Zimní sezona v Rokytnici byla úspěšná. Přijelo 280 tisíc lyžařů

14.04.2018 16:48:47 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Zimní sezona v Rokytnici byla úspěšná. Přijelo 280 tisíc lyžařů

Lyžařská sezona 2017/2018 byla opravdu vydařená, rokytnické svahy brázdilo 280 000 lyžařů. Od začátku nebyla nouze o přírodní sněhovou nadílku a dočkali jsme se také dostatečného množství mrazivých dnů, které umožnily průběžně doplňovat technický sníh na sjezdovkách.

Díky technickému zasněžování přečkal areál Rokytnice nad Jizerou v dobré kondici i dvě větší oblevy. V porovnání s loňským rokem byla letošní zimní sezóna bohatší také na slunečné dny, a to zejména v období jarních prázdnin. Stejně jako v uplynulém roce se podařilo zahájit lyžařskou sezonu na svazích Lysé hory již v polovině prosince, tedy 16. 12. 2017, a s ohledem na příznivé klimatické podmínky trvala až do 2. dubna 2018. Stejně tak rodinný areál na Studenově měl slušné podmínky k lyžování, i když je více méně odkázán jen na přírodní sníh. S krátkou přestávkou, ke které došlo v polovině ledna, se zde lyžovalo od 22. prosince až do 12. března 2018.

„Letošní zimní sezonu v Rokytnici jsme zakončili tipovací soutěží s názvem Pomlázka na lyžích, v rámci níž bylo možné vyhrát rodinný zájezd od CK Čedok v hodnotě 45 000 Kč. Stačilo pouze zaslat odpověď s tipem, kolik lyžařů bude lyžovat na Apríla ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou. V tento den zavítalo na naše svahy celkem 1 208 lyžařů. Jméno respondenta, který byl svým tipem nejblíže správné odpovědi, jsme uveřejnili 2. 4. 2018 na našem webu a šťastnému výherci tímto ještě jednou gratulujeme," uvedl Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Návštěvnost střediska v letošní sezoně vzrostla v porovnání s uplynulými lety, a to navzdory skutečnosti, že došlo k navýšení cen skipasů v TOP sezoně, která trvala v období okolo Vánoc a Silvestra a v čase jarních prázdnin. TOP sezona koresponduje s cenovými trendy tuzemských i zahraničních areálů. Další změny zaznamenaly služby ve skiareálu Horní Domky. Provoz půjčovny, ski servisu a dětského koutku v resortu zajistila lyžařská škola Major Ski School. Vedle těchto služeb nově vznikla i lyžařská školička s dětským pojízdným pásem a půjčovna skialpového vybavení. Provoz stravovacích zařízení letos obstarala společnost Magic catering s.r.o.

„Momentálně máme trochu času na odpočinek, než zahájíme letní sezonu. Ta započne v letošním roce květnovými víkendy. V červnu pojede lanovka rovněž o víkendech. V rámci letních prázdnin, tedy v červenci a v srpnu, bude lanovka Horní Domky a bikepark rock-it-nice v provozu denně a od září přejdeme znovu na víkendový provoz. Stejně jako v uplynulých letech je v plánu provoz lanové dráhy na Lysou horu v režimu okružních jízd v rámci tradiční rokytnické pouti," doplnil Vít Pražák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V rokytnickém skiareálu proběhne o víkendu hned několik akcí
Zloděj odcizil v Jablonečku peníze a skipasy za 300 tisíc
Rokytnice zve na jarní lyžovačku a slalom Roky open cup

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlasuje se o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách

V Turnově se v přáteláku utkají Slovan s Viktorkou

Svátek fotbalu se odehraje v Turnově čtvrtek 21. března od 15.30. Na Městském fotbalovém stadionu se totiž během reprezentační prvoligové přestávky střetnou slavné kluby Slovan Liberec a Viktoria Žižkov v přátelském přípravném utkání.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V dohrávkách prvního kola poháru vypadly Přepeře B i Bozkov
Lomnický hokejový dorost bojoval o postup do extraligy
Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu na ZŠ Žižkova Turnov
Přichází jaro a s ním se vrátí farmářské trhy na turnovské náměstí
Výstava prací žáků ZŠ 28. října zdobí schodiště turnovské radnice

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT