Zářijová sobota na Valdštejně se opravdu vydařila

29.09.2018 10:23:08 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Zářijová sobota na Valdštejně se opravdu vydařila

Na 150 návštěvníků se zúčastnilo připraveného odpoledního programu Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna. Netradiční setkání u příležitosti vévodových narozenin se konaly ve Slavnostním sále klasicistního domu. A žádný z účastníků slavnosti neodcházel bez sladkého či slaného kousku z bohatě prostřené tabule.

Při závěrečné audienci Albrecht z Valdštejna přivítal i svoji družinu, která mu přišla popřát a připravila mu zajímavý dárek v podobě vystoupení břišních tanečnic. A věřte, že se bavil nejen vévoda, ale i všichni přihlížející návštěvníci. Neobvyklý dárek dostal i od hradu Valdštejna. A dárek v podobě helmice, meče a vojenské košile posloužil vévodovi k získání dalšího člena jeho slavné armády.

Na závěr audience se vždy vévoda s účastníky akce loučil slovy: „Přeji vám všem, abyste v životě byli stejně úspěšní jako my Albrecht z Valdštejna a zároveň vám přeji, abyste tak nedopadli." (Albrecht z Valdštejna byl zavražděn v Chebu 25. 2. 1634 a jak je uváděno, jedním z důvodů vraždy byla závist).

Zároveň na prvním nádvoří hradu před kapličkou sv. Jana Křtitele proběhlo netradiční koncertní vystoupení trutnovského uskupení pod názvem „Kouzlo zvuku". V letošním roce toto uskupení hudebníků hrající na tradiční i netradiční nástroje putovalo po Českém ráji a kromě Valdštejna vystupovalo i na Hrubé skále, Humprechtu či Kosti. Jsme rádi, že jedním ze zastavení byl i jeden z nejstarších hradů v Českém ráji Valdštejn. A věříme, že s těmito nadanými hudebníky se ještě na nějakém koncertu setkáme.

Ohlasy návštěvníků „bohatého" odpoledne na Valdštejně byly kladné a všichni odcházeli spokojeni se slovy: „Je to tu krásné, bylo tu hezky, děkujeme."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Valdštejn ožil 7. ročníkem Svatohubertské slavnosti
Slackline festival uzavřel Dny evropského dědictví na Valdštejně
Vítězové výtvarné soutěže budou odměněni na Svatohubertské slavnosti
Září je na hradech a zámcích ve znamení Dnů evropského dědictví
Valdštejn láká na hudbu a netopýry v rámci Dnů evropského dědictví
Hradozámeckou nocí vyvrcholila prázdninová sezona na Valdštejně
Slacklineři ukázali své dovednosti na Valdštejně

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
Liberecký kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné
Orkán Sabine z pohledu ČEZ: 2755 poruch, škody za 25 milionů korun
Obrazem: Lyžuj lesy v Jablonci 2020
Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci

Nejčtenější články

21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
20.02.: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019
20.02.: Zlato z českého šampionátu mají Bára Hůlková i Jakub Šafář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT