Zpěvačka Barbora Mochowa vydává nový singl z druhého alba

20.01.2020 11:52:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Zpěvačka Barbora Mochowa vydává nový singl z druhého alba

Originální a krásná zpěvačka s podmanivým hlasem Barbora Mochowa, která v loňském roce dvakrát vystoupila v Semilech, připravuje své nové album, první singl White & Black Holes se exkluzivně objevuje právě 20. ledna. Barbora zpívala v srpnu na hudebním večeru u semilského muzea a vystupovala také v listopadu v KC Golf v rámci Jazzu pod Kozákovem.

Barbora byla loni také finalistkou českého národního kola Eurovision Song Contest 2019 a připravovala už od léta svou druhou desku, po koncertě v Semilech poskytla portálu Naše Pojizeří krátký rozhovor.

Pocházíte z Trutnova, právě díky tomu vás můžeme často vidět i v našem „vedlejším" kraji?

Je to spíš taková shoda náhod. Pochází odtud moje dobrá kamarádka, skvělá hobojistka Jarmila Vávrová, proto Semily docela dobře znám. Už poprvé se mi tady v Pojizerské galerii líbilo a dobře hrálo, tak jsem ráda přijela znovu.

Album Waiting for the White Raven z roku 2016 bylo kritiky velmi dobře hodnoceno a byla jste přirovnávána k české Laně del Rey. Potěšilo vás to nebo chcete jít svou cestou?

Částečně mě to potěšilo, ale chci být samozřejmě sama za sebe. Dělám hudbu tak, jak mě baví, jak se mi líbí, víc nad tím nepřemýšlím. Věřím, že až toho lidé ode mě uslyší víc, tak srovnávání ustane. 

Zcela nový singl White & Black Holes:


Zaujalo mě u vás spojení koncertů s výtvarným uměním. Máte k němu blízko nebo se zkrátka vaše hudba hodí k vernisážím?

Myslím, že obojí. O výtvarné umění jsem se začala před pár lety zajímat a je to teď pro mě v životě hodně důležitá věc, zároveň se asi moje hudba k tomuhle prostředí hodí, dobře se to doplňuje. 

Barbora Mochowa na koncertě před semilským muzeem Píšete si sama hudbu, kde berete inspiraci?

Netvořím přímo pod nějakou inspirací, nechávám to spíš plynout, rozvíjím nápady, a pak se snažím, aby píseň držela pohromadě. Nejdůležitější je pro mě nálada, a aby to se mnou něco dělalo, pak jsem spokojená. 

Zachytil jsem, že jste měla koncert s Danem Bártou. Je právě on české zpěvák, kterého obdivujete či máte spíš jiné vzory?

Obdivuji, Dan Bárta je výborný zpěvák a má opravdu zajímavé projekty. Mám ale ráda i jiné zpěváky, kteří třeba nejsou stejně technicky dokonalí, ale je z jejich hlasu cítit něco osobitýho a silnýho. Tahle kategorie je mi asi ještě bližší.

Byla pro vás účast v českém finále Eurovize zatím největší úspěch?

Z hlediska viditelnosti určitě. Povzbudilo mě to, dostala jsem spoustu hezkých reakcí, především od fanoušků Eurovize ze zahraničí. Myslela jsem, že se moje hudba do Eurovize nehodí, ale teď už si to nemyslím, patří tam jakýkoli žánr. 

Barbora Mochowa na koncertě před semilským muzeem<br />Autor: Petr Ježek Pracujete prý na druhé desce, kdy vyjde?

Je to tak, pracuju na ní spolu s producentem Viliamem Bérešem (Baromantika, Lanugo). Nová deska bude o něco živější, popovější a zvukově mohutnější než ta první. Deska vyjde v roce 2020, nový singl aktuálně právě 20. ledna. Moc si novou tvorbu užívám, už aby to bylo venku. 

Barbora Mochowa
Narozena 30. 1. 1993
Vystudovala pražskou konzervatoř a poté Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka, obor jazzový zpěv. V roce 2017 se umístila na 2. místě v kategorii Objev roku v divácké anketě Žebřík.
V roce 2019 bodovala se singlem True Colors v národním kole Eurovize.
Připravuje s Viliamem Bérešem své druhé album.

Aktuální doplnění: Barbora Mochowa se i letos znovu zúčastní Eurovize a pro její píseň White & Black Holes můžete hlasovat přes aplikaci zde: https://eurovision.tv/app

Další rozhovory s osobnostmi čtěte v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FABRIKA 1861 ožila festivalem Jazz pod Kozákovem
Festival Jazz pod Kozákovem 2019 zahájí koncert Fabrika Musika
Srpnový hudební večer u semilského muzea rozezní Barbora Mochowa

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na podatelně Městského úřadu Turnov opět funguje služba CzechPOINT

Vyřídit žádost o službu CzechPOINT můžete přes podatelnu Městského úřadu Turnov. Mimo aktuální úřední hodiny (pondělí, středa) můžete i v klasické úřední hodiny podatelny, stačí jen zavolat telefonní číslo a vyčkat příchodu zaměstnance. Provozní doba: pondělí, středa 8:00 - 17:00, úterý, čtvrtek, pátek 8:00 - 15:00. Poslední klient bude přijat 30 minut před koncem úředních hodin. Pro vstup k využití služby CzechPOINT mimo aktuální úřední hodiny MěÚ Turnov (po, st 9:00-10:30 a 15:00-16:30) volejte tel. číslo podatelny 481 366 111 a vyčkejte příchodu zaměstnance.

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Řidič havaroval na Všeni pod vlivem alkoholu
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT