Agresivní muž z Lomnice nad Popelkou skončil ve vazbě

19.02.2023 22:03:38 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou

Agresivní muž z Lomnice nad Popelkou skončil ve vazbě

Policisté museli v pátek 10. února odpoledne zasahovat v Lomnici nad Popelkou proti 56letému agresivnímu muži, který na ulici brutálně fyzicky napadl 18letého mladíka za to, že projel ve svém osobním vozidle příliš blízko něj.

V tu dobu agresor odhazoval venku sníh a ačkoliv se s řidičem vůbec neznal, průjezd vozidla si vyložil jako osobní provokaci, kterou si s ním chtěl hned vyřídit. Příležitost se k tomu bohužel naskytla. Mladý řidič se po pěti minutách vrátil do stejné ulice, aby tu v autě počkal na svého kamaráda, který si s ním vyrazil na projížďku a potřeboval se krátce zastavit doma.

„Starší muž nezaváhal, přišel k jeho autu, otevřel dveře u řidiče a začal ho bít pěstmi do hlavy a hrudi, přitom v ruce svíral nezjištěný kovový předmět, který zesiloval účinek jeho útoku. Mladík dostal nejméně 10 ran pěstí do hlavy. Ve chvíli, kdy se snažit vystoupit, ho útočník chytil za nohu a křičel na něj, že mu zlomí koleno, a že tam vykrvácí a umře. Šokovaný řidič se neměl podle policistů jak bránit a teprve potom, když si na něm útočník dostatečně vybil zlost, nechal ho odjet. Řidič jen popojel k domu kamaráda, a jakmile tam vystoupil, začalo vše nanovo. Agresor za ním běžel tentokrát s pánvičkou v ruce a chtěl ho s ní udeřit. To už se na místo dostavili i otcové obou kamarádů a jim všem vyhrožoval zabitím. V té době už jsme přijali tísňové volání na naši linku 158 a operační důstojník na místo vyslal hlídku včetně psovoda," popsala incident tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Muž zkrotnul ve chvíli, kdy psovod vytáhl z auta služebního psa, proto proti němu policisté ani nemuseli použít žádné donucovací prostředky. V době svého zadržení měl v sobě 1,09 promile alkoholu. „Hned následující den ho vyšetřovatel semilského územního odboru obvinil ze spáchání tří přečinů, a to z ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a také výtržnictví, za které mu hrozí tříletý trest odnětí svobody. Vzhledem k tomu, že už byl v minulosti za násilnou trestnou činnost pravomocně odsouzen a na svobodě by v ní nejspíš pokračoval, podali jsme státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Státní zástupce i soudce Okresního soudu v Semilech měli na jeho pobyt na svobodě obdobný názor jako my, a tak obviněný v úterý putoval do vazební věznice," upřesnila Ivana Baláková.

Obviněný napadanému mladíkovi způsobil tržnou, krvácející ránu na hlavě, otřes mozku a pohmožděniny hrudníku. „Lékaři mladému studentovi po ošetření nařídili domácí klidový režim na lůžku. Nikoho dalšího obviněný zranit nestačil díky včasnému příjezdu naší hlídky. Případ je ukázkou naprosto nepochopitelného násilí, které postrádá jakoukoliv racionalitu," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
Nové ptačí budky vznikly v turnovských městských sadech
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023
Sousoší a kašna u muzea ve Skálově ulici v Turnově prochází obnovou

Nejčtenější články

23.09.: V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
22.09.: Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT