Zprůjezdněné jsou opravené silnice na Loučky a na Horní Mísečky

29.10.2015 16:14:33 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj,Krkonoše

Zprůjezdněné jsou opravené silnice na Loučky a na Horní Mísečky

Liberecký kraj dokončil další rekonstrukce silnic financovaných z ROP Severovýchod. Zbrusu nový povrch mají komunikace II/282 Loktuše - Loučky a II/286 Horní Mísečky. Jejich slavnostní otevření se konalo ve čtvrtek 29. října za účasti hejtmana LK Martina Půty, krajského radního pro dopravu Vladimíra Mastníka, zástupců Krajské správy silnic LK a dalších hostů.

Na silnici II/282 Loktuše - Loučky se pracovalo v úseku dlouhém 2,8 km, od křižovatky se silnicí II/283 Na Špici směrem na Koberovy. Stavební práce zahrnovaly rekonstrukci obrusné a ložné vrstvy vozovky. V celém úseku došlo k odstranění původního asfaltového krytu a jeho nahrazení novou zesílenou ložnou a obrusnou vrstvou. Součástí stavby bylo rovněž vybudování autobusových zastávek v obci Vesec, výstavba chodníků, obnova krajnic a propustků, úprava zeleně, kompletní výměna svislého dopravního značení, provedení nového vodorovného dopravního značení a doplnění svodidel.

Silnice Loktuše - Loučky<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje V současné době je celý rekonstruovaný úsek na základě souhlasu o předčasném užívání plně využíván motoristy. Stavbu na základě výběrového řízení prováděla společnost STRABAG a.s. za 21,5 milionů Kč bez DPH, z toho 2 miliony Kč jsou neuznatelný výdaj za vícepráce hrazený z rozpočtu Libereckého kraje. Slavnostní otevření se uskuteční ve čtvrtek 29. října v 10 hodin, sraz je v prostoru křižovatky Na Špici.

Jezdit po novém povrchu se bude i na Horní Mísečky

Kompletní rekonstrukcí prošla také přístupová komunikace II/286 do Horních Míseček. Pracovalo se v úseku dlouhém více než 2 km z Dolních Míseček k parkovišti v Horních Mísečkách. Silnice má nyní nový povrch a svodidla a obnovených 16 propustků. Po levé straně vozovku lemuje přídlažba ze žulových kostek a betonový obrubník.

Stavbu na základě výběrového řízení prováděla společnost STRABAG a.s. Náklady ve výši téměř 35 milionů Kč bez DPH byly ve 100% hrazeny z dotací, neuznatelné výdaje této stavby pak z rozpočtu Libereckého kraje. Slavnostní otevření se uskuteční ve čtvrtek 29. října ve 12 hodin, sraz je na parkovišti u chaty Mísečky.

Dokončena je i oprava silnice v Bedřichově

V pátek 30. října se navíc uskuteční slavnostní ukončení rekonstrukce silnice III/29022 v Bedřichově. Modernizací prošel více než tříkilometrový úsek silnice III/29022 vedoucí z Bedřichova ke kapličce v Hraběticích. Slavnostní otevření se za účasti hejtmana LK Martina Půty, krajského radního pro dopravu Vladimíra Mastníka, zástupců Krajské správy silnic LK, zhotovitele a dalších hostů uskuteční v pátek 30. října v 9 hodin.

„Úsek byl značně porušen hloubkovou korozí, trhlinami a výtluky. Rekonstrukce spočívala v zesílení stávající asfaltové konstrukce na zatížení po dobu dalších 30 let," řekl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Stavební práce zahrnovaly také sanaci svahu, obnovu odvodňovacích prvků a propustů a úpravu zeleně. Na závěr bylo osazeno nové svislé dopravní značení a provedeno nové vodorovné.

Stavbu na základě výběrového řízení prováděla společnost EUROVIA CS a.s. za 28 milionů Kč bez DPH. Stavba je financována z ROP Severovýchod.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zima může začít, silničáři mají schválený plán údržby
FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy
Pojizerka by měla být od 20. října průjezdná
Most přes Jizeru v Železném Brodě se opět otevře, uleví se dopravě
Liberecký tunel projde v říjnu údržbou, řidiče čeká omezení
Obrazem: Betonování nového mostu ve Vrchlabí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT