Zemřel dlouholetý starosta Bělé Vladimír Svoboda

09.05.2017 18:44:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Bělá

Zemřel dlouholetý starosta Bělé Vladimír Svoboda

Z obce Bělá u Staré Paky přišla smutná zpráva, že ve čtvrtek 4. května zemřel ve věku 83 let dlouholetý starosta Vladimír Svoboda, který byl zároveň známý jako člen hasičského sboru, příznivec místního fotbalu nebo jeden z posledních ředitelů Tkalcovny Kolora/ Hybler v Semilech. V roce 2014 obdržel i Poctu hejtmana Libereckého kraje. Při pátečním posledním rozloučení se očekává velké množství lidí, možná i delegace z kraje v čele s hejtmanem Martinem Půtou.

„Smutná zpráva. Nečekaně odešel náš dlouholetý starosta obce. Charakterizuje ho neskutečný životní elán, zarputilost a odhodlanost s jakou dýchal pro nás všechny Běláky. Zanechal tu po sobě velký odkaz pro další generace. Čest jeho památce," zní oznámení na webové stránce obce Bělá.

Smutní jsou občané, ale hasiči a sportovci, kteří se vystřídají v nesení rakve při smutečním aktu. „Poslední rozloučení se koná v pátek 12. května ve 14 hodin v bělském kostele, poté půjde smuteční průvod na sportovní areál - fotbalové hřiště, kde budou smuteční proslovy. Jistě bude vzpomenuta i jeho dlouholetá činnost v hasičském sboru a také to, že byl velký fanda a příznivec bělského fotbalu - až do poslední chvíle sršel elánem," upřesnil Jaroslav Podzimek, bývalý zastupitel Libereckého kraje, a také bývalý místostarosta obce Bělá, kdy v letech 1998 - 2008 zastával funkci, když byl starostou právě Vladimír Svoboda.

Za celoživotní přínos v oblasti rozvoje obce a regionu získal Vladimír Svoboda v roce 2014 poctu hejtmana a takto zněl jeho medailonek:

Pan Vladimír Svoboda je asi jediným člověkem v našem kraji, jenž tolik let svého života věnoval aktivní činnosti (60 let) obci Bělá, ležící na samém jihu Libereckého kraje.  Již v roce 1954 se stal členem kulturní komise obce, v roce 1957 pak účetním a od roku 1964 aktivně pracoval jako tajemník obce.  V roce 1992 byl zvolen starostou, a protože s převahou nedávné volby do obecních zastupitelstev vyhrál jak počtem hlasů, tak i se svojí kandidátkou, bude ve starostování pokračovat i v dalším volebním období. Za svou práci pro obec nikdy nepobíral klasický plat.

V obci se mimo jiné podařilo počátkem 70. let vybudovat vlastní vodovod, v 80. letech zrekonstruovat celý obecní úřad včetně požární zbrojnice, dále vybudovat nový kvalitní zdroj vody či zavést kabelovou televizi, přestavět starou školu na sedm bytových jednotek, zrekonstruovat celý sportovní areál včetně nového dětského hřiště, většina obecních cest je vyasfaltovaných. Pravidelně navštěvuje a přeje obyvatelům k jejich životním výročím, vítá nové občánky či zařizuje sezení s pobavením pro důchodce a mnoho dalších akcí či tematických zájezdů. Obec je členem Mikroregionu Pojizeří, Euroregionu Nisa a místní akční skupiny Brána do Českého ráje.

Obětovat se pro jednu věc je pro něj typické. Kromě dlouholeté práce pro obec působil již od svých „učňovských" let, tedy více jak 51 let v tehdy národním podniku  Kolora - z toho 30 let na pozici ekonoma a posledních pět let před důchodem byl jeho ředitelem.

Vladimír Svoboda je také nositelem nejvyššího vyznamenání mezi dobrovolnými hasiči - Řádu sv. Floriána. Letos se dožil v plné svěžesti věku 80 let a je nesporné, že si tohoto ocenění pan Vladimír Svoboda za svojí dlouholetou činnost zaslouží. Jeho elán, pracovitost i obětavost by mu mohl mnohý jen závidět. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poctu hejtmana získalo šest osobností, je mezi nimi i starosta Bělé

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Čištění kanalizace omezí parkování v ulici Antonína Dvořáka v Turnově

Severočeské vodovody a kanalizace budou v pondělí 15. července čistit kanalizaci. Kvůli práci nebude možné parkování v ulici Antonína Dvořáka. „Již ve čtvrtek byly v ulici Antonína Dvořáka umístěny dopravní značky zakazující stání vozidel v čase od 6:00 do 15:00 hodin," přiblížil vedoucí odboru dopravy Pavel Vaňátko. Doplnil, že práce spočívá v prohlídce kanalizačního potrubí kamerou a poté proběhne následné čištění. Zákazové značení je umístěno v parkovacích zálivech od radnice, kolem lékárny a dál.

V jablonecké nemocnici zahajují stavbu propojovacích chodeb

Od pátku 12. července na zhruba čtyři týdny ovlivní vnitřní provoz jablonecké nemocnice bourací a stavební práce související s výstavbou dvou propojovacích chodeb do nového pavilonu. Jedna chodba povede ze stávající urologické ambulance v přízemí, druhá z prostor vedle chirurgického JIP v prvním patře. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V harrachovské sklárně se konají už šestnácté Pivní slavnosti
Zážitková turistika nabídne mačkání skla i Kubíkův týden
Severočeské muzeum představuje restaurované klenoty ze sbírek
Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019

Nejčtenější články

15.07.: Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
15.07.: Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk
16.07.: Krkonoše zůstávají otevřené! Ministr vyjednal s Krakonošem ještě šanci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT