Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května

24.05.2022 07:11:26 | Autor: Dáša Palátková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května

Pro snazší zvládnutí horského terénu křižují region Krkonošské cyklobusy, respektive turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších, a otevírají tak širší možnost, jak si užít cykloturistiku v horských partiích, s využitím lanových drah, které vyvezou až na vrcholy hor. Letos poprvé vyjedou v sobotu 28. května.

Cyklobusy přepravují cykloturisty, kola i pěší. Jejich pravidelné linky projíždí Krkonoše tam a zpět a na ně navazují další spoje. Provoz ukončí 29. 9. 2022.

Cyklovýlet do Polska v sobotu 28. května

Pro nadšence cykloturistiky je připraveno zahájení 19. ročníku Krkonošských cyklobusů a cykloturistiky v krkonošském regionu. K pozvánce Miroslava Chaloupská, koordinátorka cyklovýletu a cyklodopravy v Krkonoších za Destinační společnost Svazek Krkonoše, uvedla podrobnosti: „Tentokrát navštívíme naše severní sousedy, autobus nás doveze do polského městečka Kamenia Góra, pokračovat budeme přes Krzeszow do Petříkovic a dále do Trutnova. Odjezd autobusu je v sobotu 28. 5. 2022 v 9:20 hodin z autobusového nádraží z Vrchlabí. Příjezd zpět do Vrchlabí autobusem je plánován v odpoledních hodinách. Prosíme, nezapomeňte pojištění do zahraničí a svačinu. Prosím registrujte se včas, odkaz uveden na pozvánce, stačí pouze kliknout a vyplnit! Počet osob je omezen vzhledem ke kapacitě autobusu. Počasí je objednáno a dobrou náladu si každý bere sám! Nezapomeňte helmu, rukavice, náhradní duši nebo lepení, mějte své minimálně trekingové kolo dobře seřízené. Na všechny cykloturisty se moc těšíme," uzavřela pozvání M. Chaloupská.

Časy příjezdů a odjezdů cyklobusů vychází z jízdních řádů

Stává se však, že při větším počtu cyklistů trvá nakládání kol déle, a tak se odjezd ze zastávky pozdrží. Autobusy na přestupových místech na sebe čekají. Cyklobusy přepravují elektrokola po odmontování baterie. Kolo musí cyklista naložit sám. Podrobnosti a jízdní řády získáte v krkonošských turistických informačních centrech a na: www.krkonose.eu/krkonosske-cyklobusy

Krkonoše ze sedla kola

Přestože jsou nejvyšší české hory členité, cykloturistika tu má zelenou. Území včetně podhůří je protkáno cca 900 km cyklotras. Terény jsou vhodné jak pro zdatné sportovce, bikery, tak pro rodinnou rekreační jízdu. Právě cyklotrasy vedoucí do podhůří, mimo hřebenové části Krkonošského národního parku, nabídnou nádherné rozhledy na panorama Krkonoš. Prohlédnete podkrkonošské roubenky, malebné vesničky a tichá zákoutí. Čekají na vaši návštěvu prožitou „ze sedla kola".

Kde se inspirovat

Nejezděte na kole do kopce, využijte a lanovky. Téměř pět desítek tipů na cyklovýlety představuje web: https://www.krkonose.eu/doporucene-cyklovylety

Dále napoví krátká videa zveřejněná na youtube „Krkonoše Svazek". A také brožurka s popsanými cyklovýlety, s mapkami, výškovými profily, značením, seznamem lanovek s letním provozem i kontakty na pomoc v nouzi, s QR kódy, odkazujícími na www.mapy.cz, získáte zdarma v krkonošských informačních centrech.

„Z mého pohledu je fajn, že i přes různé změny politické garnitury na krajích, přes nedostatek financí, se Destinační společnosti Svazek Krkonoše, daří projekt Krkonošských cyklobusů trvale držet. Uvědomujeme si, že nejvyšší české hory nejsou prioritně cyklistickou destinací, přesto tu cyklobusy hrají významnou roli. Svědčí o tom počty přepravených kol i osob, mezi nimiž jsou výrazné počty místních lidí, kteří linky využívají. Přestože jsou tato čísla závislá i na počtu turistů, momentální situaci či počasí, tak provoz je stabilizován a má podporu obou krajů, které jsou objednatelem dopravy a cyklobusy spolufinancují. Svazek Krkonoše přesvědčil, že umí propagovat a organizovat tak, aby byly cyklobusy hojně užívány," uvedl Jan Sobotka, předseda Destinační společnosti Svazek Krkonoše.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Projekt Pohádkové Krkonoše byl oceněn na Turist Propag 2022
Krkonoše do ucha aneb Naše Krkonoše Podcast
Výlet přiblíží krkonošská zvířata a poučí, jak zacházet s odpadky
Výherci soutěží Krkonošská sezona a Pohádkové Krkonoše vylosováni
Nevlídno v Krkonoších rozptýlí výroba korálků i hledání pokladu
Pohádky do Krkonoš i nadále patří
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Vyzkoušejte razítkovací hru v Pohádkových Krkonoších
Léto s Pojizerským Pacifikem
Krkonošská železnice má stále svůj význam
Krkonoše lákají v létě na pivní stezku, romantiku i jízdu s Harrachem
RTIC Krkonoše ve Vrchlabí přivítalo už 350 000 návštěvníků
I letos se svezete Krkonošským cyklobusem, začnou jezdit 29. května
Sdružení Český ráj i Svazek Krkonoše pro podporu cestovního ruchu
Razítkovací hra Po stopách Krakonoše pokračuje

Ke stažení

Krkonošské cyklobusy - jízdní řád 2022 | Zahájení cykloturistické sezony 28. května

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10

Nejčtenější články

08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
09.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT