Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

21.01.2020 21:35:51 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

V uplynulých dnech policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili 32leté ženě podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustila v září loňského roku v jedné z nemocnic v Libereckém kraji.

Podezřelá ve dvou případech využila situace, kdy hospitalizovaná žena na lůžkovém oddělení nebyla na svém pokoji, a to z důvodu lékařského zákroku nebo návštěvy. Poprvé se tak stalo 28. září, kdy jedné pacientce z prázdného pokoje z odloženého batohu podezřelá odcizila peněženku, ve které měla uloženou finanční hotovost 700 Kč, osobní doklady a platební kartu. Následně prostřednictvím takto odcizené platební karty o den později provedla dvě platby v různých obchodech v celkové výši 809 Kč. Ve třetí prodejně se dvakrát neúspěšně pokusila provést platbu vždy ve výši 500 Kč a následně ještě vložila kartu do bankomatu. Ten jí tuto platební kartu ovšem již zpátky nevydal.

Odcizenou peněženku s obsahem bez finanční hotovosti a platební karty odložila v areálu nemocnice, kde jí její zaměstnanec nalezl a vrátil okradené ženě na lůžkové oddělení.

Na stejné místo se zlodějka vrátila podruhé

Na stejné lůžkové oddělení, se podezřelá vrátila o dva dny později, tedy 30. září. Tehdy opět z batohu odloženém bez dozoru v jednom z pokojů odcizila peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí 1800 Kč a platební kartou. S tou se jí podařilo v jednom obchodě realizovat platbu za zboží v hodnotě 300 Kč. V další prodejně se pak neúspěšně pokusila o platbu ve výši 400 Kč.  Stejně jako v prvním případě i tuto odcizenou kartu vložila do bankomatu, který ji následně slisoval a už nevydal.

„Podezřelá, která nebyla zaměstnankyní dané nemocnice, svým jednáním poškozeným ženám způsobila celkovou škodu ve výši 7260 Kč a za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policistům, kteří intenzivně oba případy od prvopočátku šetřili, se je podařilo objasnit na základě dobré spolupráce s pracovníky zdravotnického zařízení, ve kterém se staly," sdělila tisková mluvčí Policie ĆR Dagmar Sochorová.

V souvislosti s tímto případem připomíná policie všem, kteří musí podstoupit hospitalizaci v jakémkoliv zdravotním zařízení, aby si sebou brali opravdu jen ty nejnutnější věci a potřebnou finanční hotovost. „Samozřejmě pokud zdravotnické zařízení umožňuje na pokojích uložit si cenné věci do uzamykatelných skříní, tak doporučujeme pacientům tuto možnost plně využívat, a to především po dobu jejich nepřítomnosti na pokojích," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděj s vrtákem si v Turnově znovu připravoval dům
Zloděj, který kradl na Jablonecku i Turnovsku, skončil ve vazbě
Policisté pátrají po zloději kola z Mírové pod Kozákovem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov má nová místa pro tříděný odpad
Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
Divadelní festival Modrý kocour letos slaví čtvrtstoletí od vzniku
Patnáctý benefiční ples hejtmana bude v krajské knihovně
Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
18.02.: Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT