Zlato a stříbro pro AC Turnov z halového šampionátu v Ostravě

08.03.2021 20:46:43 | Autor: AC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Zlato a stříbro pro AC Turnov z halového šampionátu v Ostravě

Víkendový „Gigant" dorostu a juniorstva v Ostravě je již minulostí. Výprava AC Turnov skládající se z devíti atletů a tří trenérů, zde za zpřísněných hygienických podmínek vybojovala mnoho skvělých výsledků! Především se v ostravské atletické hale dařilo turnovským chodcům, kteří vybojovali dva cenné kovy.

Titul mistra České republiky si domů odvezl dorostenecký chodec Roman Hanyk! 5000 metrů chůze, taková byla vzdálenost, kterou Roman musel ujít k titulu. Závod byl odstartován zároveň s juniory, kteří mu pomohli určitě i k jeho skvělému osobnímu rekordu 24:53,39 min.

Druhou medaili získala mezi juniorkami stříbrná Jana Zikmundová na trati 3000 metrů chůze. Jana obhajovala titul mistryně z loňského roku, to se jí bohužel nepovedlo, a pro letošní sezónu ji patří titul vicemistryně v čase 14:41,72 min. Mezi juniorkami měl Turnov zastoupení také v Elišce Martínkové, která útočila dokonce na národní rekord, ten jí v cíli unikl o vteřinu, a o chvíli později byla navíc smolně diskvalifikována.

Jana Zikmundová<br />Autor: Archiv AC Turnov Na finálových pozicích se pak umístila většina dalších turnovských atletů. V sobotu si 5. místo při své premiéře na vysokých překážkách (60 m př.) vybojovala juniorka Lucie Sajdlová v novém oddílovém rekordu 9,48 s a následně přidala ještě 7. místo v běhu na 400 metrů za 59,41 s. Na půlce se představil zkušený junior Michal Hanyk, který ve finále doběhl v halovém osobním rekordu 1:56,37 min na 5. místě. Stejné umístění vybojovala také juniorská běžkyně Jana Pekařová v závodě na 1500 metrů (4:56,84 min PB) a na dvojnásobné trati přidala 6. místo za 10:55,69 min. Poslední finálové umístění patří dorostenci Adamu Malému za 6. místo v běhu na 1500 metrů, kde dokončil závod halovém osobním rekordu 4:21,13 min. Adam byl dále devátý i na dvojnásobné trati (9:32,49 min PB).

Těsně před branami finále skončila dorostenecká překážkářka Nela Vaníčková, která ve svém rozběhu doběhla pátá za 9,06 s. Nela musela přerušit značnou část přípravy po zranění kotníků a věříme, že na hlavní sezónu bude již v plné síle. Své první juniorské mistrovství má za sebou vícebojař Cyril Žerava, jenž vybojoval 9. místo v tyči (370 cm) a prvně si v závodě vyzkoušel juniorskou 6 kg kouli, kterou poslal do vzdálenosti 11,48 m, což mu vyneslo 12. místo.

„Musím poděkovat atletům a trenérům za výbornou reprezentaci. Pro všechny z nich to byl první start v sezoně a do toho ještě měli velmi stížené tréninkové podmínky, třeba oproti atletům z Prahy, Ostravy či Plzně, kteří mohou trénovat v atletických halách či tunelech. I tak, se jim povedlo dosáhnout výborných výsledků, všichni se nakonec vešli i do první desítky celkového pořadí. Viděli jsme také spoustu osobních rekordů, což je při prvním startu v sezóně opravdu nevídaná záležitost. Osobně mne velmi mrzí diskvalifikace Elišky Martínkové, dle mého názoru byla neoprávněná. I v atletice jsou však rozhodčí pouze lidé, kteří mají právo na chybu. Eliška svou dominancí předvedla, že je již závodnice úplně jiné třídy a rozhodně má navíc, než jen bojovat o medaile na MČR. Moc se těším co nám předvede společně i s dalšími atlety venku na dráze. Už jen tento jediný závod v halové sezoně ukázal, že turnovskou mládež čeká vynikající sezóna 2021, uvedl šéftrenér AC Turnov Tomáš Krištof.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na šampionát juniorstva a dorostu do Ostravy jede 10 atletů AC Turnov
Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres
Atletická družstva mladšího žactva měla krajské finále v Turnově
Dva tituly z českého šampionátu dorostu a juniorů pro AC Turnov
Turnovský Jakub Šafář se stal dorostenecký mistrem ve víceboji
Atleti AC Turnov přivezli domů čtyři mistrovské tituly!
Šest medailí z olympiády mládeže a gigantu pro turnovské atlety
Turnovský rekordman Šafář a bramborová Hobelantová

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT