Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality

14.11.2019 11:54:27 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality

Aktualizováno o fotografie z předání: Ředitel ZSST Jaroslav Cimbál převzal v pátek 1. listopadu od zástupkyně asociace center sociální péče pětihvězdičkový certifikát o spokojenosti seniorů s poskytovanou péčí.

Zdravotně sociální služby Turnov v měsíci květnu 2019 obhajovaly Značku kvality ve službě Domov pro seniory. Je to jediné hodnocení, které komplexně prověří spokojenost seniorů s poskytovanou péčí, bydlením, stravou, kulturou a volným časem.

Počátkem října 2019 byla potvrzena, již potřetí v období osmi let, obhajoba u této služby s maximálním získáním počtu pěti hvězdiček. Je to obdobné hodnocení jako u hotelů.

Vedle této služby stejným hodnocením v minulosti prošla i pečovatelská služba, která byla dokonce první v celé ČR, která získala toto nejvyšší ocenění. V Libereckém kraji jsou Zdravotně sociální služby jediným poskytovatelem sociálních služeb, který toto prestižní ocenění u dvou velkých služeb získal. Potvrzuje to vysoce nastavenou laťku kvality poskytované péče o seniory v Turnově a okolí.

Již tradičně druhý říjnový týden probíhá celostátní týden otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb. V Turnově to bude konkrétně ve středu 9. října ve všech objektech, kde Zdravotně sociální služby poskytují péči, a to od 9 do 16 hodin: Domov důchodců Pohoda - 28. října 812, Centrum denních služeb - 28. října 812, Pečovatelská služba Výšinka - Granátová 1897 a Pečovatelská služba Výšinka - Žižkova ulice.

„Veřejnost se může seznámit s prostředím pro seniory a mají možnost získat potřebné informace k pobytu v těchto zařízeních," uvedl ředitel ZSST Jaroslav Cimbál.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Alzheimer centrum v Turnově roste, přibývají obvodové zdi a příčky
Dvanácté zářijové odpoledne patřilo v Turnově Dnu zdraví
Ve Zdravotně sociálních službách Turnov vítali léto
Domov důchodců Pohoda Turnov má novou kotelnu i plynovou přípojku
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory
DD Pohoda Turnov se zapojil do projektu Ježíškova vnoučata
FOTO: Domov důchodců Pohoda v Turnově slavil patnáctiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
Poděkování Luďce Kanclířové, dlouholeté pracovnici Fokusu Turnov
Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
03.07.: Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT