Zimní sezona v Rokytnici byla úspěšná. Přijelo 280 tisíc lyžařů

14.04.2018 16:48:47 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Zimní sezona v Rokytnici byla úspěšná. Přijelo 280 tisíc lyžařů

Lyžařská sezona 2017/2018 byla opravdu vydařená, rokytnické svahy brázdilo 280 000 lyžařů. Od začátku nebyla nouze o přírodní sněhovou nadílku a dočkali jsme se také dostatečného množství mrazivých dnů, které umožnily průběžně doplňovat technický sníh na sjezdovkách.

Díky technickému zasněžování přečkal areál Rokytnice nad Jizerou v dobré kondici i dvě větší oblevy. V porovnání s loňským rokem byla letošní zimní sezóna bohatší také na slunečné dny, a to zejména v období jarních prázdnin. Stejně jako v uplynulém roce se podařilo zahájit lyžařskou sezonu na svazích Lysé hory již v polovině prosince, tedy 16. 12. 2017, a s ohledem na příznivé klimatické podmínky trvala až do 2. dubna 2018. Stejně tak rodinný areál na Studenově měl slušné podmínky k lyžování, i když je více méně odkázán jen na přírodní sníh. S krátkou přestávkou, ke které došlo v polovině ledna, se zde lyžovalo od 22. prosince až do 12. března 2018.

„Letošní zimní sezonu v Rokytnici jsme zakončili tipovací soutěží s názvem Pomlázka na lyžích, v rámci níž bylo možné vyhrát rodinný zájezd od CK Čedok v hodnotě 45 000 Kč. Stačilo pouze zaslat odpověď s tipem, kolik lyžařů bude lyžovat na Apríla ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou. V tento den zavítalo na naše svahy celkem 1 208 lyžařů. Jméno respondenta, který byl svým tipem nejblíže správné odpovědi, jsme uveřejnili 2. 4. 2018 na našem webu a šťastnému výherci tímto ještě jednou gratulujeme," uvedl Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Návštěvnost střediska v letošní sezoně vzrostla v porovnání s uplynulými lety, a to navzdory skutečnosti, že došlo k navýšení cen skipasů v TOP sezoně, která trvala v období okolo Vánoc a Silvestra a v čase jarních prázdnin. TOP sezona koresponduje s cenovými trendy tuzemských i zahraničních areálů. Další změny zaznamenaly služby ve skiareálu Horní Domky. Provoz půjčovny, ski servisu a dětského koutku v resortu zajistila lyžařská škola Major Ski School. Vedle těchto služeb nově vznikla i lyžařská školička s dětským pojízdným pásem a půjčovna skialpového vybavení. Provoz stravovacích zařízení letos obstarala společnost Magic catering s.r.o.

„Momentálně máme trochu času na odpočinek, než zahájíme letní sezonu. Ta započne v letošním roce květnovými víkendy. V červnu pojede lanovka rovněž o víkendech. V rámci letních prázdnin, tedy v červenci a v srpnu, bude lanovka Horní Domky a bikepark rock-it-nice v provozu denně a od září přejdeme znovu na víkendový provoz. Stejně jako v uplynulých letech je v plánu provoz lanové dráhy na Lysou horu v režimu okružních jízd v rámci tradiční rokytnické pouti," doplnil Vít Pražák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V rokytnickém skiareálu proběhne o víkendu hned několik akcí
Zloděj odcizil v Jablonečku peníze a skipasy za 300 tisíc
Rokytnice zve na jarní lyžovačku a slalom Roky open cup

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově proběhla výměna varovných sirén

V souvislosti s technickým vývojem a množstvím různorodých mimořádných událostí došlo na území města Turnova k výměně starých rotačních sirén. Rotační sirény byly postupně nahrazovány novými elektronickými sirénami, které mimo jiné mohou vydávat různé druhy akustických varovných signálů. Mohou poskytnout mluvenou informaci o druhu mimořádné události, které zajistí včasnou a správnou reakci obyvatelstva na varovný signál.

Krajská knihovna využije dotaci z EU na zkvalitnění prostředí

Krajská vědecká knihovna v Liberci využije finanční dotaci z EU ve výši 33 milionů korun pro zkvalitnění prostředí knihovny a ochrany fondu. Vedení knihovny prostory pravidelně udržuje a opravuje, avšak vzhledem k tomu, že budovu v průběhu roku navštíví cca 350 000 lidí (1500 denně) a ročně se zde koná více než 1000 akcí (pravidelné koncerty, přednášky, výstavy a další aktivity pro veřejnost), je zařízení knihovny mnohde velmi opotřebované. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola
Třetí Kolín byl nad síly Turnova
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2017 získalo šest osobností
V Turnově zakázali hazard v památkové zóně
Den IZS v Liberci obohatili také hasiči

Nejčtenější články

19.04.: Na Vyskři chystají už 12. ročník Traktoriády
19.04.: Na Sychrov se sjedou veteráni i příznivci Ludvíka René Rohana
22.04.: Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT