Žena převážela léky na výrobu drog a sama byla pod jejich vlivem

23.01.2014 09:43:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Harrachov,Liberecký kraj

Žena převážela léky na výrobu drog a sama byla pod jejich vlivem

Hlídka Oddělení pobytové kontroly a pátrání kontrolovala v úterý 14. ledna v blízkosti hraničního přechodu Harrachov osobní vozidlo, které řídila žena ze Středočeského kraje. Policisté zjistili, že řidička bez povolení převáží několik krabic, které obsahovaly přes 4 000 kusů léku, jenž se využívá k výrobě metamfenaminu-pervitinu.

„Po příjezdu policistů z Obvodního oddělení Harrachov se žena podrobila testu DrugWipe 5+, který ukázal pozitivní výsledek na amfetamin. Řídila tedy vozidlo ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodila úmyslným požitím omamných a psychotropních látek. Na základě těchto skutečností bylo proti ženě zahájeno trestní stíhání ze zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v souběhu s přečinem Ohrožení pod vlivem návykové látky. V současné době je hříšnice stíhána na svobodě," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

Další případ převážení drog v Lomnici

Drogy v autě převáželi během ledna i muži v Lomnici nad Popelkou, kteří v autě měli pervitin a marihuanu. „Dne 8. ledna v dopoledních hodinách zastavila hlídka Celní správy na Lomnicku osobní vozidlo, ve kterém jeli dva muži. Provedenou prohlídkou celníci zjistili, že se v autě nacházejí omamné a psychotropní látky v množství větší než malém. Případ si převzali policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Semilech. Dalším šetřením bylo zjištěno, že mladší z dvojice mužů byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen Okresním soudem v Semilech. Z tohoto důvodu bylo proti němu zahájeno trestní stíhání ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," upřesnil policejní mluvčí Petr Kmínek.

Druhý muž byl podle mluvčího obviněn z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Trestní stíhání je proti oběma pachatelům vedeno na svobodě.

Policisté v Jablonci zadrželi skupinu výrobců drog

Další nedávný případ převážení drog se stal v Jablonci nad Nisou. S naplněnou taškou konopí obviněný muž v sobotu 18. ledna cestoval linkovým autobusem z Liberce směrem na Jablonec nad Nisou. Shodou okolností v tomto autobuse jedním z cestujících byl i policista v civilu, který ho odhalil a přivolal policejní hlídku, která obviněného v Jablonci nad Nisou zadržela. V jeho cestovní tašce následně policisté nalezli celkem více jak jeden kilogram sušeného rostlinného materiálu - včetně slisovaných tablet a psaníček, který bude v rámci vyšetřování podroben odbornému zkoumání. Více podrobností v článku zde

V souvislosti s distribucí drog se jablonečtí kriminalisté mohou pochlubit ještě jedním úspěchem. V uplynulých dnech odhalili skupinu pachatelů ve věku 26 - 46 let, která se zabývala výrobou a následnou distribucí metamfetaminu (pervitinu) na Jablonecku. V sobotu 15. ledna ve večerních hodinách proběhl zátah při němž byl jeden z obviněných zadržen přímo při výrobě drogy a následně byli zadrženi i zbývající čtyři pachatelé. Poté při domovní prohlídce v uvedeném objektu bylo zajištěno technologické zařízení a chemikálie sloužící k výrobě pervitinu i samotný pervitin. Více informací o případu tady

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Další řidič na Jilemnicku jezdil zřejmě pod vlivem marihuany
Mladý řidič jezdil po Horní Branné s drogou v těle
U Železného Brodu řidič nepřizpůsobil rychlost a skončil mimo silnici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomničtí rozhodli o výhře nad posílenými Predátory až v závěru
Jičín v Turnově udeřil ve druhé třetině
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
Prvním letošním miminkem Turnova je holčička Nela
Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT