ZŠ Zborovská Turnov uspořádala sbírku pro jednoho z prvňáčků

06.03.2015 07:45:26 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

ZŠ Zborovská Turnov uspořádala sbírku pro jednoho z prvňáčků

V prostorách nově přestěhované školy ze Sobotecké do Zborovské ulice se v pátek 20. února 2015 konal Den otevřených dveří. V rámci něho proběhla i finanční sbírka na potřebné naslouchadlo pro jednoho z prvňáčků. 

Během celého dne si mohli lidé prohlédnout prostory školy a podívat se na to, jakým způsobem se žáci, v rámci běžné výuky, učí. Dopoledne bylo zpestřeno divadelním a hudebním vystoupením žáků. Návštěvníci školy si mohli vyzkoušet i výtvarné dílny, překážkovou dráhu pro děti a řadu dalších zajímavých činností. Součástí kulturního vystoupení byl i pořad Zpíváme si s knížkou, který připravila Eva Kordová spolu s Alešem Resslerem.

Den otevřených dveří byl uspořádán nejen pro ukázku prostor školy a výuky, ale především za účelem sbírky na nákup kompenzační pomůcky pro žáka. Připraven byl bazárek s dětskými výrobky, které si lidé mohli zakoupit. Díky obrovskému zájmu z řad veřejnosti bylo vybráno 7150 korun. Městská sportovní Turnov ještě 5069 korun přidala. Tyto peníze vybrala v neděli 22. února na slavnostním ukončení provozu zimního kluziště u nádraží. Lidé si mohli koupit čestné vstupenky, za které vylosovaní získali vstupenky do bazénu.

Za celkový výtěžek tak může ZŠ Zborovská nakoupit potřebné naslouchadlo pro prvňáčka. „Jsme moc rádi, že naši školu navštívilo mnoho lidí a vybrala se taková částka. Moc děkujeme všem za pomoc, která má smysl. Konkrétně všem sponzorům, rodině Kohoutové, Lamačové, Pluchové. Maminkám, které napekly zákusky, všem učitelům a učitelkám ZŠ Zborovská a také jednateli Městské sportovní panu Kořínkovi za rychlou akci," sdělila ředitelka školy Jaroslava Štoudková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská ZŠ praktická a speciální se přestěhovala do Zborovské ulice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT