Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.09.2013 07:25:22 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám zářijový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny hlavně studentům, v programu jsou ale také informace pro veřejnost a rodiče. Září je samozřejmě ve znamení zahájení školního roku.

Školní rok 2013/2014 bude zahájen v pondělí 2. září 2013. Nejprve se žáci sejdou ve třídách se svými třídními učiteli. Poté bude následovat shromáždění pedagogů a žáků v aule gymnázia. Ředitel gymnázia a jeho zástupce přivítají žáky a učitele opět ve svých talárech a s insigniemi GIO. Zahájení nového školního roku se zúčastní i hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který promluví k žákům i pedagogům (více podrobností). V dalších dnech začne výuka podle rozvrhu, který je již kompletně připraven.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta při zahájení školního roku v aule semilského gymnázia<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje, Květa ŠírováBlahopřejeme všem studentům primy a 1.ročníku k jejich výkonu u přijímacích zkoušek a přejeme jim hodně úspěchů ve studiu. Celkem by mělo v prvních ročnících čtyřletého a osmi-letého studijního cyklu zahájit studium 55 nových studentů. Třídní profesorkou primy osmiletého gymnázia bude Jana Kocourová, třídním profesorem 1. ročníku čtyřletého gymnázia bude Lukáš Rambousek.

V pedagogickém sboru došlo k několika změnám. Z mateřské dovolené se vrací Klára Hassová (bude vyučovat chemii a biologii). Pedagogické působení na našem gymnáziu ukončila Lenka Prokopová (stěhování). Její úvazek byl rozdělen mezi Šárku Staňkovou (t.č. ještě na mateřské a rodičovské dovolené, bude vyučovat několik hodin výtvarné výchovy) a Janu Staňkovou (český jazyk), která je novou posilou našeho pedagogického sboru.

V průběhu hlavních prázdnin byly realizovány naplánované investiční akce a proběhly rovněž nezbytné opravy. Z největších akcí vybíráme následující tři. Po instalaci nových PC serverů v loňském roce jsme v rámci projektu EU-peníze středním školám pořídili nové počítače a související vybavení pro školu za 780 000 Kč. Žákům i pedagogům se tak podstatně zlepší uživatelský komfort v počítačové učebně, ve třídách i v kabinetech. Během prvních týdnů nového školního roku budou navíc v budově školy instalovány nové wifi přístupové body pro možnost připojení k internetu. Přáli bychom si však také, aby naši žáci netrávili svůj čas jen u počítačů, ale aby také více sportovali. Proto pracujeme systematicky na postupné rekonstrukci našich sportovišť, aby všichni, kdo chtějí sportovat např. i ve volném čase, měli k tomu odpovídající podmínky. Během letošních prázdnin proběhla úspěšně kompletní rekonstrukce volejbalového hřiště a oprava rozběhové dráhy na skok daleký na školním hřišti (celkem za cca 470 000 Kč). A třetí významnou akcí byla instalace nového plotu okolo pozemku školy v ulici Vysocká (cca za 300 000 Kč). Podrobnosti k investičním akcím, opravám i vynaloženým finančním prostředkům budou uvedeny v dokumentu „Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2012-2013".

Zářijový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta:  

Ústní zkoušky

Ústní zkoušky společné i profilové části maturitní zkoušky v podzimním termínu 2013 proběhnou ve středu 11. září 2013 od 12.00 hod. Písemné zkoušky společné části maturitní zkoušky (didaktické testy a písemné práce) budou maturanti absolvovat na spádové škole v týdnu od 2. do 6. září. Všem studentům přejeme u maturity úspěch.

Adaptační kurz

Studenti primy a 1. ročníku se od 3.9. do 6. 9. 2013 zúčastní adaptačního kurzu. Náplní kurzu budou hry a soutěže vedoucí k poznání nových spolužáků a k jejich vzájemné spolupráci. Cílem kurzu je stmelení nových třídních kolektivů a odstranění nežádoucích vlivů vznikajících při formování nového kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Lukáš Rambousek, Jana Kocourová, Stanislav Ulvr a Luboš Hlava. Zahájení kurzu bude v aule 3. 9. ve 12.00 hod. Kurz bude plný různých překvapení, např. včetně nalezení místa ubytování.

Sportovní kurz

Tradičního sportovního kurzu se od 9. do 13. září zúčastní studenti septimy a 3. ročníku. Prožijí týden plný sportovních her, jízdu na lodích, běhání po lese s mapou a buzolou a dalších zajímavých činností. Ubytováni budou v rekreačním objektu sv. Chotěvice Kateřina nedaleko města Hostinné. Instruktory kurzu budou Mgr. R. Berka, Mgr. S. Bradnová, Ing. L. Hlava a Mgr. M. Krajíc. Přejeme jim pěkné počasí a úspěšný průběh kurzu.

Představení Chabrus line

Na úterý 17. 9. je připraveno představení v KC Golf. Chabrus Line je parafráze na motivy známého muzikálu, který si v Čechách ještě nikdo netroufl uvést. Veselé skoky se utkají v nemilosrdném „okresním" konkurzu do světového muzikálu, kam se na osm rolí přihlásilo jen šest uchazečů. Vše navíc v pozadí kontroluje sponzor, který pevně svírá opratě peněz. Síto musí být velmi husté, ale projít musí každý... Tanečníci svlékají své duše i svá trička, aby získali životní roli. Každopádně skvělá choreografie a svérázný humor je zárukou toho, že se nudit určitě nebudeme. Od žáků bude vybíráno 50 Kč.

Setkání zástupců škol sítě ASP-net UNESCO

Ve dnech 23. a 24. září se zástupce ředitele gymnázia Luděk Štěpnička zúčastní výročního setkání zástupců škol sítě ASP-net UNESCO ve Valašském Meziříčí. Semilské gymnázium je členem této prestižní sítě 50 škol různých typů v České republice už od roku 1990. Základním zaměřením pro práci škol dle Charty sítě přidružených škol UNESCO jsou světové problémy, lidská práva, demokracie, mezikulturní vzdělávání a světové dědictví, kulturní dědictví a udržitelný rozvoj, ekologie. S tímto zaměřením souvisí i školní vzdělávací program pro nižší stupeň našeho gymnázia. 

Kurzy pro studenty

I v letošním školním roce budeme nabízet pro studenty a veřejnost v rámci doplňkové činnosti různé kurzy, jejichž nabídka bude postupně zveřejňována, mj. také na našich webových stránkách. Počítáme zatím s dvěma kurzy angličtiny (povede Mgr. Zahradník), kurzem ruského jazyka (Mgr. Štefánková) a s kurzem sebeobrany (Mgr. Holubová). V nabídce bude i kurz malování tužkou a olejem technikou DRY BRUSH (paní Becková). Předpokládáme, že dál poběží i kurz španělštiny (paní Monserrat). Detailnější informace Vám poskytnou lektoři jednotlivých kurzů. Přípravu kurzů řídí Ing. Luboš Hlava, který je odpovědný za doplňkovou činnost. Některé projekty a kurzy probíhají také v rámci projektu Centra vzdělanosti Libereckého kraje (CVLK). Semilské gymnázium má statut „Místního centra vzdělanosti CVLK". Kurzy budou otevřeny podle zájmu a cena bude stanovena podle počtu účastníků. Bližší informace postupně na www.giosm.cz v sekci celoživotní vzdělávání.

Pedagogická praxe bývalých studentů

V průběhu podzimních měsíců, zřejmě už v září, vykonají na semilském gymnáziu pedagogickou praxi dva naši bývalí studenti. Jana Maierová bude v rámci vyučovacích hodin českého jazyka zkoumat se žáky dialekt podkrkonošské oblasti zejména v odrazu hypokoristických podob rodných jmen, Petr Miksánek bude absolvovat svou pedagogickou praxi v předmětech hudební výchova a společenskovědní seminář.

Na říjen se připravuje:

V sobotu 5. října 2013 proběhne už 33. ročník pochodu maturantů

V termínu od 14. do 19.10. 2013 tradiční výměnný týdenní pobyt žáků ve Weißwasseru - nový projekt Ton macht die Musik 

Hejtman vítal studenty gymnázia Semily a SZŠ Turnov

Studijní pobyt aneb cesta do Čech a zpět

Co jste zmeškali na gymnáziu před prázdninami?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně

Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.

Více než 1,5 milionem korun podporuje kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630 000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1.200.000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením

Nejčtenější články

27.01.: Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením
27.01.: Talent ze Semil v Senátu: Výstava Svět očima dětí
27.01.: V roce 2025 Krkonoše navštívilo více než 4,1 milionu lidí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT