Žena převážela léky na výrobu drog a sama byla pod jejich vlivem

23.01.2014 09:43:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Harrachov,Liberecký kraj

Žena převážela léky na výrobu drog a sama byla pod jejich vlivem

Hlídka Oddělení pobytové kontroly a pátrání kontrolovala v úterý 14. ledna v blízkosti hraničního přechodu Harrachov osobní vozidlo, které řídila žena ze Středočeského kraje. Policisté zjistili, že řidička bez povolení převáží několik krabic, které obsahovaly přes 4 000 kusů léku, jenž se využívá k výrobě metamfenaminu-pervitinu.

„Po příjezdu policistů z Obvodního oddělení Harrachov se žena podrobila testu DrugWipe 5+, který ukázal pozitivní výsledek na amfetamin. Řídila tedy vozidlo ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodila úmyslným požitím omamných a psychotropních látek. Na základě těchto skutečností bylo proti ženě zahájeno trestní stíhání ze zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v souběhu s přečinem Ohrožení pod vlivem návykové látky. V současné době je hříšnice stíhána na svobodě," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

Další případ převážení drog v Lomnici

Drogy v autě převáželi během ledna i muži v Lomnici nad Popelkou, kteří v autě měli pervitin a marihuanu. „Dne 8. ledna v dopoledních hodinách zastavila hlídka Celní správy na Lomnicku osobní vozidlo, ve kterém jeli dva muži. Provedenou prohlídkou celníci zjistili, že se v autě nacházejí omamné a psychotropní látky v množství větší než malém. Případ si převzali policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Semilech. Dalším šetřením bylo zjištěno, že mladší z dvojice mužů byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen Okresním soudem v Semilech. Z tohoto důvodu bylo proti němu zahájeno trestní stíhání ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," upřesnil policejní mluvčí Petr Kmínek.

Druhý muž byl podle mluvčího obviněn z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Trestní stíhání je proti oběma pachatelům vedeno na svobodě.

Policisté v Jablonci zadrželi skupinu výrobců drog

Další nedávný případ převážení drog se stal v Jablonci nad Nisou. S naplněnou taškou konopí obviněný muž v sobotu 18. ledna cestoval linkovým autobusem z Liberce směrem na Jablonec nad Nisou. Shodou okolností v tomto autobuse jedním z cestujících byl i policista v civilu, který ho odhalil a přivolal policejní hlídku, která obviněného v Jablonci nad Nisou zadržela. V jeho cestovní tašce následně policisté nalezli celkem více jak jeden kilogram sušeného rostlinného materiálu - včetně slisovaných tablet a psaníček, který bude v rámci vyšetřování podroben odbornému zkoumání. Více podrobností v článku zde

V souvislosti s distribucí drog se jablonečtí kriminalisté mohou pochlubit ještě jedním úspěchem. V uplynulých dnech odhalili skupinu pachatelů ve věku 26 - 46 let, která se zabývala výrobou a následnou distribucí metamfetaminu (pervitinu) na Jablonecku. V sobotu 15. ledna ve večerních hodinách proběhl zátah při němž byl jeden z obviněných zadržen přímo při výrobě drogy a následně byli zadrženi i zbývající čtyři pachatelé. Poté při domovní prohlídce v uvedeném objektu bylo zajištěno technologické zařízení a chemikálie sloužící k výrobě pervitinu i samotný pervitin. Více informací o případu tady

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Další řidič na Jilemnicku jezdil zřejmě pod vlivem marihuany
Mladý řidič jezdil po Horní Branné s drogou v těle
U Železného Brodu řidič nepřizpůsobil rychlost a skončil mimo silnici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jizerka připravila vánoční koncert se swingovými koledami
Výrobní družstvo Granát Turnov oceněno mezi nejlepšími firmami
Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy
Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně
Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní neděli

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT