Zpěvačka Barbora Mochowa vydává nový singl z druhého alba

20.01.2020 11:52:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Zpěvačka Barbora Mochowa vydává nový singl z druhého alba

Originální a krásná zpěvačka s podmanivým hlasem Barbora Mochowa, která v loňském roce dvakrát vystoupila v Semilech, připravuje své nové album, první singl White & Black Holes se exkluzivně objevuje právě 20. ledna. Barbora zpívala v srpnu na hudebním večeru u semilského muzea a vystupovala také v listopadu v KC Golf v rámci Jazzu pod Kozákovem.

Barbora byla loni také finalistkou českého národního kola Eurovision Song Contest 2019 a připravovala už od léta svou druhou desku, po koncertě v Semilech poskytla portálu Naše Pojizeří krátký rozhovor.

Pocházíte z Trutnova, právě díky tomu vás můžeme často vidět i v našem „vedlejším" kraji?

Je to spíš taková shoda náhod. Pochází odtud moje dobrá kamarádka, skvělá hobojistka Jarmila Vávrová, proto Semily docela dobře znám. Už poprvé se mi tady v Pojizerské galerii líbilo a dobře hrálo, tak jsem ráda přijela znovu.

Album Waiting for the White Raven z roku 2016 bylo kritiky velmi dobře hodnoceno a byla jste přirovnávána k české Laně del Rey. Potěšilo vás to nebo chcete jít svou cestou?

Částečně mě to potěšilo, ale chci být samozřejmě sama za sebe. Dělám hudbu tak, jak mě baví, jak se mi líbí, víc nad tím nepřemýšlím. Věřím, že až toho lidé ode mě uslyší víc, tak srovnávání ustane. 

Zcela nový singl White & Black Holes:


Zaujalo mě u vás spojení koncertů s výtvarným uměním. Máte k němu blízko nebo se zkrátka vaše hudba hodí k vernisážím?

Myslím, že obojí. O výtvarné umění jsem se začala před pár lety zajímat a je to teď pro mě v životě hodně důležitá věc, zároveň se asi moje hudba k tomuhle prostředí hodí, dobře se to doplňuje. 

Barbora Mochowa na koncertě před semilským muzeem Píšete si sama hudbu, kde berete inspiraci?

Netvořím přímo pod nějakou inspirací, nechávám to spíš plynout, rozvíjím nápady, a pak se snažím, aby píseň držela pohromadě. Nejdůležitější je pro mě nálada, a aby to se mnou něco dělalo, pak jsem spokojená. 

Zachytil jsem, že jste měla koncert s Danem Bártou. Je právě on české zpěvák, kterého obdivujete či máte spíš jiné vzory?

Obdivuji, Dan Bárta je výborný zpěvák a má opravdu zajímavé projekty. Mám ale ráda i jiné zpěváky, kteří třeba nejsou stejně technicky dokonalí, ale je z jejich hlasu cítit něco osobitýho a silnýho. Tahle kategorie je mi asi ještě bližší.

Byla pro vás účast v českém finále Eurovize zatím největší úspěch?

Z hlediska viditelnosti určitě. Povzbudilo mě to, dostala jsem spoustu hezkých reakcí, především od fanoušků Eurovize ze zahraničí. Myslela jsem, že se moje hudba do Eurovize nehodí, ale teď už si to nemyslím, patří tam jakýkoli žánr. 

Barbora Mochowa na koncertě před semilským muzeem<br />Autor: Petr Ježek Pracujete prý na druhé desce, kdy vyjde?

Je to tak, pracuju na ní spolu s producentem Viliamem Bérešem (Baromantika, Lanugo). Nová deska bude o něco živější, popovější a zvukově mohutnější než ta první. Deska vyjde v roce 2020, nový singl aktuálně právě 20. ledna. Moc si novou tvorbu užívám, už aby to bylo venku. 

Barbora Mochowa
Narozena 30. 1. 1993
Vystudovala pražskou konzervatoř a poté Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka, obor jazzový zpěv. V roce 2017 se umístila na 2. místě v kategorii Objev roku v divácké anketě Žebřík.
V roce 2019 bodovala se singlem True Colors v národním kole Eurovize.
Připravuje s Viliamem Bérešem své druhé album.

Aktuální doplnění: Barbora Mochowa se i letos znovu zúčastní Eurovize a pro její píseň White & Black Holes můžete hlasovat přes aplikaci zde: https://eurovision.tv/app

Další rozhovory s osobnostmi čtěte v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FABRIKA 1861 ožila festivalem Jazz pod Kozákovem
Festival Jazz pod Kozákovem 2019 zahájí koncert Fabrika Musika
Srpnový hudební večer u semilského muzea rozezní Barbora Mochowa

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
31.07.: Nalezená žena měla na těle zranění. Policie žádá o pomoc svědky
31.07.: Tři nově nakažení i přímo v Turnově, nová pravidla návštěv v DD Pohoda

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT