Zářijové novinky ze semilské knihovny

15.09.2019 11:57:55 | Autor: mks | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Zářijové novinky ze semilské knihovny

Z Městské knihovny v Semilech letí radostná novina. V Krákorčině hnízdě se narodilo anglické dvojče! Druhé vydání knihy Objevuj Semily s Krákorkou a anglickou verzi Take a stroll around Semily lze nově zakoupit v knihovně a Turistickém informačním centru. Knihovna ale na září nachystala mnohem více novinek!

Babí léto odstartuje přednáška Od klimatické změny ke změně klimatu, která se uskuteční v čítárně knihovny v úterý 17. září od 17.30. Do Semil na pozvání Čajovny U Robinsona a města zavítá ekolog a geograf RNDr. Jan Piňos. Semilští budou mít jedinečnou možnost debatovat o oteplování planety, krajině, lesích a vodě, energii a jiných naléhavých ekologických tématech, například také o roli médií, plýtvání a o tom, co může udělat každý pro lepší kvalitu života.

Po náročném pracovním týdnu se můžete v knihovně zastavit na dobrou kávu. Workshop Příprava domácí kávy chystají na pátek 20. září od 17 hodin na terase v oddělení pro děti a mládež. V případě nepříznivého počasí se účastníci přesunou do prostor knihovny. Těšit se můžete na baristy s dlouholetou praxí, Jakuba Ježka a Elišku Fáborskou.

„Na workshopu si povíme něco málo o kávové kultuře, o pěstování a zpracování kávy a kde sehnat kvalitní zrno. Ukážeme si základní domácí přípravu filtrované kávy (Chemex, French press, Aeropress, V60 a džezva). U každé metody provedeme ochutnávku a poukážeme si na rozdíly. Káva není pouze zdroj kofeinu, ale hlavně rozmanitý a komplexní nápoj!," uvedla podrobnosti ředitelka semilské knihovny Jitka Šedinová.

Na akci se můžete přihlásit v oddělení pro dospělé, dospele@knihovnasemily.cz. Tamtéž naleznete i minivýstavku plnou knih na téma káva.

Další přednáška Čínské nudle, no a co dál? vás provede čínskou kulturou, od symboliky slov a tradic až po současný systém vzdělávání nebo paradoxy moderních technologií. Barbora Matějková je studentkou oboru Kulturní studia Číny na Masarykově Univerzitě v Brně, a v Číně strávila dva semestry. Vrátila se zpět s chutí na svíčkovou a také s množstvím příběhů, o které se ráda podělí ve středu 25. září od 17 hodin v čítárně knihovny.

Září zakončí tradiční páteční burza knih plánovaná na 27. září jako předzvěst pro Týden knihoven, který bude následovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
Jak semilská knihovna nocovala s Andersenem
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Vrána Krákorka provede děti pozoruhodnými zákoutími Semil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
14.10.: FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT