Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou

27.10.2019 09:16:49 | Autor: Markéta Endlerová | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou

Vběhnout do druhé stovky naší země, a to doslova, to si dali za cíl organizátoři nového běžeckého projektu s názvem Sokolský běh republiky. Konat se bude každoročně na výročí založení Československa 28. října.

Zúčastnit se ho může úplně každý, protože se bude konat hned na 12 místech České republiky, a dokonce na dvou v USA. Všichni účastníci se mohou těšit na pohodovou 6,5km, kterou mohou zdolat i rychlejší chůzí.

V cíli bude odměněn každý, a to dřevěnou medailí v unikátním designu. Účastníci pražského závodu dostanou ke startovnému i tričko. Mezi „závodníky" najdete také známé tváře. Ambasadorem závodu je Jakub Kohák, sám fanoušek Sokola. Chybět nebude ani mistr světa a Evropy ve vodním slalomu Vít Přindiš nebo otec českého běhu Miloš Škorpil.

Nabité startovní pole slibuje v první řadě pořádnou zábavu. „Nenechte se zmást názvem. Běh sice obsahuje, ale v první řadě půjde o zábavu. Pořadatelé mi slíbili, že kdo bude chtít, může si trať jen projít. Limit je několik hodin, 6 a půl km dáme všichni, ne?" zve na Běh republiky Kuba Kohák, hlavní tvář projektu.

Ani ostatní osobnosti nemíní lámat rekordy. „O vítězství tady vůbec nepůjde. Naopak, jde o oslavu naší země. Chceme společně pozvednout národní hrdost a užít si den, který patří naší zemi," má jasno Vít Přindiš, který bude v příštím roce usilovat o účast na Letních olympijských hrách v Tokiu.

Trať povede po nejkrásnějších místech Malé Strany v Praze

Dvanáct míst po České republice a dvě v USA. Největší závod se očekává v Praze, která zve účastníky do historického centra. Unikátní trať povede běžce přes Petřínské a Kinského zahrady k Pražskému hradu. Zázemí závodu bude nedaleko Kampy u Tyršova domu.

„Já osobně se moc těším na ty výhledy. Ano, pořád půjde o běh a já si to rád zaběhnu, ale kochat se v běžeckém historickou Prahou, to je vždy zážitek," prozrazuje svou motivaci Miloš Škorpil, guru českého běhání.

Vše podstatné k závodu vč. registrací, které jsou již v plném proudu najdete na www.behrepubliky.cz. A nezapomeňte, slavíme výročí Československa, vyrazte na start v barvách naší trikolory.

Sokolský běh republiky Praha
start a cíl závodu: Hellichova ulice na Malé Straně
zázemí závodu: Tyršův dům na Malé Straně
délka trasy: 6,5 km, dětské závody 0,5 a 1 km
kapacita: 1 000 (7km trasa)
startovné: Online 600 Kč do 24. 10. 2019, na místě 800 Kč. V ceně je zahrnuta medaile a tričko.

Sokolský běh republiky regiony
seznam závodů: Děčín, Lomnice nad Popelkou, Syrovice, Jedovnice, Kamenice, Bedřichov, Milovice, Babice nad Svitavou, Nové Město na Moravě, Písek, Terezín, Portland (USA), Washington (USA)
délka trasy: kolem 7 km + dětské závody
kapacita: 200
startovné: 200-300 Kč
webové stránky: www.behrepubliky.cz

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dramaťáci ze Žižkovky vystoupili na krajském setkání knihovníků
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v listopadu
FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky

Nejčtenější články

14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT