Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy

22.11.2017 17:30:35 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy

Kriminalisté v těchto dnech vyšetřují dva čerstvé případy vloupání do rodinných domů v Turnově, a to 26. října a 17. listopadu. Případy se vyznačují vyvrtáním děr do zárubní oken, proto policisté apelují na občany, aby v případě, že zjistí podezření, že si mohli takto jejich dům zloději připravovat, aby neváhali a kontaktovali je.

První oznámení policisté přijali 26. října. Téhož dne nad ránem informovala bezpečnostní agentura majitele nemovitosti v ulici Josefa Štrégla v Turnově o tom, že zde jejich nainstalovaná zabezpečovací technika zaznamenala narušení objektu. V tu dobu byli vlastníci nemovitosti na dovolené, a proto požádali matku, aby jim domácnost zkontrolovala. Ta to také udělala a po zevrubné prohlídce se jí zdálo, že je zde vše v pořádku. Rodina si událost vysvětlila tím, že někdo z členů domácnosti nechal při odchodu pootevřené dveře. Když se sem ale vrátila matka majitelky ještě jednou téhož dne odpoledne, všimla si, že je v zárubni balkonových dveří vyvrtaný malý otvor, skrz který je vidět ven. Zatelefonovala proto svému zeťovi a teprve potom vyšlo najevo, že se do domu snažil vniknout zloděj. Protože ale zaktivoval alarm, z místa činu uprchl, aniž by stačil něco ukrást.

„Přivolaní kriminalisté po důkladné prohlídce dveří konstatovali, že tento specifický způsob vniknutí do rodinných domů zaznamenali před několika lety na Semilsku a jejich kolegové i na území jiných krajů. Tehdy šlo o desítky případů," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

To, že se tento staronový způsob vloupání do nemovitostí začíná objevovat opět v Pojizeří, potvrzuje i druhý případ, nahlášený 17. listopadu majitelem rodinného domu v ulici Károvsko, která se nachází rovněž v satelitní zástavbě na okraji Turnova. „Do tohoto domu se zloděj vloupal stejným způsobem v noci z 16. na 17. listopadu v době, kdy v horním patře spali majitelé a jejich malé děti. Z přízemí si odnesl jen peníze v hotovosti a dost jiných cenností tu bez zájmu ponechal. I zde po něm zůstala jako jediná stopa malá díra v plastovém rámu francouzského okna. Škoda na poškozeném rámu dveří a odcizených financích činí zhruba 24 500 korun," upřesnila Baláková.

Kriminalisté územního odboru v Semilech v této souvislosti apelují na majitele rodinných domků a především na obyvatele satelitních městeček, aby věnovali pozornost všemu, co se kolem jejich obydlí, ale také v blízkém sousedství děje. Pokud zaregistrují pohyb podezřelých osob na vlastních pozemcích nebo pozemcích svých sousedů, měli by takovou informaci oznámit policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158. Stejně tak je třeba okamžitě hlásit policii poškození dveří výše popsaným způsobem, tedy provrtáním v okolí zárubní dveří nebo plastových rámů francouzských oken.

„Na dotčená místa prosím nesahejte a vyčkejte do příjezdu policistů, kteří tu mohou zajistit cenné kriminalistické stopy. Pokus o vniknutí do nemovitosti prosím hlaste i v případě, že se vám nic neztratilo. To, že si zloděj nic neodnese, se stane například v případě, že ho někdo vyruší. Nelze ale vyloučit, že se k vám vrátí o několik dní později," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděje v Rakousích nezaujalo umění, z galerie si odnesl jen klobásy
Muž kradl v Turnově i Jablonci a ještě napadl pracovníka ostrahy
Seniorka nosila do baru 180 tisíc, ke krádeži naštěstí nedošlo
V Turnově kradl muž z Kroměřížska, policisté již případ objasnili
Turnovské strašidlo je 26letý recidivista. Po zadržení zůstává ve vazbě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností

Kvůli sněžení je pro kamiony i ve středu uzavřena silnice na Harrachov

Na základě vydané výstrahy ČHMI č. PVI 2018/05 a zhoršující se sjízdnosti komunikace byl ve středu ve 13.30 opět omezen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny (s výjimkou autobusů). Aktuálně se na území celého Libereckého kraje vyskytují velmi intenzivní sněhové srážky, při kterých může za relativně krátkou dobu napadnout i několik centimetrů nového sněhu. Ve vyšších polohách se díky větru mohou vytvářet sněhové jazyky a závěje. Sněhové srážky budou ve středu a v průběhu čtvrtka komplikovat dopravu ve vyšších polohách na celém území Libereckého kraje (zejména nákladní dopravu). Více informací o dopravě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silný vítr přinesl výpadky proudu i kácí stromy. Přesně 11 let po Kyrillu
Veronika Vítková potřetí třetí
První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově 2018
FOTO: O výrobě a historii vánočních ozdob přednášel Jiří Jákl

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT