Zářijové novinky ze semilské knihovny

15.09.2019 11:57:55 | Autor: mks | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Zářijové novinky ze semilské knihovny

Z Městské knihovny v Semilech letí radostná novina. V Krákorčině hnízdě se narodilo anglické dvojče! Druhé vydání knihy Objevuj Semily s Krákorkou a anglickou verzi Take a stroll around Semily lze nově zakoupit v knihovně a Turistickém informačním centru. Knihovna ale na září nachystala mnohem více novinek!

Babí léto odstartuje přednáška Od klimatické změny ke změně klimatu, která se uskuteční v čítárně knihovny v úterý 17. září od 17.30. Do Semil na pozvání Čajovny U Robinsona a města zavítá ekolog a geograf RNDr. Jan Piňos. Semilští budou mít jedinečnou možnost debatovat o oteplování planety, krajině, lesích a vodě, energii a jiných naléhavých ekologických tématech, například také o roli médií, plýtvání a o tom, co může udělat každý pro lepší kvalitu života.

Po náročném pracovním týdnu se můžete v knihovně zastavit na dobrou kávu. Workshop Příprava domácí kávy chystají na pátek 20. září od 17 hodin na terase v oddělení pro děti a mládež. V případě nepříznivého počasí se účastníci přesunou do prostor knihovny. Těšit se můžete na baristy s dlouholetou praxí, Jakuba Ježka a Elišku Fáborskou.

„Na workshopu si povíme něco málo o kávové kultuře, o pěstování a zpracování kávy a kde sehnat kvalitní zrno. Ukážeme si základní domácí přípravu filtrované kávy (Chemex, French press, Aeropress, V60 a džezva). U každé metody provedeme ochutnávku a poukážeme si na rozdíly. Káva není pouze zdroj kofeinu, ale hlavně rozmanitý a komplexní nápoj!," uvedla podrobnosti ředitelka semilské knihovny Jitka Šedinová.

Na akci se můžete přihlásit v oddělení pro dospělé, dospele@knihovnasemily.cz. Tamtéž naleznete i minivýstavku plnou knih na téma káva.

Další přednáška Čínské nudle, no a co dál? vás provede čínskou kulturou, od symboliky slov a tradic až po současný systém vzdělávání nebo paradoxy moderních technologií. Barbora Matějková je studentkou oboru Kulturní studia Číny na Masarykově Univerzitě v Brně, a v Číně strávila dva semestry. Vrátila se zpět s chutí na svíčkovou a také s množstvím příběhů, o které se ráda podělí ve středu 25. září od 17 hodin v čítárně knihovny.

Září zakončí tradiční páteční burza knih plánovaná na 27. září jako předzvěst pro Týden knihoven, který bude následovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
Jak semilská knihovna nocovala s Andersenem
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Vrána Krákorka provede děti pozoruhodnými zákoutími Semil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března
Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT