Zdeňka Hanyšová z Turnova je pečovatelkou roku 2019

12.12.2019 08:30:11 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Zdeňka Hanyšová z Turnova je pečovatelkou roku 2019

V roce 2019 byla pod záštitou Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) opět vyhlášena možnost nominace pečovatelů a pečovatelek do Národní ceny Pečovatelka roku 2019. Za organizaci Zdravotně sociální služby Turnov za službu v centru denních služeb - Domovinku, byla nominována Zdeňka Hanyšová.

Nominační komisí byla k ocenění vybrána a ve středu 4. prosince se zúčastnila slavnostního vyhlášení, které se konalo v Praze na Novoměstské radnici. Cenu přebírali z rukou herečky Hany Maciuchové. Už jen to byl oceněné velmi příjemný zážitek.

„Vážím si práce Zdeňky Hanyšové, kterou zde již 10 let vykonává. Je až obdivuhodné, s jakou láskou, péčí a individuálním přístupem jedná s každým klientem, který do služby přijde. Její citlivý přístup, opravdový zájem o klienta a srdečnost, vedou k tomu, že klienti ji milují. Paní Hanyšová je pro naše klienty oázou klidu, vzájemné důvěry a jistoty. Mnozí z nich trpí Alzheimerovou chorobou, ztrácí své dovednosti i vlastní osobnost, vždy se k nim chová ohleduplně, s úctou a respektem k jejich životním zkušenostem. Za léta, která zde pracuje, by si jeden mohl říct, že ji tato psychicky náročná práce vyčerpává. Opak je pravdou. Spokojenost našich klientů ji nabíjí a dodává energii a smysl do další práce. Také její dovednost vlastní psychohygieny je v této pracovní pozici velmi důležitá. Dokáže velmi dobře oddělit práci od soukromí, což je velmi cennou vlastností pracovníka v sociálních službách. Obecně jen člověk, který se cítí být sám v psychické pohodě, může rozdávat kus sebe samého. Myslím si z celého srdce, že si toto ocenění opravdu zaslouží," uvedla vedoucí terénní pečovatelské služby a centra denních služeb Renata Poláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu
FOTO: Turnovské Alzheimer centrum roste, klienty přivítá v lednu 2021
Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokument V Síti uvedou i pojizerská kina
Blíží se jaro, čas výletů. Třeba na Mužské kameny
Kraj revitalizuje aleje, další připravuje na Novoborsku a Frýdlantsku
V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
Liberecký kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné

Nejčtenější články

21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
20.02.: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019
20.02.: Zlato z českého šampionátu mají Bára Hůlková i Jakub Šafář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT