Agresivní muž z Lomnice nad Popelkou skončil ve vazbě

19.02.2023 22:03:38 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou

Agresivní muž z Lomnice nad Popelkou skončil ve vazbě

Policisté museli v pátek 10. února odpoledne zasahovat v Lomnici nad Popelkou proti 56letému agresivnímu muži, který na ulici brutálně fyzicky napadl 18letého mladíka za to, že projel ve svém osobním vozidle příliš blízko něj.

V tu dobu agresor odhazoval venku sníh a ačkoliv se s řidičem vůbec neznal, průjezd vozidla si vyložil jako osobní provokaci, kterou si s ním chtěl hned vyřídit. Příležitost se k tomu bohužel naskytla. Mladý řidič se po pěti minutách vrátil do stejné ulice, aby tu v autě počkal na svého kamaráda, který si s ním vyrazil na projížďku a potřeboval se krátce zastavit doma.

„Starší muž nezaváhal, přišel k jeho autu, otevřel dveře u řidiče a začal ho bít pěstmi do hlavy a hrudi, přitom v ruce svíral nezjištěný kovový předmět, který zesiloval účinek jeho útoku. Mladík dostal nejméně 10 ran pěstí do hlavy. Ve chvíli, kdy se snažit vystoupit, ho útočník chytil za nohu a křičel na něj, že mu zlomí koleno, a že tam vykrvácí a umře. Šokovaný řidič se neměl podle policistů jak bránit a teprve potom, když si na něm útočník dostatečně vybil zlost, nechal ho odjet. Řidič jen popojel k domu kamaráda, a jakmile tam vystoupil, začalo vše nanovo. Agresor za ním běžel tentokrát s pánvičkou v ruce a chtěl ho s ní udeřit. To už se na místo dostavili i otcové obou kamarádů a jim všem vyhrožoval zabitím. V té době už jsme přijali tísňové volání na naši linku 158 a operační důstojník na místo vyslal hlídku včetně psovoda," popsala incident tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Muž zkrotnul ve chvíli, kdy psovod vytáhl z auta služebního psa, proto proti němu policisté ani nemuseli použít žádné donucovací prostředky. V době svého zadržení měl v sobě 1,09 promile alkoholu. „Hned následující den ho vyšetřovatel semilského územního odboru obvinil ze spáchání tří přečinů, a to z ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a také výtržnictví, za které mu hrozí tříletý trest odnětí svobody. Vzhledem k tomu, že už byl v minulosti za násilnou trestnou činnost pravomocně odsouzen a na svobodě by v ní nejspíš pokračoval, podali jsme státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Státní zástupce i soudce Okresního soudu v Semilech měli na jeho pobyt na svobodě obdobný názor jako my, a tak obviněný v úterý putoval do vazební věznice," upřesnila Ivana Baláková.

Obviněný napadanému mladíkovi způsobil tržnou, krvácející ránu na hlavě, otřes mozku a pohmožděniny hrudníku. „Lékaři mladému studentovi po ošetření nařídili domácí klidový režim na lůžku. Nikoho dalšího obviněný zranit nestačil díky včasnému příjezdu naší hlídky. Případ je ukázkou naprosto nepochopitelného násilí, které postrádá jakoukoliv racionalitu," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sportuj s námi 2024 zahrnuje celkem sedm akcí
V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT