Zimní sezona v Rokytnici byla úspěšná. Přijelo 280 tisíc lyžařů

14.04.2018 16:48:47 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Zimní sezona v Rokytnici byla úspěšná. Přijelo 280 tisíc lyžařů

Lyžařská sezona 2017/2018 byla opravdu vydařená, rokytnické svahy brázdilo 280 000 lyžařů. Od začátku nebyla nouze o přírodní sněhovou nadílku a dočkali jsme se také dostatečného množství mrazivých dnů, které umožnily průběžně doplňovat technický sníh na sjezdovkách.

Díky technickému zasněžování přečkal areál Rokytnice nad Jizerou v dobré kondici i dvě větší oblevy. V porovnání s loňským rokem byla letošní zimní sezóna bohatší také na slunečné dny, a to zejména v období jarních prázdnin. Stejně jako v uplynulém roce se podařilo zahájit lyžařskou sezonu na svazích Lysé hory již v polovině prosince, tedy 16. 12. 2017, a s ohledem na příznivé klimatické podmínky trvala až do 2. dubna 2018. Stejně tak rodinný areál na Studenově měl slušné podmínky k lyžování, i když je více méně odkázán jen na přírodní sníh. S krátkou přestávkou, ke které došlo v polovině ledna, se zde lyžovalo od 22. prosince až do 12. března 2018.

„Letošní zimní sezonu v Rokytnici jsme zakončili tipovací soutěží s názvem Pomlázka na lyžích, v rámci níž bylo možné vyhrát rodinný zájezd od CK Čedok v hodnotě 45 000 Kč. Stačilo pouze zaslat odpověď s tipem, kolik lyžařů bude lyžovat na Apríla ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou. V tento den zavítalo na naše svahy celkem 1 208 lyžařů. Jméno respondenta, který byl svým tipem nejblíže správné odpovědi, jsme uveřejnili 2. 4. 2018 na našem webu a šťastnému výherci tímto ještě jednou gratulujeme," uvedl Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Návštěvnost střediska v letošní sezoně vzrostla v porovnání s uplynulými lety, a to navzdory skutečnosti, že došlo k navýšení cen skipasů v TOP sezoně, která trvala v období okolo Vánoc a Silvestra a v čase jarních prázdnin. TOP sezona koresponduje s cenovými trendy tuzemských i zahraničních areálů. Další změny zaznamenaly služby ve skiareálu Horní Domky. Provoz půjčovny, ski servisu a dětského koutku v resortu zajistila lyžařská škola Major Ski School. Vedle těchto služeb nově vznikla i lyžařská školička s dětským pojízdným pásem a půjčovna skialpového vybavení. Provoz stravovacích zařízení letos obstarala společnost Magic catering s.r.o.

„Momentálně máme trochu času na odpočinek, než zahájíme letní sezonu. Ta započne v letošním roce květnovými víkendy. V červnu pojede lanovka rovněž o víkendech. V rámci letních prázdnin, tedy v červenci a v srpnu, bude lanovka Horní Domky a bikepark rock-it-nice v provozu denně a od září přejdeme znovu na víkendový provoz. Stejně jako v uplynulých letech je v plánu provoz lanové dráhy na Lysou horu v režimu okružních jízd v rámci tradiční rokytnické pouti," doplnil Vít Pražák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V rokytnickém skiareálu proběhne o víkendu hned několik akcí
Zloděj odcizil v Jablonečku peníze a skipasy za 300 tisíc
Rokytnice zve na jarní lyžovačku a slalom Roky open cup

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

Ve čtvrtek 13. prosince od 7 hodin by mělo dojít k úplnému uzavření Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou v úseku před bývalou budovou SŠ řemesel a služeb Podhorská 717. Důvodem je havarijní stav statiky budovy. Podhorská ulice je přitom v tomto úseku páteřní komunikací a průtahem na Harrachov. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jilemnická běžkyně Sandra Schützová povolána do světového poháru

Jilemnická běžkyně na lyžích Sandra Schützová dostala důvěru od reprezentačního trenéra žen startovat příští víkend na světovém poháru v Davosu. Po dvou letech se tak vrací zpět do kolotoče světového poháru v běžeckém lyžování, když se mezitím věnovala dálkovým běhům a byla velmi úspěšná ve světovém poháru na kolečkových lyžích, kde skončila v poslední sezoně celkově stříbrná. Letošní rozhovor pro Naše Pojizeří zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Démophobia uslyšíte v lomnickém Aionu u Krbu
Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač
FOTO: Mikulášský parní vlak jezdil znovu na trase Jilemnice - Rokytnice
Vánoční orient show opět připravují v Košťálově
DS Krakonoš zahraje dětem v Rokytnici Nezbednou pohádku

Nejčtenější články

11.12.: FOTO: Marek Vašut se v Pojizerské galerii představuje jako fotograf
10.12.: FOTO: Miroslava Prokeše připomíná kniha Veselý život docenta Proška
12.12.: Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT