Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality

14.11.2019 11:54:27 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality

Aktualizováno o fotografie z předání: Ředitel ZSST Jaroslav Cimbál převzal v pátek 1. listopadu od zástupkyně asociace center sociální péče pětihvězdičkový certifikát o spokojenosti seniorů s poskytovanou péčí.

Zdravotně sociální služby Turnov v měsíci květnu 2019 obhajovaly Značku kvality ve službě Domov pro seniory. Je to jediné hodnocení, které komplexně prověří spokojenost seniorů s poskytovanou péčí, bydlením, stravou, kulturou a volným časem.

Počátkem října 2019 byla potvrzena, již potřetí v období osmi let, obhajoba u této služby s maximálním získáním počtu pěti hvězdiček. Je to obdobné hodnocení jako u hotelů.

Vedle této služby stejným hodnocením v minulosti prošla i pečovatelská služba, která byla dokonce první v celé ČR, která získala toto nejvyšší ocenění. V Libereckém kraji jsou Zdravotně sociální služby jediným poskytovatelem sociálních služeb, který toto prestižní ocenění u dvou velkých služeb získal. Potvrzuje to vysoce nastavenou laťku kvality poskytované péče o seniory v Turnově a okolí.

Již tradičně druhý říjnový týden probíhá celostátní týden otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb. V Turnově to bude konkrétně ve středu 9. října ve všech objektech, kde Zdravotně sociální služby poskytují péči, a to od 9 do 16 hodin: Domov důchodců Pohoda - 28. října 812, Centrum denních služeb - 28. října 812, Pečovatelská služba Výšinka - Granátová 1897 a Pečovatelská služba Výšinka - Žižkova ulice.

„Veřejnost se může seznámit s prostředím pro seniory a mají možnost získat potřebné informace k pobytu v těchto zařízeních," uvedl ředitel ZSST Jaroslav Cimbál.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Alzheimer centrum v Turnově roste, přibývají obvodové zdi a příčky
Dvanácté zářijové odpoledne patřilo v Turnově Dnu zdraví
Ve Zdravotně sociálních službách Turnov vítali léto
Domov důchodců Pohoda Turnov má novou kotelnu i plynovou přípojku
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory
DD Pohoda Turnov se zapojil do projektu Ježíškova vnoučata
FOTO: Domov důchodců Pohoda v Turnově slavil patnáctiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Turnovská radnice změnila webové stránky
Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT