Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I

16.12.2019 19:03:06 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily

Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I

Na konci listopadu 2019 se konala na hasičské zbrojnici SDH Semily I Výroční valná hromada, která hodnotila činnost sboru za uplynulý rok. V jejím úvodu starosta sboru bratr Marek Vrtilka přivítal jak členy sboru, tak i vzácné hosty: starostku města Semily Lenu Mlejnkovou, náměstka starosty OSH Semily bratra Jaroslava Bachtíka a zástupce sborů z Bítouchova, Košťálova, Nouzova a Podmoklic.

V úvodním referátu bratr starosta všechny přítomné seznámil s bohatou činností našeho sboru, který od prosince 2018 do VVH 2019 uspořádal a nebo se na nich podílel.

Na kulturně společenských akcích to bylo celkem osm. Těmi nejvýznamnějšími jsou: organizace semilského Pecnu před semilským zámkem včetně sobotního večerního programu, Hasičský dětský den, hasičský tábor 2019 na Nebákově nebo uspořádání jednoho kola hasičské soutěže mládeže O pohár dráčka Soptíka 2019 na semilském fotbalovém stadionu, která je pod záštitou OSH Semily.

SDH Semily I v roce 2019<br />Autor: Archiv SDH Semily I Sbor nezapomněl ani na své členy, pro které uspořádal společný výlet do Prahy, na Moravu a prodloužený víkend na chatě na Dvoračkách.

Ve svých řadách má i 57 dětí a mládeže ve věku do 18 let ve všech kategoriích: mladší, starší a dorost. Ti vzorně reprezentují jak sbor, tak i město Semily na různých soutěžích místních, regionálních i krajských, z nichž si odvážejí nejeden pohár. V okresní soutěži OSH Semily O pohár dráčka Soptíka 2019 mladší celkově obsadili 5. a 12. místo a v kategorii starších 1. a 7. místo.

Ani v soutěži Plamen ročník 2018/2019 určitě ostudu neudělali. Mladší obsadili 4. místo, starší 1. místo, dorostenky 3. místo a dorostenci 1. místo. Z krajského kola této soutěže vybojovali starší 3. místo, dorostenky 4. místo a dorostenci 2. místo. Dorostenci už i sbor reprezentovali na okrskové soutěži dospělých ve Škodějově, kde ženy i muži obsadili 3tí místa.

V letošním roce se sbor účastnil se svou parní stříkačkou 7. Celorepublikového srazu parních stříkaček v Otrokovicích - Kvítkovicích a mezinárodní výstavy Nábřeží paromilů v Hradci Králové.

Sbor je i dlouholetým spojencem sbírkového projektu Pomozte dětem - Kuře. 26. dubna 2019 se členové sboru účastnili každoroční sbírkové akce Peříčkový týden, na kterém se jim v ulicích Semil, Lomnice nad Popelkou a Turnově podařila vybrat částka 13 080 Kč.

SDH Semily I v roce 2019<br />Autor: Archiv SDH Semily I Nezapomíná se ani na hasičskou techniku a zbrojnici. Vše se průběžně udržuje a opravuje. Za toto období členové sboru odpracovali bezmála 8000 brigádnických hodin. Na podzim se podařila zakoupit starší cisternová stříkačka Škoda 706 CAS 25 ze sousední obce Benešov u Semil.

Připravenost je jedním ze základů činnosti všech sborů a proto se i semilský sbor účastnil podzimního cvičení, jehož tématem byla prevence a připravenost v případě povodní.

I v tomto období vyšlo bezpočet článků o činnosti semilského sboru v různých periodikách: Hasičské noviny, Semilské noviny, Krkonošský a Liberecký deník a dalších. Zvláštní pozornost byla sboru věnována i na webových stránkách DH ČMS.

Za velkou podporu děkujeme městu Semily, Krajskému úřadu v Liberci, MŠMT ČR, HZS v Semilech a dalším soukromým sponzorům.

Ladislav Bruckner - zástupce starosty SDH Semily I

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí hasiči z SDH Semily I byli v roce 2019 úspěšní
SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů
Semilští žáci při výuce názorně poznávali století páry
I SDH Semily I má svou osmičku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno
Obrazem: Zimní Semily v lednu 2021
Youth Cup v Harrachově přinesl vítězství i mladým českým sdruženářům
Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení
Meteorologové varují v noci z neděle na pondělí před větším mrazem

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
15.01.: Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT