Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy

22.11.2017 17:30:35 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy

Kriminalisté v těchto dnech vyšetřují dva čerstvé případy vloupání do rodinných domů v Turnově, a to 26. října a 17. listopadu. Případy se vyznačují vyvrtáním děr do zárubní oken, proto policisté apelují na občany, aby v případě, že zjistí podezření, že si mohli takto jejich dům zloději připravovat, aby neváhali a kontaktovali je.

První oznámení policisté přijali 26. října. Téhož dne nad ránem informovala bezpečnostní agentura majitele nemovitosti v ulici Josefa Štrégla v Turnově o tom, že zde jejich nainstalovaná zabezpečovací technika zaznamenala narušení objektu. V tu dobu byli vlastníci nemovitosti na dovolené, a proto požádali matku, aby jim domácnost zkontrolovala. Ta to také udělala a po zevrubné prohlídce se jí zdálo, že je zde vše v pořádku. Rodina si událost vysvětlila tím, že někdo z členů domácnosti nechal při odchodu pootevřené dveře. Když se sem ale vrátila matka majitelky ještě jednou téhož dne odpoledne, všimla si, že je v zárubni balkonových dveří vyvrtaný malý otvor, skrz který je vidět ven. Zatelefonovala proto svému zeťovi a teprve potom vyšlo najevo, že se do domu snažil vniknout zloděj. Protože ale zaktivoval alarm, z místa činu uprchl, aniž by stačil něco ukrást.

„Přivolaní kriminalisté po důkladné prohlídce dveří konstatovali, že tento specifický způsob vniknutí do rodinných domů zaznamenali před několika lety na Semilsku a jejich kolegové i na území jiných krajů. Tehdy šlo o desítky případů," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

To, že se tento staronový způsob vloupání do nemovitostí začíná objevovat opět v Pojizeří, potvrzuje i druhý případ, nahlášený 17. listopadu majitelem rodinného domu v ulici Károvsko, která se nachází rovněž v satelitní zástavbě na okraji Turnova. „Do tohoto domu se zloděj vloupal stejným způsobem v noci z 16. na 17. listopadu v době, kdy v horním patře spali majitelé a jejich malé děti. Z přízemí si odnesl jen peníze v hotovosti a dost jiných cenností tu bez zájmu ponechal. I zde po něm zůstala jako jediná stopa malá díra v plastovém rámu francouzského okna. Škoda na poškozeném rámu dveří a odcizených financích činí zhruba 24 500 korun," upřesnila Baláková.

Kriminalisté územního odboru v Semilech v této souvislosti apelují na majitele rodinných domků a především na obyvatele satelitních městeček, aby věnovali pozornost všemu, co se kolem jejich obydlí, ale také v blízkém sousedství děje. Pokud zaregistrují pohyb podezřelých osob na vlastních pozemcích nebo pozemcích svých sousedů, měli by takovou informaci oznámit policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158. Stejně tak je třeba okamžitě hlásit policii poškození dveří výše popsaným způsobem, tedy provrtáním v okolí zárubní dveří nebo plastových rámů francouzských oken.

„Na dotčená místa prosím nesahejte a vyčkejte do příjezdu policistů, kteří tu mohou zajistit cenné kriminalistické stopy. Pokus o vniknutí do nemovitosti prosím hlaste i v případě, že se vám nic neztratilo. To, že si zloděj nic neodnese, se stane například v případě, že ho někdo vyruší. Nelze ale vyloučit, že se k vám vrátí o několik dní později," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděje v Rakousích nezaujalo umění, z galerie si odnesl jen klobásy
Muž kradl v Turnově i Jablonci a ještě napadl pracovníka ostrahy
Seniorka nosila do baru 180 tisíc, ke krádeži naštěstí nedošlo
V Turnově kradl muž z Kroměřížska, policisté již případ objasnili
Turnovské strašidlo je 26letý recidivista. Po zadržení zůstává ve vazbě

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny Boží voda a Valdštejn jsou pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 17. 7. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalista Petrlák jde z Turnova zkusit ČFL do Dobrovice
Liberecká průmyslovka začlení do výuky roboty
V Jilemnici zazpívá Lucie Bílá
Kouzlo lidových chaloupek v Rokytnici najdete v muzeu Starý Kravín
Královéhradecký kraj nejlepší Místo pro život 2018! Liberecký kraj šestý

Nejčtenější články

20.07.: Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
21.07.: Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT