Atleti z Turnova jsou vidět i v halové sezoně

28.01.2011 18:35:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Atleti z Turnova jsou vidět i v halové sezoně

V zimní atletické sezoně nezahálejí ani turnovští atleti. Někteří startovali se slušnými výkony na menších mítincích, někteří, jako desetibojař Helcelet, si skvělým výkonem řekli o nominaci k mezistátnímu utkání.

Dva vícebojaři z Turnova, ovšem nově už v dresu TJ Dukla Praha, soutěžili na nedávném Chance decathlon team meetingu v pražské Stromovce. Adamu Sebastiánovi Helceletovi se podařilo celý mítink v sedmiboji vyhrát výkonem 5784 bodů, když  skočil nový osobní rekord v dálce 736 a dobrý výkon předvedl i ve skoku o tyči (470 cm).

K výbornému umístění měl „našlápnuto" i Pavel Nykl, ale ve skoku o tyči bohužel neskočil základ, takže skončil celkově devátý po zisku 4552 bodů.

Mezistátní utkání v Remeši

Helcelet se svým výkonem dostal do nominace k mezistátnímu utkání v Remeši, kde české národní výběry poměří své síly s konkurenty a konkurentkami z Velké Británie, Nizozemska, Španělska a domácí Francie. Do mužské nominace navrhl šéftrenér Tomáš Dvořák kromě Helceleta ještě Staňka, Baara a Nejedlého. Mezistátní utkání se uskuteční už tento víkend, tedy 29. a 30 ledna.

Mítink Jablonecká hala

V sobotu 22. ledna proběhl 39. ročník skvěle obsazeného mítinku Jablonecká hala, který ozdobili výbornými výkony především překážkáři - medailisté z posledního evropského halového šampionátu. Petrovi Svobodovi (čas 7,56) i Lucii Škrobákové (8,07) se podařilo na tomto mítinku splnit limity na HME do Paříže, oba v disciplíně 60 metrů překážek. 

Startovali zde i turnovští atleti. Jaromír Dědeček skončil na druhém místě v běhu na 800 metrů časem 1:55.51, za vítězným Polákem Gorzelańczykem zaostal o dvě vteřiny. Kateřina Čermáková doběhla na 6. místě v závodě žen na 800 metrů, její čas byl 2:21.23. O dvě příčky za ní, tedy na 8. místě doběhla ve stejném závodě Barbora Jíšová v čase 2:23.20. Tento závod vyhrála plzeňská Diana Mezuliáníková časem 2:14.02.

Menší mítink Jablonecká středa

Ve středu 26. ledna se znovu v Jablonci nad Nisou konal menší mítink Jablonecká středa. Z turnovských atletů byla nejúspěšnější nedávno ještě žákyně Kateřina Čermáková, která časem 62,37 vyhrála v závodě žen na 400 metrů. Zvítězil i Vojtěch Říha ve vrhu koulí mužů výkonem 14,43 metrů.

Startovali zde ale i další závodníci, čtvrtý doběhl na 800 metrů Tomáš Krištof v čase 2:03,89. V rozbězích na 60 metrů skončili Martin Šťastný (čas 7,73) a Štěpán Sucharda (7,99). Sucharda startoval ještě na 60 metrů překážek, kde časem 9,83 rovněž běžel mimo medailové ambice. 

Příští velký závod, na kterém bude startovat hodně turnovských atletů se bude konat znovu v Jablonci. Bude to 5. února krajský přebor jednotlivců ve všech kategoriích. Turnovské ambice budou medailové hned v několika disciplínách.

Fotogalerii z mítinku Jablonecká hala najdete na partnerském portále Naše Jablonecko

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT