Zhodnocení halové sezony AC Turnov 2019

14.04.2019 18:55:56 | Autor: AC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Zhodnocení halové sezony AC Turnov 2019

Letošní halová sezona by se dala považovat za jednu z nejúspěšnějších, kterou kdy turnovská atletika zažila. Mnoho atletů opět startovalo na Mistrovství České republiky, odkud si několik z nich odvezlo cenné kovy a dokonce padl jeden Národní rekord.

Halovou sezonu započaly přebory Libereckého kraje ve vícebojích a v chůzi v Jablonci nad Nisou. Odtud si Turnováci přivezli čtyři tituly krajských přeborníků. Dvě zlaté medaile z chůze a dvě zlaté z vícebojů. Velice úspěšné byly i přebory Libereckého kraje staršího žactva, dorostu a juniorů, kde nasbírali deset zlatých medailí. Velkou radost turnovským trenérům udělali naši nejmladší atleti, kteří závodili v hale v hojném počtu a získávali zkušenosti do dalších závodních let. Na krajský přebor nejmladšího žactva dokonce museli z Turnova vypravit dva autobusy, což je opravdu nevídané.

Tým na MČR ve vícebojích<br />Autor: Archiv AC Turnov Prvním republikovým šampionátem bylo Mistrovství České republiky ve vícebojích a v chůzi. Celkově se do Prahy vypravilo šest turnovských závodníků. Jakub Šafář (starší žák) nenašel přemožitele v halovém sedmiboji a je mistrem České republiky. Svěřenec Miroslava Reichla dokázal ještě přidat Národní rekord, který má hodnotu 4598 bodů. Za starší žákyně pětiboj absolvovala Amélie Hobelantová, která skončila na nepopulárním čtvrtém místě, ale v každé disciplíně podala výborný výkon a s výsledkem 3188 bodů může být i se svým trenérem Tomášem Krištofem více než spokojená. Další svěřenkyně Miroslava Reichla, Nela Vaníčková, bojovala po boku Amélie v pětiboji a konečný výkon 2862 bodů jí stačil na hezké 12. místo. Jediným závodníkem dorostenecké kategorie byl Cyril Žerava, který bohužel nedokončil víceboj kvůli nemoci.

V chodeckém závodě na 3000 metrů si titul mistryně České republiky připsala dorostenka Eliška Martínková (16:15,05 min) z tréninkové skupiny Kateřiny Čermákové. Eliška dokáže chodit tři kilometry kolem 15:30 min, ale do závodu šla se zraněným kolenem a i tak dokázala obhájit první místo. Roman Hanyk (starší žák) se také postavil na chodeckou trať 3000 metrů a byl velkým adeptem na nejcennější zlatou medaili, ale bohužel ho diskvalifikovali díky pravidlům nevyhovující chodecké technice.

Michal hanyk s trenérem Michalem Reichlem<br />Autor: Archiv AC Turnov Koncem února se opět v Praze konalo Mistrovství České republiky dorostenců a juniorů. Čtyři naši atleti se dokázali nominovat na tento šampionát. Naše nějvětší želízko v ohni Michal Hanyk startoval hned ve dvou disciplínách. V prvním závodním dnu dokázal získat titul mistra České republiky v napínavém běhu na 3000 metrů (8:59,54 min), kde výborným závěrem v posledním kole utekl všem soupeřům. Další cenný kov přidal na trati 1500 metrů. Únava z předešlého dne už byla patrná, ale Michal je známý svým skvělým „finišem" a doběhl si pro skvělou bronzovou medaili. Na stejných tratích se představila i Jana Pekařová, ta se v obou bězích dokázala umístit v republikové desítce nejlepších běžkyň. V běhu na 3000 m obsadila pátou příčku (11:09,34 min) a na trati 1500 metrů doběhla osmá (5:07,45 min).

V technických disciplínách Turnov zastupovali Cyril Žerava a Barbora Velíšková. Oba dva závodili v koulařském sektoru, ale ani jednomu se nedařilo podle jejich představ. Cyril má vrženo přes 13 metrů, ale zde dokázal zapsat 12,19 metru, a tento výkon mu stačil na 12. místo. Barbora výkonnostně měla šanci na finálovou osmičku, ale vrhy přes 12,50 metru nedokázala na tomto šampionátu předvést a zapsala pouze 11,80 metru a 12. místo.

Družstvo mladšího žactva<br />Autor: Archiv AC Turnov Posledním republikovým šampionátem bylo Mistrovství České republiky žactva v Ostravě, kde získali Turnovští tři medaile. Vícebojař Jakub Šafář si vybral skok o tyči a běh na 150 metrů a z obou disciplín si přivezl medaili. Ve skoku o tyči nekompromisně vyhrál s výkonem 390 cm a získal další titul mistra České republiky. Na 150 m trati byl velkým adeptem na medaili, a po vyrovnaném finálovém běhu přidal Jakub do své sbírky cenných kovů další stříbro (17,22 s). Svou první republikovou medaili získala Amélie Hobelantová, která se utkala v boji s dálkařkami. S výkonem 565 cm ovládla žákovskou kategorii ve skoku dalekém a stala se mistryní České republiky. Amélie se spolu s Nelou Vaníčkovou postavily na trať 60 metrů překážek, kde se obě dokázaly dostat do finálového běhu. Nela Vaníčková doběhla na výborném 4. místě (9,08 s) a Amélie hned za ní na 5. místě (9,12 s). V tyčkařském sektoru mezi žákyněmi nás reprezentovala Nela Vaníčková, která skončila na hezkém 10. místě výkonem 255 cm.

Vyjádření šéftrenéra AC Turnov Tomáše Krištofa:

Co se týká zisku cenných kovů z Mistrovstvích republik i z krajských přeborů, tak můžeme být maximálně spokojení. Halová sezona se vydařila opravdu výborně, až na smolnou diskvalifikaci Romana Hanyka, který byl ještě tři kola před cílem jasně na vedoucí pozici nebo na diskvalifikaci štafety žákyň na MČR v Ostravě. Je vidět, že turnovská mládežnická atletika, se opět vrací mezi silné hráče na republikovém atletickém poli. Velikým příslibem do budoucna, je také veliký zájem o atletiku z řad našich nejmenších. Při krajských přeborech nejmladšího a mladšího žactva jsme vždy patřily k těm nejpočetnějším výpravám. Už teď se nemohu dočkat sezony pod otevřeným nebem, doufám, že si dokážeme přenést pohodu a dobré výkony z halové sezóny i na dráhu. Jsem velmi zvědaví, jak naše ženy dokáží konkurovat první rok ve druhé Národní lize a jak si povede velmi slibně se rozvíjející družstvo starších žákyň. Máme také pár želízek v ohni, které by opět mohli obléknout reprezentační dres, což by bylo úžasné. Dres Libereckého kraje si zase obléknou atleti, kteří bodou nominováni na Letní Olympijské hry dětí a mládeže v Liberci a já si troufnu říct, že o našich zástupcích bude opět hodně slyšet!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jakub Šafář a Eliška Martínková mistři republiky ve vícebojích a chůzi
Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí
FOTO: Na Silvestrovském běhu v Turnově poprvé nejlepší Michal Hanyk
Zhodnocení sezony 2018 atletů a atletek AC Turnov

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
Oslabená sestava Turnova nedokázala čelit Kolínu
S kradeným BMW ujížděl z Líšného policii a způsobil dvě nehody
Liberecký kraj přispěl i na obnovu zámku v Doksech
V Galerii Granát probíhá výstava Snová realita

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
18.04.: FOTO: Závod kočárků v Libštátě kromě zábavy pomohl Danečkovi
21.04.: Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT