednání ve středu 13. listopadu.

„Věřím, že jilemnické zastupitelstvo rozhodne v souladu s potřebami obou nemocnic. Rozvoj je založen na dlouhodobých plánech projednaných se všemi rozhodujícími subjekty, jako jsou zdravotní pojišťovny, Ministerstvo zdravotnictví a v neposlední řadě i Liberecký kraj, nesoucí spoluzodpovědnost za zdravotní služby na svém území," řekl MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s.

MMN plánuje investice v řádu stovek milionů Kč, které jsou nezbytné pro zachování a rozvoj kvalitní zdravotní péče v regionu. Počítáno je s obnovou přístrojového vybavení a rekonstrukcí obou nemocnic (v Semilech zejména tzv. bílého pavilonu) a v budoucnu by v jilemnické nemocnici mohlo vzniknout oddělení urgentního příjmu.

„Nově zřízená a otevřená střední zdravotnická škola nám dává jistou šanci na zabezpečení středního personálu, kterého je v posledních letech v ČR významný nedostatek. Liberecký kraj, zřizovatel střední zdravotnické školy, nám tak v letošním roce dal zásadní signál o svém vážném zájmu na rozvoji zdravotnictví ve své východní části," doplnil na závěr MUDr. Kalenský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Rada kraje schválila nový model financování Modernizace KNL
FOTO: V Jilemnici nastoupily do první třídy budoucí sestřičky
Kraj odstartoval intenzivnější spolupráci s páteřními nemocnicemi
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Poděkování ARO a chirurgie MMN Jilemnice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomničtí rozhodli o výhře nad posílenými Predátory až v závěru
Jičín v Turnově udeřil ve druhé třetině
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
Prvním letošním miminkem Turnova je holčička Nela
Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT