Ztracené dívky z Turnova jsou už v pořádku doma, objevil je dědeček

06.09.2012 10:42:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Ztracené dívky z Turnova jsou už v pořádku doma, objevil je dědeček

Ztracené dívky z Turnova, 15 letá Gabriela Pušová a 14 letá Karolína Svobodová, které postrádali rodiče od minulého týdne, se našly ve středu 5. září v podvečer v Liberci. Děvčata se bála trestu za drobný incident a proto cestovala po republice, našel je dědeček jedné z nich.

„Dívky se nevrátily domů ze strachu před postihem poté, co po incidentu zranili svoji vrstevnici. Několik dnů cestovaly do Jablonce nad Nisou, do Prahy a do Liberce. Obě byly v pořádku a nebylo zjištěno, že by byl na nich spáchán trestný čin, nebo že by ony takový čin spáchaly. Svého jednání litují," potvrdil tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek s dodatkem, že za předchozí drobný incident nebudou nějak postihovány.

Na pátrání se kromě Policie České republiky aktivně podíleli a spolupracovali rodiče obou dívek, jejich prarodiče i další lidé. Informace o pátrání ostatně vzbudila velký ohlas i na zpravodajském webu Naše Pojizeří. Dívky nakonec objevil ve středu dědeček jedné z pohřešovaných kolem 18 hodiny v Liberci.

Článek o pátrání po dívkách

Další zásahy policie a hasičů najdete v rubrice KRIMI

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na mrtvém dřevě stojí živý les
Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
01.03.: Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT