Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

01.11.2021 17:12:03 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Kulturní centrum Golf v Semilech v listopadu pořádá opět nové akce. Zaujme vás třeba divadelní představení Hrdý Budžes s Bárou Hrzánovou, hlavní část festivalu Jazz pod Kozákovem či besedy s cestovatelem Danem Polmanem a hercem Jaroslavem Hanzlíkem.

 

KC Golf Semily uvede v listopadu 2021:

pondělí 1. listopadu

PRAGUE PHILHARMONIA WIND QUINTET & JAN ČENSKÝ, UMĚLECKÝ PŘEDNES
Nezapomenutelný večer s klasickou hudbou a francouzskou poezií. Soubor Prague Philharmonia Wind Quintet doprovodí podmanivými verši herec Jan Čenský. Koncert spadá do koncertní sezóny KPH z jara 2020. Vystoupí: Jan Čenský /umělecký přednes / & Prague Philharmonia Wind Quintet: Jiří Ševčík /flétna/, Vladislav Borovka /hoboj/, Jan Brabec /klarinet/, Václav Fürbach /fagot/, Mikuláš Koska /lesní roh/ Vstupenky v prodeji před koncertem.
V budově Městského úřadu Semily od 19.30 hod. Vstupné: 200 Kč.

Normalizace očima školačky je hereckým koncertem Báry Hrzánové čtvrtek 4. listopadu

HRDÝ BUDŽES
Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace. Není třeba více přibližovat divadelní hru, ve které září Bára Hrzánová. Divadlo uvádíme v náhradním termínu. Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 490 a 450 Kč/ dle místa sezení. Podrobná pozvánka

sobota 6. listopadu

SEMILSKÉ IMPULZY - TVOŘÍME DUŠÍ
14. ročník regionálního projektu, prezentační setkání umělců se zdravotním handicapem a kulturní veřejností semilského regionu. Velká celodenní prodejní prezentace uměleckých výrobků chráněných dílen regionu. Pořádá Sdružení Artefaktum.cz a Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje ve spolupráci s KC Golf Semily.
V sále KC Golf Semily od 10 hodin vernisáž výstavy a od 13 hodin slavnostní zahájení prezentačního setkání a kulturní program.

sobota 6. listopadu

KLOBOUKOVÁ, MOTÝLKOVÁ A BRÝLOVÁ PRODLOUŽENÁ
Na třetí prodloužené mají tanečníci možnost popustit uzdu své fantazii a společenský oděv doplnit o rozličné pokrývky hlavy, krku a očí. Vstup pro všechny účastníky i návštěvníky kurzu je pouze ve společenském oblečení. Hraje skupina Allegro Jičín. Vstup pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 19.30 hod. Vstupné: 130 Kč, na legitimaci, gardenku.

Daniel Polman zvládl extrémní závod přes celou Ameriku středa 10. listopadu

EXTRÉMNÍ ZÁVOD PŘES AMERIKU - proběhne v kině Jitřenka
Vzhledem k projekci filmu proběhne cestovatelská beseda v kině Jitřenka. V červnu 2019 dokončil Daniel Polman z Nové Paky jako třetí Čech v historii závod Race AcrossAmerica, nejtěžší silniční ultramaraton na světě (4960 km napříč USA). Časem 10 d, 19 h a 49 mina 4. místem v kategorii muži sólo (do 50 let) vylepšil česká maxima. Zážitky z tohoto závodu popsal ve svém filmu „Americkej DREAAM", který je součástí besedy.
Kino Jitřenka Semily od 19.00 hod. Vstupné: 130 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 12. listopadu

JAZZOVÝ KONCERT PRO ŠKOLY
Koncert pro školy, který je i oslavou Sametové revoluce je součástí programu festivalu Jazz pod Kozákovem a měl by mládež seznámit s jazzem a s pestrostí tohoto hudebního proudu i se všemi jeho podžánry - od dixielandu, přes swing, jazz-rock fusion, Funk, R&B a Blues rock až po groove jazz. Účinkovat bude žákovský Jazztet ZUŠ Jablonec nad Nisou. O taneční vsuvky doplní Taneční obor ZUŠ Semily. Zpěvem obohatí polská zpěvačka Marcelina Bienkiewicz. Celý pořad bude slovem doprovázet herečka Nikola Bartošová, rodačka ze Semil.
V sále KC Golf Semily od 10.00 hod. Vstupné: 60 Kč.

pátek 12. listopadu

JAZZ BIG BAND
Páteční večer bude zahájen podobným koncertem, jaký bude dopoledne uveden pro školy. Program je nabitý mládím, rytmem a projekcemi a určitě stojí za návštěvu. Účinkovat bude žákovský Jazztet ZUŠ Jablonec nad Nisou. O taneční vsuvky doplní Taneční obor ZUŠ Semily. Zpěvem obohatí polská zpěvačka Marcelina Bienkiewicz. Celý pořad bude slovem doprovázet herečka Nikola Bartošová, rodačka ze Semil. Později večer se program přesune do 1. patra, kde bude program pokračovat v podání Justina Lavashe a rytmem nabité vystoupení předvede Tonya Graves se svojí kapelou (možnost pořízení výhodnější vstupenky na celý večer). Veškeré aktuální informace o festivalu naleznete na webu ww.jazzpodkozakovem.cz
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 150 Kč / sleva 30% pro seniory a studenty, sleva 50% pro děti a žáky ZUŠ.

pátek 12. listopadu

JAZZ CLUB PARTY
35. ročník festivalu bude pokračovat klubovým programem v 1. patře. Tentokrát bude zastoupení spíš zahraniční. První vystupující interpret Justin Lavash balancuje napříč styly mezi blues, folkem a jazzem a uchvátí hrou na kytaru. Druhé vystoupení bude nabité rytmem a energií. Roztančí vás americká multižánrová zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Tonya Graves se svojí kapelou, která dominuje zejména v rythm & blues, funky a jazzu.Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý festival nebo na jeho část. Info o slevách v KC Golf.
V bývalé restauraci KC Golf Semily od 20.30 hod. Vstupné: 250 Kč / sleva 30% pro seniory a studenty, sleva 50% pro děti a žáky ZUŠ.

Jaký bude listopadový program semilského jazzového svátku sobota 13. listopadu

JAZZ POD KOZÁKOVEM SLAVNOSTNÍ VEČER
35. ročník jazzového festivalu. Slavnostní večer věnovaný jazzu a svobodě zahájí Taneční Orchestr Vladimíra Jánského a vrcholem pak bude multiinstrumentalista, skladatel, textař a otec českého blues Jan Spálený za doprovodu kapely ASPM. Posledním vystupujícím bude vítěz polského Krokus Jazz Festiwalu Trio Henya. V předsálí navodí příjemnou jazzovou atmosféru Blues Friends a v rámci slavnostní recepce Martin Hrubec. Mimořádnost večera podpoří i degustace přívlastkových vín, Vinný sklípek „U Stebenky". Volná, neřízená ochutnávka těchto vín bude po celý večer v předsálí Kulturního centra Golf. Veškeré aktuální informace o festivalu naleznete na webu www.jazzpodkozakovem.cz Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý festival nebo na jeho část. Info o slevách v KC Golf.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 300 Kč / sleva 30% pro seniory a studenty, sleva 50% pro děti a žáky ZUŠ. Souhrnná pozvánka

úterý 16. listopadu

PODVEČER S DECHOVKOU
Úspěšný projekt veřejných zkoušek dechového souboru Semilská 12. Nechte se překvapit novinkami v jejich repertoáru a vylosujte si sami oblíbenou skladbu. Můžete se stát prvními posluchači a zpříjemnit si s dobrou dechovkou podvečery.
V předsálí KC Golf Semily od 18.00 hod. Vstupné volné.

sobota 20. listopadu

ROBINSON
Druhá pohádka pro děti a rodiče z cyklu víkendových pohádek bude trochu kratší a trochu neobvyklá, rozhodně ale pobaví malé i větší diváky. Známý příběh v maňáskovém provedení Rudolfa Hancvencla je velice volně inspirovaný románem Daniela Defoea.
V bývalé restauraci KC Golf Semily od 15.00 hod. Vstupné: 50 Kč.

sobota 20. listopadu

VĚNEČEK
Neboli ples v bílém je slavnostním zakončením celého kurzu tance a společenského chování pro mládež pod vedením tanečního mistra Petra Mertlíka. Hraje skupina Allegro z Jičína. Vstup pouze ve společenském oblečení!
V sále KC Golf Semily od 19.30 hod. Vstupné: 150 Kč, na legitimaci, gardenku.

pondělí 22. listopadu

KLAVÍRNÍ TRIO
V rámci festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov proběhne koncert i v Semilech. Vystoupí Šárka Košťálová - housle / Michaela Faltusová - violoncello / Bohuslav Lédl - klavír
V sále KC Golf Semily od 19.30 hod. Vstupné: 100 Kč.

Úsměvy Jaromíra Hanzlíka aneb setkání s hereckou legendou středa 24. listopadu

ÚSMĚVY JAROMÍRA HANZLÍKA
Nabízíme vám jedinečnou příležitost se osobně setkat s hereckou legendou Jaromírem Hanzlíkem, držitelem Křišťálového glóbu za umělecký přínos české kinematografii na MFF v Karlových Varech a připomenout si jeho cestu hereckým životem. Filmové klenoty jako Postřižiny či Slavnosti sněženek Bohumila Hrabala, legendární Léto s kovbojem, televizní seriály Nemocnice na kraji města, Sanitka, nebo Cirkus Humberto, divadelní role Hamlet, Cyrano a desítky dalších úžasných rolí odehraných v Divadle na Vinohradech - to je jen zlomek rolí, ve kterých Jaromír Hanzlík zářil. Přirozená, neopakovatelná a velmi osobní atmosféra večera, je doplněna krátkým promítnutím průřezu filmových ukázek a autogramiádou knihy Úsměvy. Herec odpoví i na případné dotazy samotných diváků, např. i na téma jeho posledního filmu Léto s gentlemanem, který byl natočen podle jeho scénáře, a ve kterém si také sám zahrál hlavní roli. Srdečně zveme a věříme, že vás čeká příjemný večer plný skvělé zábavy. Délka vystoupení je cca 70 minut bez přestávky.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 240 Kč. Podrobná pozvánka

neděle 28. listopadu

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ PSO S ALENOU ZÁRYBNICKOU
Podkrkonošský symfonický orchestr představí další originální hudební program, jehož tématem jsou tentokrát nejrůznější meteorologické jevy. Pomyslnou hudební předpověď počasí představí orchestr semilskému publiku pod taktovkou dirigenta Josefa Kurfiřta a spolu s meteoroložkou Alenou Zárybnickou.
V sále KC Golf Semily od 18.00 hod. Vstupné dle místa sezení: 220, 190, 160 Kč.

Samostatné pozvánky a související články:

Úsměvy Jaromíra Hanzlíka aneb setkání s hereckou legendou

Jaký bude listopadový program semilského jazzového svátku

Daniel Polman zvládl extrémní závod přes celou Ameriku

Normalizace očima školačky je hereckým koncertem Báry Hrzánové

Další tipy na akce v regionu:

Turnovská kultura v listopadu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

V jablonecké České mincovně se uskutečnila slavnostní ražba neprodejných stříbrných medailí Jizerská 50, které obdrží vítězové vybraných kategorií při 55. ČEZ Jizerská 50 včetně dětských. Pozvání přijal nejen autor sloganu Petr Karlovský a ředitel závodů Jizerská 50, ale i primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a další hosté. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj
Oslavy města Turnov už mají vlastní propagační předměty
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví
Alejí roku 2021 se stala lipová Klokotská alej z jižních Čech

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
21.01.: Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT