Anketa Osobnost Libereckého kraje v myslivosti zná svého vítěze

07.03.2023 07:15:01 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Anketa Osobnost Libereckého kraje v myslivosti zná svého vítěze

Jiří Černý se stal vítězem 3. ročníku ankety Osobnost Libereckého kraje v myslivosti. Vyhlášení se uskutečnilo na každoroční myslivecké konferenci, která se konala po tříleté přestávce způsobené koronavirovou pandemií. Hostil ji Krajský úřad Libereckého kraje, a to ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou a Okresním mysliveckým spolkem Česká Lípa. Záštitu nad událostí převzal člen krajské rady Václav Židek zodpovědný za resort životního prostředí a zemědělství.

Letošní konference se konala v roce, ve kterém slaví Českomoravská myslivecká jednota 100. výročí založení. V roce 2018 započal první ročník ankety Osobnost Libereckého kraje v myslivosti. Jejím smyslem je ocenit intenzivní činnost v oblasti péče o přírodu, zvěř a les, o oblast výchovy a vzdělávání dětí a mládeže a výzkum a propagaci v myslivosti. Cena se uděluje dále za mimořádné výkony nebo dosažení významných úspěchů v oblasti myslivosti, za činnost představující pro Liberecký kraj, popřípadě Českou republiku výjimečný přínos, za celoživotní dílo v oblasti myslivosti či za zkvalitnění vzdělávacího systému v myslivosti.

V letošním třetím ročníku ankety se absolutním vítězem stal Jiří Černý. „Pan Černý byl zvolen pro jeho celoživotní aktivní činnost v myslivosti. Je zkušebním komisařem, lektorem pro zkoušky uchazečů o první lovecký lístek i pro myslivecké hospodáře. Působí v redakci časopisu Svět myslivosti, zúčastňuje se s velkým zájmem všech akcí kolem myslivosti. Rád pomáhá všem nejen radou. I přes jeho zdravotní potíže je plný elánu, snaží se každého začátečníka zasvětit do tajů přírody, dodržuje tradice a zajímá se o loveckou kynologii, sám cvičí psy a pomáhá s výcvikem i dalším kolegům," uvedl Václav Židek, radní Libereckého kraje, důvody pro zvolení pana Černého.

Vyhlášení ankety Osobnost Libereckého kraje v myslivosti<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Po vyhlášení ankety začal program samotné myslivecké konference. První přednášky se zhostil Zdeněk Macháček z České zemědělské univerzity, který přednášel na téma aktivní management populace spárkaté zvěře, a podělil se o zkušenosti získané mysliveckým hospodařením ve vlastních honitbách univerzity.

Dalším přednášejícím byl Roman Šebesta, ředitel Krajské veterinární správy pro Liberecký kraj, který informoval o aktuální situaci týkající se nákazy africkým morem prasat, a to především o projevech nemoci, mimořádných veterinárních opatřeních včetně vytyčených uzavřených pásmech I a II na území Libereckého kraje.

Konference završil přednáškami Lubomír Hajný, jenž přednesl téma výsadby ovocných stromů do volné krajiny a jejich financování, a Marek Daňhel, který pohovořil na téma opatření na podporu biodiverzity na zemědělské půdě.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT