Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

02.12.2013 16:34:50 | Autor: KC Golf | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

V Kulturním centru Golf v Semilech se v prosinci koná několik koncertů a představení  navozujících předvánoční čas. Hlavními hosty Vánočního koncertu 2013 jsou zpěváci Pavlína Filipovská a Karel Štědrý, které doprovodí orchestr Václava Hybše.

OBRÁZKY DĚTÍ ZE ZUŠ
Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Semily v prostorách Kulturního centra Golf Semily od prosince 2013 do ledna 2014. Mimo níže uvedenou dobu jsou výtvarná díla mladých umělců ke zhlédnutí vždy v době konání některého z kulturních pořadů.
V předsálí KC Golf Semily od 7.00 do 15.30 hod. (všední dny)

Kulturní nabídka v Semilech v prosinci 2013:

Pondělí 2. prosince

PEKELNÁ POHÁDKA ...aneb kam čert nemůže
Peklo sleduje hříchy světa, ale protože je nedočkavé, jednou se malí čertíci unáhlí a dojdou na svět pro pekaře jehož pytel hříchů ještě není naplněn... Čertice Lucienda je vyslána na zem, aby pekaře Vojtu přinutila k hříchům, jenže místo toho v něm najde zalíbení a chce se vyučit pekařskému řemeslu.
V sále KC Golf Semily od 8.40 a 10.30 hod. Vstupné: 40 Kč.

Úterý 3. prosince

ADVENTNÍ VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO OBORU ZUŠ SEMILY
Předvánoční taneční vystoupení žáků zdejší umělecké školy. V předsálí kulturního domu připomínáme výstavu žáků výtvarného oboru místní ZUŠ.
V sále KC Golf Semily od 17.00 hod. Vstupné: dobrovolné.

Středa 4. prosince

MIKULÁŠSKÉ ČAJE aneb MOŽNÁ PŘÍJDE I MIKULÁŠ
Tradiční odpolední čaje s diskotékou Jiřího Tůmy. Pořádá Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených se sídlem v Semilech pro členy, přátele společnosti a veřejnost.
Začátek v 15.00 hod. v sále KC Golf Semily Vstupné: 30 Kč a ZTP, ZTP/P 20 Kč.

Čtvrtek 5. prosince

PŘEDVÁNOČNÍ ODPOLEDNE PRO SENIORY
Odpolední program pro starší spoluobčany. V první části bude zajímavý kulturní program, po té bude následovat vystoupení Semilské 11, která zahraje k tanci i poslechu.
Začátek ve 14 hodin v sále KC Golf, pořádá Město Semily.
V sále KC Golf Semily od 14.00 hod. Vstup volný .

Sobota 7. prosince

KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ
9. lekce, na které bude probíhat nácvik polonézy na věneček. Účast všech kurzistů nutná!!! Kurz vedou tradičně manželé Mertlíkovi z Jičína, hudební doprovod zajišťuje skupina Allegro Jičín. Vstup pro všechny účastníky i návštěvníky kurzu pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 16.00 hod. Vstupné: na legitimaci, gardenku, jednotlivé vstupné 60 Kč.

TANEČNÍ VEČER
Společenský taneční večer na ukončení tanečního kurzu pro manželské a přátelské páry a pro všechny příznivce společenského tance a kvalitní společenské zábavy. Hraje skupina Allegro z Jičína, uvádí Petr Mertlík. Vstup pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 20.00 hod. Vstupné: 130 Kč nebo na legitimaci.

Sobota 14. prosince

V bývalé restauraci KC Golf potěší diváky pohádka Jana Wericha

LAKOMÁ BARKA
Sobotní pohádka pro děti a rodiče. Klasická loutková pohádka podle Jana Wericha. Nic nesplete člověka tolik, jako jméno vesnice Dejvice. Dozvíme se, proč se o Barce říká, že je lakomá anebo zda je to ve vesnici Dej-více úplně jinak... Vhodné pro děti od 3 let.
V bývalé restauraci KC Golf Semily od 15.00 hod. Vstupné: 40 Kč.

PLES V BÍLÉM
Věneček na ukončení kurzu tance a společenského chování pro mládež pod vedením tanečního mistra Petra Mertlíka. Hraje skupina Allegro z Jičína. Vstup pouze ve společenském oblečení!
V sále KC Golf Semily od 19.30 hod
Vstupné: účastníci kurzu na legitimaci, jednotlivé vstupné 130,- Kč

Pondělí 16. prosince

Vánoční náladu přivezou Václav Hybš, Pavlína Filipovská a Karel Štědrý

VÁNOČNÍ KONCERT ORCHESTRU VÁCLAVA HYBŠE A JEHO HOSTŮ
Hlavními hosty letošního Vánočního koncertu 2013 jsou spoluzakladatelé divadla Semafor, úspěšní zpěváci naší populární scény Pavlína Filipovská a Karel Štědrý. Jejich vystoupení doplní zcela noví zpěváci z řad mladé generace - Lucie Zemanová, Tereza Nálevková, Václav Dufek a Štěpán Růžička.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod.  Vstupné: 300 Kč a 250 Kč.

Úterý 17. prosince

VÁNOČNÍ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ SEMILY
Na tradičním vánočním koncertě vystoupí mladí hudebníci, zpěváci, divadelníci, tanečníci a také překvapení lze očekávat...
V sále KC Golf Semily od 18.00 hod. Vstupné: dobrovolné.

Rocková Štěpánská zábava odlehčí Vánoce v KC Semily Středa 25. prosince

SVR - ŠTĚPÁNSKÁ ZÁBAVA
Povánoční odlehčení s tancem nás čeká na rockovém koncertě SVR. Nejen pro všechny démony a démonky zahraje Semilský Výběrový Rock.
V sále KC Golf Semily od 21.00 hod. Vstupné: 90 Kč.

Sobota 28. prosince

DĚTSKÝ KARNEVAL
Odpoledne plné hudby, tance, smíchu, zábavy a her. Akci moderuje Standa Chatrč Chaloupka, dobrou muziku zajistí DJ Jakub Cubiq Bělík a o soutěže se postará Jíťa Bažantová.
V sále KC Golf Semily od 15.00 hod. Vstupné: 50 Kč dospělí a 30 Kč děti.

Sobota 28. prosince

ZATOULANÁ PRODLOUŽENÁ
Taneční večer pro všechny příznivce společenského tance a dobré zábavy. Hraje skupina Allegro z Jičína, uvádí taneční mistr Petr Mertlík. Vstup pouze ve společenském oblečení.
Začátek v 20.00 hodin v sále KC Golf. Vstupné: 100 Kč.

Pondělí 30. prosince

PODPRSENKY (DS PODIO Semily)
Semilský ochotnický soubor v režii Zd.Lindnera nastudoval hru polské básnířky a spisovatelky Zyty Rudzké David cukr podprsenky.  Děj se odehrává kolem rodiny a dílny krejčího Davida Cukra a je plná laskavého a lyrického humoru. Popisuje život lidských bytostí, které se ocitnou na okraji společnosti.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 50 Kč.

DIVADELNÍ POUKAZY JAKO DÁREK POD STROMEČEK

Stejně jako v letech minulých nabízí Kulturní centrum Golf Semily vánoční poukazy. Tentokrát můžete svým blízkým, přátelům a známým věnovat předplatné na jarní divadelní sezónu 2014. Cena abonentky na tato tři představení činí 700 Kč a může to být vhodný dárek pod stromeček.

Pokud budete chtít věnovat dárkový poukaz na jednotlivé či zcela jiné divadelní představení z naší nabídky, koncert či jinou kulturní akci, obraťte se na kancelář Kulturního centra Golf Semily (tel. 481 625 092, j.bazantova@kcgolf).

Pátek 21. března

RECITÁL MARTY KUBIŠOVÉ
Jedna z nejznámějších českých zpěvaček představí v první jarní den v Semilech recitál S nebývalou ochotou... Legendární pěveckou hvězdu doprovází hudební skupina Petra Maláska. Host večera Milan Hein. Tento skvělý koncert může být vítaným dárkem pod stromeček a k mání jsou i dárkové poukazy.

Neděle 9. února

SPLAŠENÉ NŮŽKY
Nic, co jste dosud zažili v divadle, se nepodobá tomu, co Vás čeká v detektivní komedii SPLAŠENÉ NŮŽKY Divadla Kalich. O tom, kdo je vrah, rozhodnete vy! Hrají: Dalibor Gondík, Ladislav Potměšil/Otakar Brousek ml., Ivana Jirešová, Valérie Zawadská/ Jaroslava Brousková, Ladislav Županič, Zbyněk Fric. Režie a překlad: Petr Novotný

Neděle 16. března

S HLAVOU V OBLACÍCH
Bombová komedie o téměř dokonalém zločinu - S hlavou v oblacích. Brilantní komedie divadla Do Houslí má nádech a tempo hollywoodského akčního trháku. Postavy spojuje společná profese, jinak je ale každá z jiné země a právě střet různých mentalit a kultur je výrazným zdrojem humoru.
Hrají: Michaela Doleželová, Vendula Fialová j.h., Hana Briešťanská j.h. a Roman Vencl

Neděle 6. dubna

Jiří Hubač / Ondřej Brzobohatý / Pavel Vrba: JÁ, FRANCOIS VILLON
Muzikál Já, Francois Villon představí Divadlo Na Jezerce. Francouzského básníka v něm ztělesňuje mladý herec a zpěvák Martin Písařík. Základním tématem hry je touha po svobodě. A také po lásce. Nechybí ani humor, ani dramatické situace. Muzikál nabízí skvělé herecké výkony všech účinkujících a nádhernou hudbu s hezkými texty.
Hrají: Martin Písařík, Petra Vraspírová, Jana Malá, Petr Kostka, Petr Vacek, Peter Strenáčik, Tomáš Petřík, Ondřej Černý, Tomáš Vaněk

Připravují na leden:

Pondělí 6. ledna

Divadlo Járy Cimrmana: NĚMÝ BOBEŠ aneb ČESKÝ TARZAN
Genialita pánů Svěráka a Smoljaka, potažmo pak zneuznaného Járy Cimrmana prostě nezná mezí. Snad vše, co vyšlo z jejich per, se stalo obrovským hitem a nejinak je tomu i v případě Němého Bobše. Na tento skvělý originální divadelní počin jsou vstupenky již od listopadu v předprodeji a je možno pořídit i vánoční dárkový poukaz.

Středa 29. ledna

BESEDA S CESTOVATELKOU RADKOU TKÁČIKOVOU
Radka Tkáčiková je cestovatelka a dobrodruh, profesionální průvodkyně, která pravidělně již 17 let jezdí do Nepálu. Její přednáška nás zavede na trek okolo osmitisícovky Manaslu, do hlavního města Nepálu Kathmandu a na závěr poodhalí své vlastní zážitky o pádu a záchraně vrtulníkem...

Čtvrtek 30. ledna

ŠTĚNĚ NEBO ŠPENÁT
Narodilo se štěňátko, které ale není jako ostatní psi je zelené. Nikdo nestojí o zeleného psa a tak se vydá sám do světa. Po několika setkáních s falešnými kamarády, potká nakonec námořníka Pepu a s ním se vydá na moře za dobrodružstvím. Divadlo Drak Hradec Králové.

Rocková Štěpánská zábava odlehčí Vánoce v KC Semily

Vánoční náladu přivezou Václav Hybš, Pavlína Filipovská a Karel Štědrý

V bývalé restauraci KC Golf potěší diváky pohádka Jana Wericha

Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Co jste v KC Golf zmeškali v listopadu?

Nedávné kulturní a společenské akce v Semilech:

Obrazem: Přehlídka dechovek v KC Golf

Ohlédnutí za Semilským paroháčem 2013

Aktuální kultura v městech Pojizeří:

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Jak probíhala rozsvícení vánočních stromků v Pojizeří

Přehled prosincových kulturních akcí v Turnově

Adventní a vánoční akce v Harrachově

Adventní a předvánoční akce v Jilemnici

Adventní akce na hradech a zámcích

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT