Zemřel dlouholetý starosta Bělé Vladimír Svoboda

09.05.2017 18:44:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Bělá

Zemřel dlouholetý starosta Bělé Vladimír Svoboda

Z obce Bělá u Staré Paky přišla smutná zpráva, že ve čtvrtek 4. května zemřel ve věku 83 let dlouholetý starosta Vladimír Svoboda, který byl zároveň známý jako člen hasičského sboru, příznivec místního fotbalu nebo jeden z posledních ředitelů Tkalcovny Kolora/ Hybler v Semilech. V roce 2014 obdržel i Poctu hejtmana Libereckého kraje. Při pátečním posledním rozloučení se očekává velké množství lidí, možná i delegace z kraje v čele s hejtmanem Martinem Půtou.

„Smutná zpráva. Nečekaně odešel náš dlouholetý starosta obce. Charakterizuje ho neskutečný životní elán, zarputilost a odhodlanost s jakou dýchal pro nás všechny Běláky. Zanechal tu po sobě velký odkaz pro další generace. Čest jeho památce," zní oznámení na webové stránce obce Bělá.

Smutní jsou občané, ale hasiči a sportovci, kteří se vystřídají v nesení rakve při smutečním aktu. „Poslední rozloučení se koná v pátek 12. května ve 14 hodin v bělském kostele, poté půjde smuteční průvod na sportovní areál - fotbalové hřiště, kde budou smuteční proslovy. Jistě bude vzpomenuta i jeho dlouholetá činnost v hasičském sboru a také to, že byl velký fanda a příznivec bělského fotbalu - až do poslední chvíle sršel elánem," upřesnil Jaroslav Podzimek, bývalý zastupitel Libereckého kraje, a také bývalý místostarosta obce Bělá, kdy v letech 1998 - 2008 zastával funkci, když byl starostou právě Vladimír Svoboda.

Za celoživotní přínos v oblasti rozvoje obce a regionu získal Vladimír Svoboda v roce 2014 poctu hejtmana a takto zněl jeho medailonek:

Pan Vladimír Svoboda je asi jediným člověkem v našem kraji, jenž tolik let svého života věnoval aktivní činnosti (60 let) obci Bělá, ležící na samém jihu Libereckého kraje.  Již v roce 1954 se stal členem kulturní komise obce, v roce 1957 pak účetním a od roku 1964 aktivně pracoval jako tajemník obce.  V roce 1992 byl zvolen starostou, a protože s převahou nedávné volby do obecních zastupitelstev vyhrál jak počtem hlasů, tak i se svojí kandidátkou, bude ve starostování pokračovat i v dalším volebním období. Za svou práci pro obec nikdy nepobíral klasický plat.

V obci se mimo jiné podařilo počátkem 70. let vybudovat vlastní vodovod, v 80. letech zrekonstruovat celý obecní úřad včetně požární zbrojnice, dále vybudovat nový kvalitní zdroj vody či zavést kabelovou televizi, přestavět starou školu na sedm bytových jednotek, zrekonstruovat celý sportovní areál včetně nového dětského hřiště, většina obecních cest je vyasfaltovaných. Pravidelně navštěvuje a přeje obyvatelům k jejich životním výročím, vítá nové občánky či zařizuje sezení s pobavením pro důchodce a mnoho dalších akcí či tematických zájezdů. Obec je členem Mikroregionu Pojizeří, Euroregionu Nisa a místní akční skupiny Brána do Českého ráje.

Obětovat se pro jednu věc je pro něj typické. Kromě dlouholeté práce pro obec působil již od svých „učňovských" let, tedy více jak 51 let v tehdy národním podniku  Kolora - z toho 30 let na pozici ekonoma a posledních pět let před důchodem byl jeho ředitelem.

Vladimír Svoboda je také nositelem nejvyššího vyznamenání mezi dobrovolnými hasiči - Řádu sv. Floriána. Letos se dožil v plné svěžesti věku 80 let a je nesporné, že si tohoto ocenění pan Vladimír Svoboda za svojí dlouholetou činnost zaslouží. Jeho elán, pracovitost i obětavost by mu mohl mnohý jen závidět. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poctu hejtmana získalo šest osobností, je mezi nimi i starosta Bělé

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Okresní hasičská soutěž Plamen byla zahájena v Čisté u Horek
Horská služba v Rokytnici opět poučí na téma zdravověda a první pomoc
Liberečtí hasiči oslaví 110 let v objektu Barvířská 29
K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
Proti České Lípě si hokejisté Lomnice připsali první vítězství

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT