Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I

16.12.2019 19:03:06 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily

Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I

Na konci listopadu 2019 se konala na hasičské zbrojnici SDH Semily I Výroční valná hromada, která hodnotila činnost sboru za uplynulý rok. V jejím úvodu starosta sboru bratr Marek Vrtilka přivítal jak členy sboru, tak i vzácné hosty: starostku města Semily Lenu Mlejnkovou, náměstka starosty OSH Semily bratra Jaroslava Bachtíka a zástupce sborů z Bítouchova, Košťálova, Nouzova a Podmoklic.

V úvodním referátu bratr starosta všechny přítomné seznámil s bohatou činností našeho sboru, který od prosince 2018 do VVH 2019 uspořádal a nebo se na nich podílel.

Na kulturně společenských akcích to bylo celkem osm. Těmi nejvýznamnějšími jsou: organizace semilského Pecnu před semilským zámkem včetně sobotního večerního programu, Hasičský dětský den, hasičský tábor 2019 na Nebákově nebo uspořádání jednoho kola hasičské soutěže mládeže O pohár dráčka Soptíka 2019 na semilském fotbalovém stadionu, která je pod záštitou OSH Semily.

SDH Semily I v roce 2019<br />Autor: Archiv SDH Semily I Sbor nezapomněl ani na své členy, pro které uspořádal společný výlet do Prahy, na Moravu a prodloužený víkend na chatě na Dvoračkách.

Ve svých řadách má i 57 dětí a mládeže ve věku do 18 let ve všech kategoriích: mladší, starší a dorost. Ti vzorně reprezentují jak sbor, tak i město Semily na různých soutěžích místních, regionálních i krajských, z nichž si odvážejí nejeden pohár. V okresní soutěži OSH Semily O pohár dráčka Soptíka 2019 mladší celkově obsadili 5. a 12. místo a v kategorii starších 1. a 7. místo.

Ani v soutěži Plamen ročník 2018/2019 určitě ostudu neudělali. Mladší obsadili 4. místo, starší 1. místo, dorostenky 3. místo a dorostenci 1. místo. Z krajského kola této soutěže vybojovali starší 3. místo, dorostenky 4. místo a dorostenci 2. místo. Dorostenci už i sbor reprezentovali na okrskové soutěži dospělých ve Škodějově, kde ženy i muži obsadili 3tí místa.

V letošním roce se sbor účastnil se svou parní stříkačkou 7. Celorepublikového srazu parních stříkaček v Otrokovicích - Kvítkovicích a mezinárodní výstavy Nábřeží paromilů v Hradci Králové.

Sbor je i dlouholetým spojencem sbírkového projektu Pomozte dětem - Kuře. 26. dubna 2019 se členové sboru účastnili každoroční sbírkové akce Peříčkový týden, na kterém se jim v ulicích Semil, Lomnice nad Popelkou a Turnově podařila vybrat částka 13 080 Kč.

SDH Semily I v roce 2019<br />Autor: Archiv SDH Semily I Nezapomíná se ani na hasičskou techniku a zbrojnici. Vše se průběžně udržuje a opravuje. Za toto období členové sboru odpracovali bezmála 8000 brigádnických hodin. Na podzim se podařila zakoupit starší cisternová stříkačka Škoda 706 CAS 25 ze sousední obce Benešov u Semil.

Připravenost je jedním ze základů činnosti všech sborů a proto se i semilský sbor účastnil podzimního cvičení, jehož tématem byla prevence a připravenost v případě povodní.

I v tomto období vyšlo bezpočet článků o činnosti semilského sboru v různých periodikách: Hasičské noviny, Semilské noviny, Krkonošský a Liberecký deník a dalších. Zvláštní pozornost byla sboru věnována i na webových stránkách DH ČMS.

Za velkou podporu děkujeme městu Semily, Krajskému úřadu v Liberci, MŠMT ČR, HZS v Semilech a dalším soukromým sponzorům.

Ladislav Bruckner - zástupce starosty SDH Semily I

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí hasiči z SDH Semily I byli v roce 2019 úspěšní
SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů
Semilští žáci při výuce názorně poznávali století páry
I SDH Semily I má svou osmičku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
Divadelní festival Modrý kocour letos slaví čtvrtstoletí od vzniku
Patnáctý benefiční ples hejtmana bude v krajské knihovně
Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
18.02.: Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT