Adventní a předvánoční akce v Jilemnici

01.12.2013 14:16:45 | Autor: IC Jilemnice a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

Adventní a předvánoční akce v Jilemnici

Několik zajímavých předvánočních akcí se bude konat v prosinci v Jilemnici. Nejbližší událostí bude rozsvícení vánočního stromu v neděli 1. prosince, 10. prosince se koná Vánoční koncert Věry Martinové a 14. prosince slavný jilemnický Vánoční jarmark.

Pátek 29. listopadu

Zahájení výstavy betlémů doplní v Jilemnici ochutnávka čokolád

Výstava betlémů v Jilemnici
Krkonošské muzeum v Jilemnici zahajuje v pátek v 17 hodin v Erbovním sále výstavu Králické betlémy. Výstavu betlémů doplní ukázky postupů výroby a řezby figurek. Podrobnosti a fotogalerie ze zahájení výstavy

Adventní podvečery v tržnici řemesel
V budově Jilemnického pivovaru proběhnou od 16 do 19 hodin tvořivé dílničky. Vstup zadním vchodem, budou se tvořit tisk na textilní figurky s vánočním motivem, šperky z korálků, fimo, plstění, malování, zdobení vánočních perníků. Vstup do tržnice řemesel zdarma. Těší se na vás Dita Dolenská- Korálková dílna, Katka Grofová- Floristická dílna omezený provoz, Jarka Kotyková - Rodinná dílna a Spolek dam a dívek.

Neděle 1. prosince

Tři pohádky na vánoce
Pohádkové vyprávění pod vánoční stromečky složené z pohádek Divadla Pohádka Praha - O chytré princezně a Kterak líná Karolína ke štěstí přišla - čerpajících z motivů klasických pohádkových námětů a vánočního příběhu Půjdem spolu do Betléma s celou řadou koled. Následuje Mikulášská nadílka s Divadlem Pohádka. Koná se od 15 hodin ve Společenském domě Jilm v Jilemnici.

Rozsvěcení a požehnání vánočního stromu
Před samotným rozsvěcením vánočního stromu proběhne jeho požehnání. Připraven bude doprovodný program. Zpěv koled, živý betlém a další.

Čtvrtek 5. prosince

Příjezd Mikuláše na jilemnické náměstí
Mikuláš se svým doprovodem přijede na Masarykovo náměstí ve čtvrtek 5. 12. 2013 v 16:00 hod. Těšit se můžete na živou hudbu a občerstvení.

Pátek 6. prosince

V Krkonošském muzeu vystavují schwarzwaldské hodiny

Vernisáž výstavy schwarzwaldských hodin
Vernisáž unikátní výstavy schwarzwaldských hodinse uskuteční 6. prosince v 17 hodin v čp.1 Erbovním sále, výstavu ale můžete navštívit do konce února 2014. Fotogalerie z výstavy

Tržnice řemesel
V budově Jilemnického pivovaru proběhnou od 16 do 19 hodin tvořivé dílničky. Vstup zadním vchodem, budou se tvořit tisk na textilní figurky s vánočním motivem, šperky z korálků, fimo, plstění, malování, zdobení vánočních perníků. Vstup do tržnice řemesel zdarma. Těší se na vás Dita Dolenská- Korálková dílna, Katka Grofová- Floristická dílna omezený provoz, Jarka Kotyková - Rodinná dílna a Spolek dam a dívek.

Sobota 7. prosince

O víkendu děti potěší Mikulášské jízdy parních vlaků

VII. Andělská projížďka na železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice
Již po sedmé bude vypraven speciální parní vlak na Andělskou. Ve vlaku se můžete těšit na Mikulášskou nadílku a program Čertovské kapely. Jízdní řád bude zveřejněn v průběhu listopadu. Více podrobností

Adventní koncert Cum decore
V sobotu dne 7. prosince se v Erbovním sále uskuteční adventní koncert významného libereckého souboru Cum decore. Začátek v 19 h, vstupné dobrovolné.

Úterý 10. prosince

Vánoční koncert Věry Martinové
Vánoční svátky a spolu s nimi také desky a koncerty vystavěné na vánočních hitech. Tomu Věra Martinová dlouho odolávala. Nakonec však vánoční album přece jen natočila. Nazvala jej Foukneme do svící a skladby z něj představí na vánočním koncertě. Zpěvačku Věru Martinovou (zpěv, akustická kytara), doprovodí britský zpěvák, písničkář a kytarista Jamie Marshall (zpěv, akustická kytara), dále Lenka Slavíková (vokály), Radek Hlávka (baskytara, kytara, vokály), Martin Petrásek (cajon). Koncert začíní v 19.30 ve Společenském domě Jilm.

Čtvrtek 12. prosince

Vánoční posezení s důchodci
Město Jilemnice, Sbor pro občanské záležitosti a Společenský dům Jilm Vás srdečně zvou na Vánoční posezení s důchodci. K tanci a poslechu hraje Jilemničanka.

Sobota 14. prosince

Pod dohledem Krakonoše proběhne další ročník Jilemnického jarmarku

Vánoční jarmark
Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti. Namísto někdejších "frejunků", tedy zábavy a tance, organizuje dnes Společenský dům Jilm bohatý celodenní kulturní program. V průběhu jilemnických jarmarků můžete také ochutnat místní speciality jako jsou sejkory, medovina, a další. Článek s rozsáhlou fotogalerií z jarmarku

Úterý 17. prosince

Výstava plánů Metelkova mechanického betléma, kladení věnců
Dne 17. prosince si připomeneme 100. výročí od dokončení slavného Metelkova mechanického betlému, jednoho z nejlepších pohyblivých betlémů v Evropě. Součástí oslav bude dne 17. 12. výstavka jen z malé části dochovaných plánů a rozšířené komentáře k betlému. V 15 h položíme kytice na Metelkův hrob na jilemnickém hřbitově (17. prosinec je výročním dnem Metelkova úmrtí.).

Podivná paní Savageová - John Patrick
Premiéra Divadla V Roztocké Jilemnice. Hrdinkou rozmarné a zároveň laskavé americké veselohry je nejen „podivná", ale i záhadná žena Ethel Savageová. Je to šarmantní vdova v nejlepších letech, která kromě milionů „zdědila" po svém milovaném muži tři dospělé děti: nevlastní a navíc značně problematické. Dramatický děj se odehrává v sanatoriu pro duševně choré, kde však žijí v mnoha směrech normálnější lidské bytosti, než s jakými se paní Savageová setkávala za jeho zdmi. John Patrick napsal svou výtečnou společenskou komedii roku 1950, kdy také byla uvedena na Broadwayi.

Sobota 21. prosince

18. ročník Velké ceny Jilemnice v běhu na lyžích
18. ročník Velké ceny Jilemnice v běhu na lyžích, mezinárodní závod FIS pro juniory a dospělé na Horních Mísečkách. Běžecké tratě Hraběnka (případně Benecko). Pořadatel: SKI Jilemnice, henych@intersport.cz, tel.: 606 530 627

Čtvrtek 26. prosince

Vánoční hra Vavřineček
Společenství mládeže Vavřineček si Vás dovoluje pozvat na pátý ročník vánoční hry, která se uskuteční na svátek sv. Štěpána v jilemnickém kostele od 15 hodin. Před samotnou hrou si budete moct vyslechnout koledy v podání dětského sboru.

Pátek 27. prosince

Vánoční koncert v kostele sv. Vavřince - Musica Bohemica Praha
Srdečně Vás zveme na tradiční vánoční koncert v kostele sv. Vavřince . Při tomto koncertu se zaposloucháme do nádherných vánočních písní v provedení pražského pěvecké sboru Musica Bohemica.

Sobota 28. prosince

Vánoční koncert Camponotus
Smíšený pěvecký sbor Camponotus pořádá již tradiční vánoční koncert v prostorách budovy bývalého pivovaru. Koncert se uskuteční 28.12.2013.

Úterý 31. prosince

Silvestrovský přípitek Skiáků
Silvestrovský přípitek Skiáků v 15 hodin na Hraběnce. Koná se za každého počasí.

Obrazem: Vánoční jarmark znovu zaplnil jilemnické náměstí

Obrazem: Zahájení výstavy betlémů a kreseb Marie Fischerové-Kvěchové

Obrazem: Zahájení výstavy betlémů a kreseb Marie Fischerové-Kvěchové

Další kultura v Jilemnici: Prosincová nabídka Kino 70 Jilemnice

Aktuální kultura v městech Pojizeří:

Přehled kulturních akcí v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Jak probíhala rozsvícení vánočních stromků v Pojizeří

Přehled prosincových akcí Kulturního centra Golf Semily

Přehled prosincových kulturních akcí v Turnově

Adventní a vánoční akce v Harrachově

Adventní akce na hradech a zámcích

Program semilského muzea v prosinci

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily
Žitavská úzkokolejka zve ve svátek české fanoušky železnice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Nejvýše položená přehrada v Čechách je na Černé Nise u Bedřichova
Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

Nejčtenější články

22.09.: Fotbalové přípravky odehrály úvodní turnaj nového ročníku
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec
23.09.: I.B třída: Harrachov dotáhl na čele tabulky Pěnčín B

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT