Aktivní senioři se vydali za krásami Českého ráje a na hrad Valdštejn

26.06.2023 07:32:35 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Aktivní senioři se vydali za krásami Českého ráje a na hrad Valdštejn

Aktualizováno: Ve spolupráci s Turnovskými památkami a cestovním ruchem, hradem Valdštejn, se po delší době uskutečnil tematický výlet pro seniory penzionů, návštěvníků Klubu aktivní senior a Domovinky ZSST.

Městská knihovna Antonína Marka v rámci projektu Aktivně ve stáří vstoupila rokem 2023 do jeho dvacátého pátého ročníku, který je také součástí aktivit místní Agendy 21 a Zdravého města Turnova. V minulých letech se zájezdy pořádaly ve spolupráci s odborem životního prostředí města. „Tímto prvním zájezdem jsme navázali po pandemii koronaviru na tuto smysluplnou spolupráci a děkujeme městu za podporu," uvedla za Městskou knihovnu Antonína Marka Turnov Eva Kordová.

Odehrála se projížďka Českým rájem, návštěva hradu Valdštejna a setkání s rytířem Šofem, který návštěvníky provedl historií hradu. Zbyl také čas na posezení u kávy a občerstvení. „Všem zúčastněným se tato akce moc líbila a již dnes se těší na další podobně laděný výjezd v měsíci září. Velké poděkování patří hradnímu týmu, ředitelce organizace Turnovské památky a cestovní ruch Andree Berndtové, pečovatelkám z Domovinky ZSST a paní Vlaďce Chuchlíkové a Marii Sejkorové z Klubu aktivní senior," dodala Eva Kordová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT