Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy

22.11.2017 17:30:35 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy

Kriminalisté v těchto dnech vyšetřují dva čerstvé případy vloupání do rodinných domů v Turnově, a to 26. října a 17. listopadu. Případy se vyznačují vyvrtáním děr do zárubní oken, proto policisté apelují na občany, aby v případě, že zjistí podezření, že si mohli takto jejich dům zloději připravovat, aby neváhali a kontaktovali je.

První oznámení policisté přijali 26. října. Téhož dne nad ránem informovala bezpečnostní agentura majitele nemovitosti v ulici Josefa Štrégla v Turnově o tom, že zde jejich nainstalovaná zabezpečovací technika zaznamenala narušení objektu. V tu dobu byli vlastníci nemovitosti na dovolené, a proto požádali matku, aby jim domácnost zkontrolovala. Ta to také udělala a po zevrubné prohlídce se jí zdálo, že je zde vše v pořádku. Rodina si událost vysvětlila tím, že někdo z členů domácnosti nechal při odchodu pootevřené dveře. Když se sem ale vrátila matka majitelky ještě jednou téhož dne odpoledne, všimla si, že je v zárubni balkonových dveří vyvrtaný malý otvor, skrz který je vidět ven. Zatelefonovala proto svému zeťovi a teprve potom vyšlo najevo, že se do domu snažil vniknout zloděj. Protože ale zaktivoval alarm, z místa činu uprchl, aniž by stačil něco ukrást.

„Přivolaní kriminalisté po důkladné prohlídce dveří konstatovali, že tento specifický způsob vniknutí do rodinných domů zaznamenali před několika lety na Semilsku a jejich kolegové i na území jiných krajů. Tehdy šlo o desítky případů," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

To, že se tento staronový způsob vloupání do nemovitostí začíná objevovat opět v Pojizeří, potvrzuje i druhý případ, nahlášený 17. listopadu majitelem rodinného domu v ulici Károvsko, která se nachází rovněž v satelitní zástavbě na okraji Turnova. „Do tohoto domu se zloděj vloupal stejným způsobem v noci z 16. na 17. listopadu v době, kdy v horním patře spali majitelé a jejich malé děti. Z přízemí si odnesl jen peníze v hotovosti a dost jiných cenností tu bez zájmu ponechal. I zde po něm zůstala jako jediná stopa malá díra v plastovém rámu francouzského okna. Škoda na poškozeném rámu dveří a odcizených financích činí zhruba 24 500 korun," upřesnila Baláková.

Kriminalisté územního odboru v Semilech v této souvislosti apelují na majitele rodinných domků a především na obyvatele satelitních městeček, aby věnovali pozornost všemu, co se kolem jejich obydlí, ale také v blízkém sousedství děje. Pokud zaregistrují pohyb podezřelých osob na vlastních pozemcích nebo pozemcích svých sousedů, měli by takovou informaci oznámit policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158. Stejně tak je třeba okamžitě hlásit policii poškození dveří výše popsaným způsobem, tedy provrtáním v okolí zárubní dveří nebo plastových rámů francouzských oken.

„Na dotčená místa prosím nesahejte a vyčkejte do příjezdu policistů, kteří tu mohou zajistit cenné kriminalistické stopy. Pokus o vniknutí do nemovitosti prosím hlaste i v případě, že se vám nic neztratilo. To, že si zloděj nic neodnese, se stane například v případě, že ho někdo vyruší. Nelze ale vyloučit, že se k vám vrátí o několik dní později," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděje v Rakousích nezaujalo umění, z galerie si odnesl jen klobásy
Muž kradl v Turnově i Jablonci a ještě napadl pracovníka ostrahy
Seniorka nosila do baru 180 tisíc, ke krádeži naštěstí nedošlo
V Turnově kradl muž z Kroměřížska, policisté již případ objasnili
Turnovské strašidlo je 26letý recidivista. Po zadržení zůstává ve vazbě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sprejer zneuctil vulgární čmáranicí turnovský kostel
I.A třída: Derby Košťálov - Semily ovládli domácí
FOTO: V Semilech odhalili památník padlým v 1. světové válce
Tanečnice A-Stylu Liberec jedou na MS v Hip Hop Battle do Polska
Technické muzeum Liberec otevře novou expozici o veřejné dopravě

Nejčtenější články

21.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
23.10.: Zadlužený kominík připravil své klienty o 40 tisíc korun
22.10.: FOTO: Na tradiční podzimní koncert přijela do Bozkova kapela Tři sestry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT