Ženy versus muži na jevišti v semilském KC Golf
02.09.2017 19:03:43 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
Otázky řešící vztahy žen a mužů a to s velkou dávkou humoru - takové je společné téma dvou divadelních představení, která jsou na programu semilského Kulturního centra Golf v září a na začátku října.
To první přiveze do Semil Divadelní soubor Sokol Bozkov. Zpráva o tom, že se bozkovským nastudování předlohy nejslavnějšího knižního bestselleru autorů Allena a Barbary Peasových velice podařilo, obletěla celé okolí a věřte, že nelhala. O tom, že muži a ženy jsou odlišné bytosti se můžete přesvědčit v sobotu 23. září od 19 hodin v hudební komedii Proč muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách. Mezilidské, nota bene partnerské, vztahy fascinují lidi snad od té doby, co jeskynní žena vynadala svému jeskynnímu muži, že ten mamut, kterého on ulovil, byl mnohem menší než mamut, kterého ulovil jeskynní muž odvedle. Mnohé vztahy končí špatně, protože muži nechápou, proč se ženy nemohou chovat více jako muži, a ženy očekávají, že jejich muži se budou chovat stejně jako ony. Tato divadelní hra Vám otevře cestu k tomu, abyste vedli šťastnější, zdravější a harmoničtější život.
Manželský čtyřúhelník
Ve snaze pochopit, jak fungují a jak přežít vztahy mezi ženami a muži bude pokračovat i první představení podzimní abonentní sezóny. Agentura Fanny Praha a herci Dana Homolová, Michaela Badinková, Daniel Rous a Martin Kraus sehrají v úterý 3. října satirickou sondu do soužití mužů a žen. Autorem této vtipné veselohry o rozdílech mezi muži a ženami, o životě, který nás opakovaně dokáže překvapit je Jakub Zindulka. Komedie Manželský čtyřúhelník je úsměvná, plná trefných a vtipných dialogů, přičemž nešetří ani jednu stranu.
Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Květa a Růžena pracují ve stejné mateřské školce, Míra a Radim jsou inženýry ve stejném výrobním podniku. Proto není divu, že se jako každý rok chystají společně oslavit Silvestra. Alkohol teče proudem, a tak vtipkování žen o tom, jak jsou muži neschopní, negalantní, líní, a jak se s nimi nedá žít, a stesky mužů o tom, že ženy se nedají pochopit, se časem nezadržitelně blíží ke katastrofě a vyústí ve furiantskou sázku, která vede k neobvyklé výměně manželů. Počáteční období euforie z „nabité svobody", u obou dvojic po čase vystřídá stav stesku po „starých" pořádcích. To vše se odehrává pod lavinou humorných narážek, při nichž chvíli slzí smíchy skupina fandící ženám a za okamžik se sympatie obrátí k mužské části.
Podzimní abonentní představení:
V podzimní sezóně čekají na divadelní příznivce ještě dvě inscenace. První je popsána výše, druhým bude 8. 11. Chvilková slabost - brilantní komedie Divadla v Rytířské opět o nečekaných zvratech a odhaleních ve vztahu muže a ženy. Hrají: Petra Špalková, David Matásek, Sandra Černodrinská. Posledním představením pak bude 22. 11. adaptace slavného stejnojmenného románu Velký Gatsby. V této inscenaci o velké lásce a ještě větší touze budete mít jedinečnou příležitost vidět na jevišti Jaromíra Noska a to jak otce, tak syna!!! V titulní roli: Jaromír Nosek. Dále hrají: Milan Ligač, Lenka Zahradnická, Roman Štabrňák, Šárka Opršálová, Vladimír Senič, Anna Fixová, Eliška Dohnalová / Monika Timková, Jaromír Nosek st.
Zájemcům nabízíme cenově zvýhodněné abonentky. Stálým předplatitelům rezervují jejich místa do 5. září 2017! Prodej vstupenek na jednotlivá představení bude zahájen 11. září.
Akce Kulturního centra Golf Semily v září
Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Jeden svět 2026 v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
V jilemnickém muzeu se na přednášce více dozvíte o Markvarticích
Nejčtenější články
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
16.03.: Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.