Zpěvačka Barbora Mochowa vydává nový singl z druhého alba

20.01.2020 11:52:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Zpěvačka Barbora Mochowa vydává nový singl z druhého alba

Originální a krásná zpěvačka s podmanivým hlasem Barbora Mochowa, která v loňském roce dvakrát vystoupila v Semilech, připravuje své nové album, první singl White & Black Holes se exkluzivně objevuje právě 20. ledna. Barbora zpívala v srpnu na hudebním večeru u semilského muzea a vystupovala také v listopadu v KC Golf v rámci Jazzu pod Kozákovem.

Barbora byla loni také finalistkou českého národního kola Eurovision Song Contest 2019 a připravovala už od léta svou druhou desku, po koncertě v Semilech poskytla portálu Naše Pojizeří krátký rozhovor.

Pocházíte z Trutnova, právě díky tomu vás můžeme často vidět i v našem „vedlejším" kraji?

Je to spíš taková shoda náhod. Pochází odtud moje dobrá kamarádka, skvělá hobojistka Jarmila Vávrová, proto Semily docela dobře znám. Už poprvé se mi tady v Pojizerské galerii líbilo a dobře hrálo, tak jsem ráda přijela znovu.

Album Waiting for the White Raven z roku 2016 bylo kritiky velmi dobře hodnoceno a byla jste přirovnávána k české Laně del Rey. Potěšilo vás to nebo chcete jít svou cestou?

Částečně mě to potěšilo, ale chci být samozřejmě sama za sebe. Dělám hudbu tak, jak mě baví, jak se mi líbí, víc nad tím nepřemýšlím. Věřím, že až toho lidé ode mě uslyší víc, tak srovnávání ustane. 

Zcela nový singl White & Black Holes:


Zaujalo mě u vás spojení koncertů s výtvarným uměním. Máte k němu blízko nebo se zkrátka vaše hudba hodí k vernisážím?

Myslím, že obojí. O výtvarné umění jsem se začala před pár lety zajímat a je to teď pro mě v životě hodně důležitá věc, zároveň se asi moje hudba k tomuhle prostředí hodí, dobře se to doplňuje. 

Barbora Mochowa na koncertě před semilským muzeem Píšete si sama hudbu, kde berete inspiraci?

Netvořím přímo pod nějakou inspirací, nechávám to spíš plynout, rozvíjím nápady, a pak se snažím, aby píseň držela pohromadě. Nejdůležitější je pro mě nálada, a aby to se mnou něco dělalo, pak jsem spokojená. 

Zachytil jsem, že jste měla koncert s Danem Bártou. Je právě on české zpěvák, kterého obdivujete či máte spíš jiné vzory?

Obdivuji, Dan Bárta je výborný zpěvák a má opravdu zajímavé projekty. Mám ale ráda i jiné zpěváky, kteří třeba nejsou stejně technicky dokonalí, ale je z jejich hlasu cítit něco osobitýho a silnýho. Tahle kategorie je mi asi ještě bližší.

Byla pro vás účast v českém finále Eurovize zatím největší úspěch?

Z hlediska viditelnosti určitě. Povzbudilo mě to, dostala jsem spoustu hezkých reakcí, především od fanoušků Eurovize ze zahraničí. Myslela jsem, že se moje hudba do Eurovize nehodí, ale teď už si to nemyslím, patří tam jakýkoli žánr. 

Barbora Mochowa na koncertě před semilským muzeem<br />Autor: Petr Ježek Pracujete prý na druhé desce, kdy vyjde?

Je to tak, pracuju na ní spolu s producentem Viliamem Bérešem (Baromantika, Lanugo). Nová deska bude o něco živější, popovější a zvukově mohutnější než ta první. Deska vyjde v roce 2020, nový singl aktuálně právě 20. ledna. Moc si novou tvorbu užívám, už aby to bylo venku. 

Barbora Mochowa
Narozena 30. 1. 1993
Vystudovala pražskou konzervatoř a poté Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka, obor jazzový zpěv. V roce 2017 se umístila na 2. místě v kategorii Objev roku v divácké anketě Žebřík.
V roce 2019 bodovala se singlem True Colors v národním kole Eurovize.
Připravuje s Viliamem Bérešem své druhé album.

Aktuální doplnění: Barbora Mochowa se i letos znovu zúčastní Eurovize a pro její píseň White & Black Holes můžete hlasovat přes aplikaci zde: https://eurovision.tv/app

Další rozhovory s osobnostmi čtěte v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FABRIKA 1861 ožila festivalem Jazz pod Kozákovem
Festival Jazz pod Kozákovem 2019 zahájí koncert Fabrika Musika
Srpnový hudební večer u semilského muzea rozezní Barbora Mochowa

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Železniční most u Sychrova je českou i světovou raritou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT