Alena Housová: Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS

06.04.2013 15:53:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Semily

Alena Housová: Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS

Světovému poháru v jízdě na skibobech opět kralovala Alena Housová, semilská závodnice jezdící v dresu Sokola Jablonec nad Jizerou. Alena navíc získala i všechny čtyři tituly na mistrovství světa. V rozhovoru se s ní vracíme k letošní sezoně i k tomu, kdo jí rozbil vítězný pohár.

V letošní sezoně jsi podeváté v kariéře vyhrála světový pohár a navíc jsi získala hned čtyři tituly na mistrovství světa (více zde). Čeho si ceníš víc a co je těžší získat?

Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS, protože jsem ji získala poprvé a protože je vždy těžké udržet koncentraci po celou dobu mistrovství a vyhrát všechny disciplíny.

Považuješ letošní sezonu za svoji vůbec nejlepší?

Výsledky tomu odpovídají, tedy ano.

Čekala jsi, že může k něčemu takovému dojít po tvém zranění z florbalu v roce 2010?

Po každém zranění je těžké najít zpět techniku, fyzičku, motivaci a především sebevědomí, nikdy neplánuji dopředu a řeším vše postupně... Důležité bylo vrátit se co nejdřív na skibob a začít závodit.

Obě vrcholné skibobové akce se konaly v Rakousku a domácí závodníci docela vyhořeli. Čím to? Zamkli jste je v šatně?

Pravdou je, že tlak na Rakušany byl enormní a v trénincích byli vynikající (muži i ženy), možná až přemotivovaní, což jim dle mého názoru uškodilo, moc chtěli všichni vyhrát, soutěžili mezi sebou a jaksi zapomněli na nás :o)

Alena Housová v sezoně 2012/ 2013Záříš ve světovém poháru už 15 let, která z tvých soupeřek za celou dobu byla ta nejlepší? Která se opravdu těžko porážela?

Velmi těžké odpovědět, protože na začátku kariéry se všechny zdají neporazitelné, zvláště ty starší, postupem se člověk začne zlepšovat a sleduje nejenom vrstevnice, ale zároveň chce dotáhnout ty nejlepší... A pak zjistí, že musí porazit všechny. Často mě pak porazil někdo, od koho jsem to vůbec nečekala.

A co nové tváře, vidíš nějaký supertalent, který by mohl jezdit tak dobře jako ty v budoucnu?

Líbí se mi jedna holčina z Čech a jedna z Rakouska. Češka tím, že je hodně komplexní - má dobrou techniku a navíc u toho i přemýšlí, Rakušanka mě zaujala ohromnou bojovností a nasazením, sama jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet a co nakonec zvítězí. Jména dnes ze mě nikdo nedostane... Nebylo by to fair vůči ostatním z juniorského týmu.

Vím, že jedna česká reprezentantka před tebou měla taky přes 20 titulů z MS a byla zapsána v Guinnessově knize rekordů. Nemáš tam už náhodou taky nějaký zápis, třeba v počtu celkových titulů nebo z nějaké disciplíny?

Určitě nejznámější skibobistkou nejenom u nás je Irena Francová-Dohnálková, která získala 25 titulů z MS (mezi dospělými), já mám nyní 27 titulů - juchůů, takže bych tam asi měla být už konečně já?! (smích)

Slyšel jsem, že pohár za vítězství v SP jsi domů nedovezla, protože ho rozbil předávající. Co je na tom pravdy?

Je to pravda. Willy Hediger (viceprezident FISB) při předávání zakopl a pohár v podobě skleněného talíře "hodil" z pódia mezi diváky do sálu, kde se roztříštil ... Mám přislíbeno novou výrobu a dodání v průběhu léta.

Fotografie z vyhlášení MS a letošní závodní jízdy, archív Aleny Housové

Související články:

Čeští skibobisté zcela ovládli šampionát v Rakousku

Předchozí články o jízdě na skibobech

Předloňský rozhovor s Alenou Housovou:

Po minulé sezoně jsou pro mě tři tituly zadostiučení

Další rozhovory se zajímavými osobnostmi v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT