Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I

16.12.2019 19:03:06 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily

Zhodnocení roku 2019 v SDH Semily I

Na konci listopadu 2019 se konala na hasičské zbrojnici SDH Semily I Výroční valná hromada, která hodnotila činnost sboru za uplynulý rok. V jejím úvodu starosta sboru bratr Marek Vrtilka přivítal jak členy sboru, tak i vzácné hosty: starostku města Semily Lenu Mlejnkovou, náměstka starosty OSH Semily bratra Jaroslava Bachtíka a zástupce sborů z Bítouchova, Košťálova, Nouzova a Podmoklic.

V úvodním referátu bratr starosta všechny přítomné seznámil s bohatou činností našeho sboru, který od prosince 2018 do VVH 2019 uspořádal a nebo se na nich podílel.

Na kulturně společenských akcích to bylo celkem osm. Těmi nejvýznamnějšími jsou: organizace semilského Pecnu před semilským zámkem včetně sobotního večerního programu, Hasičský dětský den, hasičský tábor 2019 na Nebákově nebo uspořádání jednoho kola hasičské soutěže mládeže O pohár dráčka Soptíka 2019 na semilském fotbalovém stadionu, která je pod záštitou OSH Semily.

SDH Semily I v roce 2019<br />Autor: Archiv SDH Semily I Sbor nezapomněl ani na své členy, pro které uspořádal společný výlet do Prahy, na Moravu a prodloužený víkend na chatě na Dvoračkách.

Ve svých řadách má i 57 dětí a mládeže ve věku do 18 let ve všech kategoriích: mladší, starší a dorost. Ti vzorně reprezentují jak sbor, tak i město Semily na různých soutěžích místních, regionálních i krajských, z nichž si odvážejí nejeden pohár. V okresní soutěži OSH Semily O pohár dráčka Soptíka 2019 mladší celkově obsadili 5. a 12. místo a v kategorii starších 1. a 7. místo.

Ani v soutěži Plamen ročník 2018/2019 určitě ostudu neudělali. Mladší obsadili 4. místo, starší 1. místo, dorostenky 3. místo a dorostenci 1. místo. Z krajského kola této soutěže vybojovali starší 3. místo, dorostenky 4. místo a dorostenci 2. místo. Dorostenci už i sbor reprezentovali na okrskové soutěži dospělých ve Škodějově, kde ženy i muži obsadili 3tí místa.

V letošním roce se sbor účastnil se svou parní stříkačkou 7. Celorepublikového srazu parních stříkaček v Otrokovicích - Kvítkovicích a mezinárodní výstavy Nábřeží paromilů v Hradci Králové.

Sbor je i dlouholetým spojencem sbírkového projektu Pomozte dětem - Kuře. 26. dubna 2019 se členové sboru účastnili každoroční sbírkové akce Peříčkový týden, na kterém se jim v ulicích Semil, Lomnice nad Popelkou a Turnově podařila vybrat částka 13 080 Kč.

SDH Semily I v roce 2019<br />Autor: Archiv SDH Semily I Nezapomíná se ani na hasičskou techniku a zbrojnici. Vše se průběžně udržuje a opravuje. Za toto období členové sboru odpracovali bezmála 8000 brigádnických hodin. Na podzim se podařila zakoupit starší cisternová stříkačka Škoda 706 CAS 25 ze sousední obce Benešov u Semil.

Připravenost je jedním ze základů činnosti všech sborů a proto se i semilský sbor účastnil podzimního cvičení, jehož tématem byla prevence a připravenost v případě povodní.

I v tomto období vyšlo bezpočet článků o činnosti semilského sboru v různých periodikách: Hasičské noviny, Semilské noviny, Krkonošský a Liberecký deník a dalších. Zvláštní pozornost byla sboru věnována i na webových stránkách DH ČMS.

Za velkou podporu děkujeme městu Semily, Krajskému úřadu v Liberci, MŠMT ČR, HZS v Semilech a dalším soukromým sponzorům.

Ladislav Bruckner - zástupce starosty SDH Semily I

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí hasiči z SDH Semily I byli v roce 2019 úspěšní
SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů
Semilští žáci při výuce názorně poznávali století páry
I SDH Semily I má svou osmičku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
Krajská vědecká knihovna v Liberci je k dispozici online
Na Troskách mají výtvarnou soutěž, jinde zažijete virtuální prohlídky
Případů koronaviru v kraji je 154. O víkendu lidé poslechli a byli doma
Semilský spolek streamuje!

Nejčtenější články

04.04.: Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
03.04.: Koronavir má v Libereckém kraji 136 lidí, na sbírkovém účtu už 795 tisíc
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT