Areál Maškova zahrada je připravený na sezonu, zavádí čipové karty
09.05.2019 11:58:08 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Na konci května či začátku června bude opět otevřeno koupaliště v turnovském areálu Maškova zahrada. Před sezonou je vylepšeno občerstvení a novinkou je minigolf i možnost zapůjčení slunečníků. Mírně bylo i navýšeno vstupné do areálu.
„Opravili jsme skluzavky, v zadním malém občerstvení bude fungovat půjčovna čytřkolek, slunečníků a nově i minigolfu. Ten jsme zakoupili od obce Paceřice a prošel repasí, věřím, že 18 drah návštěvníky zaujme. Občerstvení je vylepšené o lepší chlazení, což je výhodné pro nápoje i obsluhu," naznačil novinky jednatel společnosti Městská sportovní Turnov Vladimír Křapka.
Turnovští radní schválili nový ceník vstupného do sportovně rekreačního areálu Maškovy zahrady. Navýšení ceny vstupného budou pravidelným turnovským návštěvníkům kompenzovat čipové karty.
„Nejen, že návštěvníci s čipovou kartou zaplatí méně oproti jednorázovému vstupnému, ale také nebudou muset čekat fronty u poklady. Čeká je volný průchod turniketem. S otevřením venkovního koupaliště se předběžně počítá na konci května či začátku června. Bude však záležet na počasí," vysvětlil Vladimír Křapka.
Základní tarify vstupného na koupaliště v areálu Maškova zahrada na rok 2019:
Tarify na rok 2019 | cena |
| Dospělí | 120 Kč |
| Zlevněná 1 pro děti, mládež, studenty a důchodce | 80 Kč |
| Zlevněná 2 nebo skupina | 50 Kč |
| Dětská do 120 cm | 20 Kč |
| Rodinná sleva pro dítě za doprovodu dospělého | 40 Kč |
| Odpolední po 15:00 hod. dospělí | 90 Kč |
| Odpolední po 15:00 hod. zlevněná 1 | 50 Kč |
| Odpolední po 15:00 hod. zlevněná 2 nebo skupina | 40 Kč |
| Večerní | 60 Kč |
Systém čipových karet Městské sportovní Turnov, s.r.o. - obecná pravidla
Čipová karta se prodává za 50 Kč a stává se majetkem návštěvníka
Na pokladně návštěvník zaplatí v hotovosti nebo platební kartou a na čipovou kartu mu pokladní nahraje odpovídající kredit
Prodáváme dva druhy čipových karet - základní tarif a zlevněný tarif
Jak čipová karta funguje
Na čipovou kartu na pokladně převedeme vaši hotovost, karta se stane vaší elektronickou peněženkou pro vstupy na koupaliště i na zimní stadion v areálu Maškovy zahrady
První nabití platí dospělí (základní tarif) 500,- Kč, děti, mládež, studenti a důchodci zlevněný tarif 250,- Kč
Každé další nabití platí základní tarif min. 200,- Kč, zlevněný tarif min. 100,- Kč
Vstupy bez front u pokladny, pouhé pípnutí při průchodu turniketem zajistí zaplacení vstupného podle času stráveného v areálu
Při odchodu je nutné opět projít turniketem a zaznamenat tak čas odchodu z areálu
Ceník vstupného v případě použití čipové karty
Při vstupu do areálu Vám systém odečte vždy první čtyři hodiny - viz ceník níže. Následně bude odečteno za každých započtených patnáct minut dle sezóny a kategorie.
Koupaliště Maškova zahrada | Hlavní sezóna | |
|
| Dospělí (základní) | Zlevněný tarif |
| Vstupné za první 4 hodiny Kč/0-240 minut | 70 Kč | 50 Kč |
| Cena za každých dalších 15 minut navíc | 1 Kč | 0,70 Kč |
| Maximální odečtená částka za celý den | 98 Kč | 69,6 |
| Cena v případě koupě vstupenky | 120 Kč | 80 Kč |
- Pokud již máte nabitý kredit na čipové kartě, nemusíte stát frontu u pokladny
- Je potřeba projít turniketem a „přihlásit" vstup do areálu - karta se přikládá přímo na turniket, tam kde se zobrazují šipky o průchodu turniketem
- Odchod na čipovou kartu je možný až po 60 minutách (bezpečnostní pojistka). V případě dřívějšího odchodu Vás turniket nepustí - objeví se hláška „Karta je blokována"
- Při odchodu je potřeba se přes turniket „odhlásit"
- V případě, když se neodhlásíte, tak Vás po 20 hodině ze systému odhlásí pokladní - bude Vám odečtena částka za celý čas od příchodu do odhlášení
Výhody
- Snížené vstupné
- Za kratší dobu je nižší cena
- Průchod turniketem bez fronty u pokladny
- Využití jak na koupališti v létě, tak i na zimním stadionu po zbytek roku (bruslení pro veřejnost)
Příklad, proč využít čipovou kartu:
Chcete se jít koupat ve 14:00. U pokladny musíte zaplatit celodenní vstupné či počkat do 15:00 a pak si koupit odpolední. V případě, že máte čipovou kartu, tak přijdete v 14:00 a první 4 hodiny Vás vyjdou dle Vašeho tarifu.
Související články
Vladimír Křapka je novým jednatelem Městské sportovní Turnov
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě hlásí rekordní návštěvnost
FOTO: Na turnovském koupališti rozšířili občerstvení i jeho zázemí
Koupaliště a letní areál v Maškově zahradě v Turnově doplnil i skatepark
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Nejčtenější články
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.