Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou

27.10.2019 09:16:49 | Autor: Markéta Endlerová | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou

Vběhnout do druhé stovky naší země, a to doslova, to si dali za cíl organizátoři nového běžeckého projektu s názvem Sokolský běh republiky. Konat se bude každoročně na výročí založení Československa 28. října.

Zúčastnit se ho může úplně každý, protože se bude konat hned na 12 místech České republiky, a dokonce na dvou v USA. Všichni účastníci se mohou těšit na pohodovou 6,5km, kterou mohou zdolat i rychlejší chůzí.

V cíli bude odměněn každý, a to dřevěnou medailí v unikátním designu. Účastníci pražského závodu dostanou ke startovnému i tričko. Mezi „závodníky" najdete také známé tváře. Ambasadorem závodu je Jakub Kohák, sám fanoušek Sokola. Chybět nebude ani mistr světa a Evropy ve vodním slalomu Vít Přindiš nebo otec českého běhu Miloš Škorpil.

Nabité startovní pole slibuje v první řadě pořádnou zábavu. „Nenechte se zmást názvem. Běh sice obsahuje, ale v první řadě půjde o zábavu. Pořadatelé mi slíbili, že kdo bude chtít, může si trať jen projít. Limit je několik hodin, 6 a půl km dáme všichni, ne?" zve na Běh republiky Kuba Kohák, hlavní tvář projektu.

Ani ostatní osobnosti nemíní lámat rekordy. „O vítězství tady vůbec nepůjde. Naopak, jde o oslavu naší země. Chceme společně pozvednout národní hrdost a užít si den, který patří naší zemi," má jasno Vít Přindiš, který bude v příštím roce usilovat o účast na Letních olympijských hrách v Tokiu.

Trať povede po nejkrásnějších místech Malé Strany v Praze

Dvanáct míst po České republice a dvě v USA. Největší závod se očekává v Praze, která zve účastníky do historického centra. Unikátní trať povede běžce přes Petřínské a Kinského zahrady k Pražskému hradu. Zázemí závodu bude nedaleko Kampy u Tyršova domu.

„Já osobně se moc těším na ty výhledy. Ano, pořád půjde o běh a já si to rád zaběhnu, ale kochat se v běžeckém historickou Prahou, to je vždy zážitek," prozrazuje svou motivaci Miloš Škorpil, guru českého běhání.

Vše podstatné k závodu vč. registrací, které jsou již v plném proudu najdete na www.behrepubliky.cz. A nezapomeňte, slavíme výročí Československa, vyrazte na start v barvách naší trikolory.

Sokolský běh republiky Praha
start a cíl závodu: Hellichova ulice na Malé Straně
zázemí závodu: Tyršův dům na Malé Straně
délka trasy: 6,5 km, dětské závody 0,5 a 1 km
kapacita: 1 000 (7km trasa)
startovné: Online 600 Kč do 24. 10. 2019, na místě 800 Kč. V ceně je zahrnuta medaile a tričko.

Sokolský běh republiky regiony
seznam závodů: Děčín, Lomnice nad Popelkou, Syrovice, Jedovnice, Kamenice, Bedřichov, Milovice, Babice nad Svitavou, Nové Město na Moravě, Písek, Terezín, Portland (USA), Washington (USA)
délka trasy: kolem 7 km + dětské závody
kapacita: 200
startovné: 200-300 Kč
webové stránky: www.behrepubliky.cz

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
Od 2. června opravují chodník od Růžové hory na Sněžku
Novinky z rekonstrukce silnice II/610 v Turnově až na hranici kraje
Program jilemnického kina od 1. do 7. června
FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT