Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy

22.11.2017 17:30:35 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy

Kriminalisté v těchto dnech vyšetřují dva čerstvé případy vloupání do rodinných domů v Turnově, a to 26. října a 17. listopadu. Případy se vyznačují vyvrtáním děr do zárubní oken, proto policisté apelují na občany, aby v případě, že zjistí podezření, že si mohli takto jejich dům zloději připravovat, aby neváhali a kontaktovali je.

První oznámení policisté přijali 26. října. Téhož dne nad ránem informovala bezpečnostní agentura majitele nemovitosti v ulici Josefa Štrégla v Turnově o tom, že zde jejich nainstalovaná zabezpečovací technika zaznamenala narušení objektu. V tu dobu byli vlastníci nemovitosti na dovolené, a proto požádali matku, aby jim domácnost zkontrolovala. Ta to také udělala a po zevrubné prohlídce se jí zdálo, že je zde vše v pořádku. Rodina si událost vysvětlila tím, že někdo z členů domácnosti nechal při odchodu pootevřené dveře. Když se sem ale vrátila matka majitelky ještě jednou téhož dne odpoledne, všimla si, že je v zárubni balkonových dveří vyvrtaný malý otvor, skrz který je vidět ven. Zatelefonovala proto svému zeťovi a teprve potom vyšlo najevo, že se do domu snažil vniknout zloděj. Protože ale zaktivoval alarm, z místa činu uprchl, aniž by stačil něco ukrást.

„Přivolaní kriminalisté po důkladné prohlídce dveří konstatovali, že tento specifický způsob vniknutí do rodinných domů zaznamenali před několika lety na Semilsku a jejich kolegové i na území jiných krajů. Tehdy šlo o desítky případů," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

To, že se tento staronový způsob vloupání do nemovitostí začíná objevovat opět v Pojizeří, potvrzuje i druhý případ, nahlášený 17. listopadu majitelem rodinného domu v ulici Károvsko, která se nachází rovněž v satelitní zástavbě na okraji Turnova. „Do tohoto domu se zloděj vloupal stejným způsobem v noci z 16. na 17. listopadu v době, kdy v horním patře spali majitelé a jejich malé děti. Z přízemí si odnesl jen peníze v hotovosti a dost jiných cenností tu bez zájmu ponechal. I zde po něm zůstala jako jediná stopa malá díra v plastovém rámu francouzského okna. Škoda na poškozeném rámu dveří a odcizených financích činí zhruba 24 500 korun," upřesnila Baláková.

Kriminalisté územního odboru v Semilech v této souvislosti apelují na majitele rodinných domků a především na obyvatele satelitních městeček, aby věnovali pozornost všemu, co se kolem jejich obydlí, ale také v blízkém sousedství děje. Pokud zaregistrují pohyb podezřelých osob na vlastních pozemcích nebo pozemcích svých sousedů, měli by takovou informaci oznámit policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158. Stejně tak je třeba okamžitě hlásit policii poškození dveří výše popsaným způsobem, tedy provrtáním v okolí zárubní dveří nebo plastových rámů francouzských oken.

„Na dotčená místa prosím nesahejte a vyčkejte do příjezdu policistů, kteří tu mohou zajistit cenné kriminalistické stopy. Pokus o vniknutí do nemovitosti prosím hlaste i v případě, že se vám nic neztratilo. To, že si zloděj nic neodnese, se stane například v případě, že ho někdo vyruší. Nelze ale vyloučit, že se k vám vrátí o několik dní později," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděje v Rakousích nezaujalo umění, z galerie si odnesl jen klobásy
Muž kradl v Turnově i Jablonci a ještě napadl pracovníka ostrahy
Seniorka nosila do baru 180 tisíc, ke krádeži naštěstí nedošlo
V Turnově kradl muž z Kroměřížska, policisté již případ objasnili
Turnovské strašidlo je 26letý recidivista. Po zadržení zůstává ve vazbě

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Silnice kolem Souše bude od 24. dubna 2018 opět otevřena

Silnice II/290 podél vodní nádrže Souš, v úseku Desná - Smědava, bude po zimní přestávce znovu průjezdná. Po provedené kontrole bude silnice otevřena o půlnoci z pondělí 23. dubna na úterý 24. dubna 2018. Více podrobností na Našem Jablonecku

V Turnově proběhla výměna varovných sirén

V souvislosti s technickým vývojem a množstvím různorodých mimořádných událostí došlo na území města Turnova k výměně starých rotačních sirén. Rotační sirény byly postupně nahrazovány novými elektronickými sirénami, které mimo jiné mohou vydávat různé druhy akustických varovných signálů. Mohou poskytnout mluvenou informaci o druhu mimořádné události, které zajistí včasnou a správnou reakci obyvatelstva na varovný signál.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skautská lampiónová plavba rozzáří Libereckou přehradu
Rada schválila příspěvek pro Krajskou správu silnic Libereckého kraje
Kraj loni ušetřil přes 171 milionů korun, které nyní rozdělí mezi resorty
Krajský přebor: Přepeře dál bezchybné, druhé výhry se dočkaly Semily
Jak se chovat při pálení čarodějnických ohňů

Nejčtenější články

22.04.: Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola
21.04.: Ženy TJ Turnov jsou vítězkami 2. ligy!
23.04.: Krajský přebor: Přepeře dál bezchybné, druhé výhry se dočkaly Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT