Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I

16.12.2019 19:03:06 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily

Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I

Na konci listopadu 2019 se konala na hasičské zbrojnici SDH Semily I Výroční valná hromada, která hodnotila činnost sboru za uplynulý rok. V jejím úvodu starosta sboru bratr Marek Vrtilka přivítal jak členy sboru, tak i vzácné hosty: starostku města Semily Lenu Mlejnkovou, náměstka starosty OSH Semily bratra Jaroslava Bachtíka a zástupce sborů z Bítouchova, Košťálova, Nouzova a Podmoklic.

V úvodním referátu bratr starosta všechny přítomné seznámil s bohatou činností našeho sboru, který od prosince 2018 do VVH 2019 uspořádal a nebo se na nich podílel.

Na kulturně společenských akcích to bylo celkem osm. Těmi nejvýznamnějšími jsou: organizace semilského Pecnu před semilským zámkem včetně sobotního večerního programu, Hasičský dětský den, hasičský tábor 2019 na Nebákově nebo uspořádání jednoho kola hasičské soutěže mládeže O pohár dráčka Soptíka 2019 na semilském fotbalovém stadionu, která je pod záštitou OSH Semily.

SDH Semily I v roce 2019<br />Autor: Archiv SDH Semily I Sbor nezapomněl ani na své členy, pro které uspořádal společný výlet do Prahy, na Moravu a prodloužený víkend na chatě na Dvoračkách.

Ve svých řadách má i 57 dětí a mládeže ve věku do 18 let ve všech kategoriích: mladší, starší a dorost. Ti vzorně reprezentují jak sbor, tak i město Semily na různých soutěžích místních, regionálních i krajských, z nichž si odvážejí nejeden pohár. V okresní soutěži OSH Semily O pohár dráčka Soptíka 2019 mladší celkově obsadili 5. a 12. místo a v kategorii starších 1. a 7. místo.

Ani v soutěži Plamen ročník 2018/2019 určitě ostudu neudělali. Mladší obsadili 4. místo, starší 1. místo, dorostenky 3. místo a dorostenci 1. místo. Z krajského kola této soutěže vybojovali starší 3. místo, dorostenky 4. místo a dorostenci 2. místo. Dorostenci už i sbor reprezentovali na okrskové soutěži dospělých ve Škodějově, kde ženy i muži obsadili 3tí místa.

V letošním roce se sbor účastnil se svou parní stříkačkou 7. Celorepublikového srazu parních stříkaček v Otrokovicích - Kvítkovicích a mezinárodní výstavy Nábřeží paromilů v Hradci Králové.

Sbor je i dlouholetým spojencem sbírkového projektu Pomozte dětem - Kuře. 26. dubna 2019 se členové sboru účastnili každoroční sbírkové akce Peříčkový týden, na kterém se jim v ulicích Semil, Lomnice nad Popelkou a Turnově podařila vybrat částka 13 080 Kč.

SDH Semily I v roce 2019<br />Autor: Archiv SDH Semily I Nezapomíná se ani na hasičskou techniku a zbrojnici. Vše se průběžně udržuje a opravuje. Za toto období členové sboru odpracovali bezmála 8000 brigádnických hodin. Na podzim se podařila zakoupit starší cisternová stříkačka Škoda 706 CAS 25 ze sousední obce Benešov u Semil.

Připravenost je jedním ze základů činnosti všech sborů a proto se i semilský sbor účastnil podzimního cvičení, jehož tématem byla prevence a připravenost v případě povodní.

I v tomto období vyšlo bezpočet článků o činnosti semilského sboru v různých periodikách: Hasičské noviny, Semilské noviny, Krkonošský a Liberecký deník a dalších. Zvláštní pozornost byla sboru věnována i na webových stránkách DH ČMS.

Za velkou podporu děkujeme městu Semily, Krajskému úřadu v Liberci, MŠMT ČR, HZS v Semilech a dalším soukromým sponzorům.

Ladislav Bruckner - zástupce starosty SDH Semily I

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí hasiči z SDH Semily I byli v roce 2019 úspěšní
SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů
Semilští žáci při výuce názorně poznávali století páry
I SDH Semily I má svou osmičku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Léto na hradech a zámcích
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Léto s Déčkem České televize probíhá i v Turnově
Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT