3D tisk a další nové kurzy v krajské knihovně

07.02.2022 21:31:59 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

3D tisk a další nové kurzy v krajské knihovně

V poslední době pracuje Krajská vědecká knihovna v Liberci intenzivně na rozšiřování nabídky vzdělávacích programů pro širokou veřejnost, a to jak virtuálních, tak prezenčních. Ve zbrusu nové nabídce školení doplní tradiční témata, kterými jsou čtenářská a informační gramotnost, témata nová, a to mediální gramotnost, trénování paměti nebo problematika 3D tisku.

„Snažíme se o posilování role knihovny jako instituce nabízející neformální vzdělávání školám i široké veřejnosti. Reagujeme tak nejenom na aktuální trendy v oblasti rozvoje knihovních služeb, ale také na poptávku našich uživatelů," vysvětlila PhDr. Dana Petrýdesová, ředitelka knihovny.

Začínáme s 3D tiskem

První novinka ve vzdělávacích kurzech knihovny, seznamovací lekce s 3D tiskem, je určena všem zájemcům z řad veřejnosti. Lektoři účastníkům vysvětlí, o co jde, co je to modelování a další zajímavosti, nebude chybět ani praktická ukázka. Kromě úvodních lekcí nabízíme také volná konzultační odpoledne pro již zkušené tiskaře. K dispozici jsou tiskárny Průša a TriLab. Na vybranou lekci se zájemci mohou registrovat v Kalendáři akcí na webu knihovny.

Knihovna z pohodlí Vašeho domova

Od února také nově zahajujeme cyklus on-line školení, v němž představíme elektronické zdroje a digitální knihovny z naší nabídky, které můžete pohodlně využít doma či kdekoliv jinde po internetu prostřednictvím vzdáleného přístupu. Vybrat si můžete z různých tematických okruhů: noviny a časopisy, odborné články, e-knihy, hudba i české digitální knihovny. Vše o kurzech a přihlášení najdete na webu knihovny v Kalendáři akcí nebo v Aktualitách. Kurz probíhá na platformě ZOOM.

Komu, čemu máme věřit?

Od března do května 2022 realizuje liberecká knihovna dále cyklus přednášek, besed a workshopů pro seniory, který bude zaměřený na rozvoj mediální gramotnosti a kritického myšlení. Odborní lektoři účastníkům pomohou lépe se orientovat v současné záplavě informací a naučí je správně je vyhodnocovat. V průběhu kurzu navštíví frekventanti redakci Českého rozhlasu Liberec, budou hovořit o fake news a také absolvují praktický nácvik ověřování informací. Podrobnosti o programu budou zveřejněny na webových stránkách knihovny.

Trénování paměti

Poslední novinkou jsou pravidelné kurzy trénování paměti. Společně s certifikovanou trenérkou paměti si účastníci budou nejenom povídat o paměti, ale hlavně se učit a trénovat různé techniky. Cyklus zahájíme v březnu na pobočce Králův Háj a postupně zopakujeme na všech našich pobočkách včetně hlavní budovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Liberecká knihovna sází studentům čtenářský dvanáctiboj
Krajská knihovna pokřtila znakoknihu Staré pověsti české a moravské
Knihovna Liberec nově nabízí únikovou hru!
Liberecká knihovna dokončila projekt restaurování vzácných tisků
Krajská knihovna obnovuje kampaň na darování knih
Vedení liberecké knihovny přebírá nová ředitelka Dana Petrýdesová
Krajská knihovna od 3. prosince znovu otevřela

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ZasTenRock zve pojedenácté fanoušky hudby do Zásady
Velvary vyřadily Turnov z Mol cupu
Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti

Nejčtenější články

16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
16.08.: Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
17.08.: Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT