Advent v Semilech zahájí jarmark a rozsvěcení vánočního stromu

23.11.2016 17:41:19 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Advent v Semilech zahájí jarmark a rozsvěcení vánočního stromu

Již o tomto víkendu, přesně v neděli 27. listopadu, se na Riegrově náměstí rozzáří vánoční strom. První adventní neděli bude v sobotu předcházet tradiční adventní jarmark v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech.

I tentokrát jeho rozsvěcení doprovodí kulturní program, na němž se mimo jiné podílí semilské základní školy, ZUŠ Semily, kino Jitřenka, městská knihovna a Dům dětí a mládeže SEDDMA Semily.

Přelom listopadu a prosince je každoročně ve znamení jarmarků. Ani letos tomu není jinak. Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech na sobotu 26. listopadu přichystaly tradiční adventní jarmark. Připraveno je několik desítek stánků, v nichž své výrobky představí místní i přespolní řemeslníci. Všichni návštěvníci tak budou mít možnost zakoupit zde vánoční dekorace, ale i drobné dárky.

Ve středu 23. listopadu byl na semilském náměstí instalován a ozdoben vánoční strom<br />Autor: Petr Ježek Zatímco sobota bude patřit jarmarečnímu veselí, nedělní odpoledne již přinese tolik očekávané adventní zklidnění. Odpoledne zahájí ve 13 hodin kino Jitřenka předpremiérou nové české pohádky režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně 2, ve 14 hodin se pro všechny zájemce z řad dětí otevře vánoční výtvarná dílna v dětském oddělení městské knihovny.

Na Riegrově náměstí se odpoledne budete moci zaposlouchat do českých i světových vánočních koled v podání žesťového souboru Bohemia Universal Band z Liberce a povídání semilského písmáka a muzikanta Jaroslava Křapky. Vánoční melodie v jazzovém kabátě přednese Lédl Jazz Quartet s bicími Roberta Tomáše a na závěr se se svým vystoupením představí žáci ze semilských škol.

Samotné rozsvícení vánočního stromu proběhne v 17 hodin a pro všechny, kteří budou mít chuť si slavnostní atmosféru ještě prodloužit, promítne kino Jitřenka v 18 hodin záznam koncertu André Rieu Vánoce s Andrém 2016.

„Na první adventní víkend jsme pro vás ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi města Semily připravili bohatý program prodchnutý vánoční náladou. A budeme moc rádi, když si z naší nabídky vyberete a strávíte s námi pohodový adventní víkend, na který Vás tímto srdečně zveme," sdělila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Podrobný program najdete na plakátu ve fotogalerii.

Proběhlé rozsvícení stromu:

FOTO: Na semilském náměstí opět září vánoční strom

Rozsvícení jinde: Náměstí v Pojizeří o víkendu rozzáří vánoční stromky

Předchozí rozsvícení stromu v Semilech: 

2015:  FOTO: Na semilském náměstí již září vánoční strom

2014: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech

2013: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech

2012: V Semilech rozsvítili vánoční strom s rekordním počtem flétnistů

2011: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT