Zimní sezona v Rokytnici byla úspěšná. Přijelo 280 tisíc lyžařů

14.04.2018 16:48:47 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Zimní sezona v Rokytnici byla úspěšná. Přijelo 280 tisíc lyžařů

Lyžařská sezona 2017/2018 byla opravdu vydařená, rokytnické svahy brázdilo 280 000 lyžařů. Od začátku nebyla nouze o přírodní sněhovou nadílku a dočkali jsme se také dostatečného množství mrazivých dnů, které umožnily průběžně doplňovat technický sníh na sjezdovkách.

Díky technickému zasněžování přečkal areál Rokytnice nad Jizerou v dobré kondici i dvě větší oblevy. V porovnání s loňským rokem byla letošní zimní sezóna bohatší také na slunečné dny, a to zejména v období jarních prázdnin. Stejně jako v uplynulém roce se podařilo zahájit lyžařskou sezonu na svazích Lysé hory již v polovině prosince, tedy 16. 12. 2017, a s ohledem na příznivé klimatické podmínky trvala až do 2. dubna 2018. Stejně tak rodinný areál na Studenově měl slušné podmínky k lyžování, i když je více méně odkázán jen na přírodní sníh. S krátkou přestávkou, ke které došlo v polovině ledna, se zde lyžovalo od 22. prosince až do 12. března 2018.

„Letošní zimní sezonu v Rokytnici jsme zakončili tipovací soutěží s názvem Pomlázka na lyžích, v rámci níž bylo možné vyhrát rodinný zájezd od CK Čedok v hodnotě 45 000 Kč. Stačilo pouze zaslat odpověď s tipem, kolik lyžařů bude lyžovat na Apríla ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou. V tento den zavítalo na naše svahy celkem 1 208 lyžařů. Jméno respondenta, který byl svým tipem nejblíže správné odpovědi, jsme uveřejnili 2. 4. 2018 na našem webu a šťastnému výherci tímto ještě jednou gratulujeme," uvedl Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Návštěvnost střediska v letošní sezoně vzrostla v porovnání s uplynulými lety, a to navzdory skutečnosti, že došlo k navýšení cen skipasů v TOP sezoně, která trvala v období okolo Vánoc a Silvestra a v čase jarních prázdnin. TOP sezona koresponduje s cenovými trendy tuzemských i zahraničních areálů. Další změny zaznamenaly služby ve skiareálu Horní Domky. Provoz půjčovny, ski servisu a dětského koutku v resortu zajistila lyžařská škola Major Ski School. Vedle těchto služeb nově vznikla i lyžařská školička s dětským pojízdným pásem a půjčovna skialpového vybavení. Provoz stravovacích zařízení letos obstarala společnost Magic catering s.r.o.

„Momentálně máme trochu času na odpočinek, než zahájíme letní sezonu. Ta započne v letošním roce květnovými víkendy. V červnu pojede lanovka rovněž o víkendech. V rámci letních prázdnin, tedy v červenci a v srpnu, bude lanovka Horní Domky a bikepark rock-it-nice v provozu denně a od září přejdeme znovu na víkendový provoz. Stejně jako v uplynulých letech je v plánu provoz lanové dráhy na Lysou horu v režimu okružních jízd v rámci tradiční rokytnické pouti," doplnil Vít Pražák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V rokytnickém skiareálu proběhne o víkendu hned několik akcí
Zloděj odcizil v Jablonečku peníze a skipasy za 300 tisíc
Rokytnice zve na jarní lyžovačku a slalom Roky open cup

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny Boží voda a Valdštejn jsou pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 17. 7. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn
Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. července
V centru Turnova začala fungovat úschovna kol
Prázdninový program turnovské knihovny Antonína Marka

Nejčtenější články

18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech
20.07.: Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
18.07.: Nová místa k parkování v Turnově vzniknou na autobusovém nádraží

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT