Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

21.01.2020 21:35:51 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

V uplynulých dnech policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili 32leté ženě podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustila v září loňského roku v jedné z nemocnic v Libereckém kraji.

Podezřelá ve dvou případech využila situace, kdy hospitalizovaná žena na lůžkovém oddělení nebyla na svém pokoji, a to z důvodu lékařského zákroku nebo návštěvy. Poprvé se tak stalo 28. září, kdy jedné pacientce z prázdného pokoje z odloženého batohu podezřelá odcizila peněženku, ve které měla uloženou finanční hotovost 700 Kč, osobní doklady a platební kartu. Následně prostřednictvím takto odcizené platební karty o den později provedla dvě platby v různých obchodech v celkové výši 809 Kč. Ve třetí prodejně se dvakrát neúspěšně pokusila provést platbu vždy ve výši 500 Kč a následně ještě vložila kartu do bankomatu. Ten jí tuto platební kartu ovšem již zpátky nevydal.

Odcizenou peněženku s obsahem bez finanční hotovosti a platební karty odložila v areálu nemocnice, kde jí její zaměstnanec nalezl a vrátil okradené ženě na lůžkové oddělení.

Na stejné místo se zlodějka vrátila podruhé

Na stejné lůžkové oddělení, se podezřelá vrátila o dva dny později, tedy 30. září. Tehdy opět z batohu odloženém bez dozoru v jednom z pokojů odcizila peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí 1800 Kč a platební kartou. S tou se jí podařilo v jednom obchodě realizovat platbu za zboží v hodnotě 300 Kč. V další prodejně se pak neúspěšně pokusila o platbu ve výši 400 Kč.  Stejně jako v prvním případě i tuto odcizenou kartu vložila do bankomatu, který ji následně slisoval a už nevydal.

„Podezřelá, která nebyla zaměstnankyní dané nemocnice, svým jednáním poškozeným ženám způsobila celkovou škodu ve výši 7260 Kč a za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policistům, kteří intenzivně oba případy od prvopočátku šetřili, se je podařilo objasnit na základě dobré spolupráce s pracovníky zdravotnického zařízení, ve kterém se staly," sdělila tisková mluvčí Policie ĆR Dagmar Sochorová.

V souvislosti s tímto případem připomíná policie všem, kteří musí podstoupit hospitalizaci v jakémkoliv zdravotním zařízení, aby si sebou brali opravdu jen ty nejnutnější věci a potřebnou finanční hotovost. „Samozřejmě pokud zdravotnické zařízení umožňuje na pokojích uložit si cenné věci do uzamykatelných skříní, tak doporučujeme pacientům tuto možnost plně využívat, a to především po dobu jejich nepřítomnosti na pokojích," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděj s vrtákem si v Turnově znovu připravoval dům
Zloděj, který kradl na Jablonecku i Turnovsku, skončil ve vazbě
Policisté pátrají po zloději kola z Mírové pod Kozákovem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
Krajská vědecká knihovna v Liberci je k dispozici online
Na Troskách mají výtvarnou soutěž, jinde zažijete virtuální prohlídky
Případů koronaviru v kraji je 154. O víkendu lidé poslechli a byli doma
Semilský spolek streamuje!

Nejčtenější články

04.04.: Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
03.04.: Koronavir má v Libereckém kraji 136 lidí, na sbírkovém účtu už 795 tisíc
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT