Žena převážela léky na výrobu drog a sama byla pod jejich vlivem

23.01.2014 09:43:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Harrachov,Liberecký kraj

Žena převážela léky na výrobu drog a sama byla pod jejich vlivem

Hlídka Oddělení pobytové kontroly a pátrání kontrolovala v úterý 14. ledna v blízkosti hraničního přechodu Harrachov osobní vozidlo, které řídila žena ze Středočeského kraje. Policisté zjistili, že řidička bez povolení převáží několik krabic, které obsahovaly přes 4 000 kusů léku, jenž se využívá k výrobě metamfenaminu-pervitinu.

„Po příjezdu policistů z Obvodního oddělení Harrachov se žena podrobila testu DrugWipe 5+, který ukázal pozitivní výsledek na amfetamin. Řídila tedy vozidlo ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodila úmyslným požitím omamných a psychotropních látek. Na základě těchto skutečností bylo proti ženě zahájeno trestní stíhání ze zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v souběhu s přečinem Ohrožení pod vlivem návykové látky. V současné době je hříšnice stíhána na svobodě," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

Další případ převážení drog v Lomnici

Drogy v autě převáželi během ledna i muži v Lomnici nad Popelkou, kteří v autě měli pervitin a marihuanu. „Dne 8. ledna v dopoledních hodinách zastavila hlídka Celní správy na Lomnicku osobní vozidlo, ve kterém jeli dva muži. Provedenou prohlídkou celníci zjistili, že se v autě nacházejí omamné a psychotropní látky v množství větší než malém. Případ si převzali policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Semilech. Dalším šetřením bylo zjištěno, že mladší z dvojice mužů byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen Okresním soudem v Semilech. Z tohoto důvodu bylo proti němu zahájeno trestní stíhání ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," upřesnil policejní mluvčí Petr Kmínek.

Druhý muž byl podle mluvčího obviněn z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Trestní stíhání je proti oběma pachatelům vedeno na svobodě.

Policisté v Jablonci zadrželi skupinu výrobců drog

Další nedávný případ převážení drog se stal v Jablonci nad Nisou. S naplněnou taškou konopí obviněný muž v sobotu 18. ledna cestoval linkovým autobusem z Liberce směrem na Jablonec nad Nisou. Shodou okolností v tomto autobuse jedním z cestujících byl i policista v civilu, který ho odhalil a přivolal policejní hlídku, která obviněného v Jablonci nad Nisou zadržela. V jeho cestovní tašce následně policisté nalezli celkem více jak jeden kilogram sušeného rostlinného materiálu - včetně slisovaných tablet a psaníček, který bude v rámci vyšetřování podroben odbornému zkoumání. Více podrobností v článku zde

V souvislosti s distribucí drog se jablonečtí kriminalisté mohou pochlubit ještě jedním úspěchem. V uplynulých dnech odhalili skupinu pachatelů ve věku 26 - 46 let, která se zabývala výrobou a následnou distribucí metamfetaminu (pervitinu) na Jablonecku. V sobotu 15. ledna ve večerních hodinách proběhl zátah při němž byl jeden z obviněných zadržen přímo při výrobě drogy a následně byli zadrženi i zbývající čtyři pachatelé. Poté při domovní prohlídce v uvedeném objektu bylo zajištěno technologické zařízení a chemikálie sloužící k výrobě pervitinu i samotný pervitin. Více informací o případu tady

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Další řidič na Jilemnicku jezdil zřejmě pod vlivem marihuany
Mladý řidič jezdil po Horní Branné s drogou v těle
U Železného Brodu řidič nepřizpůsobil rychlost a skončil mimo silnici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov
Oddíl judo TSC Turnov hledá v říjnu nové naděje
Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT