Aktuální situace ve výskytu virové hepatitidy A v prosinci 2019

19.12.2019 16:32:58 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Aktuální situace ve výskytu virové hepatitidy A v prosinci 2019

Od začátku letošního roku k 16. prosinci bylo v Libereckém kraji hlášeno celkem 119 případů akutní žloutenky typu A. V epidemii započaté v 16. týdnu roku evidují 116 případů onemocnění u osob z Libereckého kraje, dále devět případů onemocnění u osob s bydlištěm mimo kraje. U 85 nemocných epidemiologickým šetřením zjistili vazbu na město Turnov.

V uplynulém týdnu byly hlášeny dva nové případy onemocnění - jeden aktivně vyhledaný případ v souvislosti s epidemií a jeden případ na základní škole, kde není prokázána souvislost s probíhající epidemií.

„Případ onemocnění na ZŠ se týká stejné školy jako případ v týdnu minulém. Nařídili jsme protiepidemická opatření, která spočívají v lékařském dohledu a omezení některých aktivit. Lékařské vyšetření obnáší tři návštěvy lékaře ve stanovených termínech, při kterých se provádí odběr krve a klinické vyšetření lékařem. K zakázaným aktivitám patří mimo jiné návštěvy veřejných lázní, bazénů, ubytování v zařízeních, kde jsou sdílená hygienická zařízení, mimoškolní sportovní aktivity, kulturní aktivity a kroužky," uvedla  tisková mluvčí Krajské hygienické stanice LK Zuzana Balašová.

„Opatření se netýkají dětí, které byly v minulosti řádně očkovány a těch, u kterých byla vyšetřením krve prokázána imunita vůči žloutence typu A. Dodržením nastavených opatření se zabrání šíření onemocnění, což znamená, že nedojde k prodloužení protiepidemických opatření, která jsou stanovena na období nejdelší inkubační doby, tedy 50 dní," upozornila MUDr. Jana Prattingerová, ředitelka odboru protiepidemického.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Virová hepatitida A je už v sestupné fázi epidemie
Případů žloutenky v Libereckém kraji stále přibývá
Jaký je aktuální stav ve výskytu žloutenky v Turnově i kraji
Aktuální situace ve výskytu virové hepatitidy typu A v kraji i Turnově
V Turnově, Liberci i Jablonci se dál šíří žloutenka
Hygienická stanice a město Turnov upozorňují na výskyt žloutenky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT