Zasloužené body na kontě turnovského ženského béčka

13.02.2020 13:53:27 | Autor: Kateřina Klejchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Družstvo domácích volejbalistek TJ Zikuda Turnov B nastoupilo v sobotu 8. února proti týmu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

TJ Zikuda Turnov B - TJ Bižuterie Jablonec n. N. B 3:0 (24, 25, 16)

Hned od začátku byl k vidění pěkný vyrovnaný volejbal. Turnovské hráčky dokázaly soupeře potrápit tvrdým servisem a velmi dobře ovládaly i další herní činnosti. Kvalitní hra domácích s minimem chyb nakonec vedla k těsnému, ale zaslouženému vítězství v prvním i druhém setu. Do třetího setu vstoupil Turnov nešťastně, když si domácí blokařka L. Němečková za stavu 1:0 zranila kotník. Nucené střídání do té doby výborně fungující hru Turnovaček však nijak negativně neovlivnilo, ba naopak, třetí set skončil naprosto jednoznačně vítězstvím domácích.

Sestava Turnova: Kabátová, Hyblerová, Zakouřilová, Slačíková, Němečková, Zikmundová, Svobodová, Horáková.

TJ Zikuda Turnov B - TJ Bižuterie Jablonec n. N. B 1:3 (21, -23, -8, -21)

V prvním setu opět dominovaly domácí hráčky, a zaslouženě si tak připsaly první sadu. Ve druhém setu však hra domácích začala nenápadně upadat. Přestalo se dařit na servisu a zhoršil se příjem. Na druhé straně došlo naopak k přesnému opaku, protihráčky se zlepšily na příjmu i na podání a přitvrdily na útoku. Druhý set, i když nejtěsnějším rozdílem, tedy získal soupeř. Ve třetím setu se domácím nedařilo vůbec nic a protihráčky toho dokázaly dokonale využít a získat pro sebe v pořadí již druhý set. V další sadě se Turnov trochu oklepal, ale ke své výborné hře z prvního zápasu se již vrátit nedokázal a „rozjeté" protihráčky tak získaly i čtvrtý set na svou stranu.