Barbora Jíšová doběhla druhá na populárních Běchovicích
29.09.2011 18:55:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Letošní ročník známého silničního závodu Běchovice - Praha byl zároveň mistrovstvím republiky na 10 kilometrů. Absolutní vítězství sice patřilo Keňanu Sawemu, ale vynikajícího úspěchu dosáhla turnovská juniorka Barbora Jíšová, když ve své kategorii skončila stříbrná.
Za krásného počasí se v neděli 25. září běželo na tradiční trati z Běchovic na pražský Jarov, která je nejstarším silničním závodem v Evropě. Stejně jako před rokem vyhráli hlavní kategorie Ivana Sekyrová a Milan Kocourek, kteří tak obhájili tituly mitrsů České republiky.
Výborně běžela turnovská závodnice Barbora Jíšová, doběhla sice o více než 5 minut za vítěznou ženou Sekyrovou, ale ve své kategorii juniorek byla druhá. Lépe běžela jen Lada Nováková z Havlíčkova Brodu. Barbora prožívá povedenou sezonu, protože už získala stříbrnou medaili v běhu na 3 kilometry překážek z Mistrovství České republiky do 22 let, které se konalo nedávno v Písku.
Nejlepší závodníci na běhu Praha - Běchovice 2011:
Muži: 1. Elisha Kiprotich Sawe (Keňa) 29:56, 2. Milan Kocourek 30:05, 3. Jan Kreisinger (oba Kroměříž) 30:33.
Ženy: 1. Ivana Sekyrová (Sokolov) 36:03, 2. Petra Kamínková (Olomouc) 36:14, 3. Kristiina Mäki (Hvězda Pardubice) 36:42.
Junioři: 1. Libor Bucifal 33:20, 2. Jan Janů 34:00, 3. Matěj Trávníček (všichni Hvězda Pardubice) 34:15
Juniorky: 1. Lada Nováková (Havl. Brod) 39:58, 2. Barbora Jíšová (Turnov) 41:45, 3. Tereza Košíková (N. Město na Moravě) 48:34.
Související články:
Barbora Jíšová získala stříbro na šampionátu do 22 let
Atleti Turnova zachránili extraligu v baráži
FOTO: Běhu na Žalý se účastnilo rekordních 564 běžců
Více článků z atletiky a běhů v rubrice SPORT - Atletika
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Šestnáctý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody opět vyhlašuje oblíbenou fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky a hledá nejkrásnější snímky tohoto pohoří pro vznik benefičního kalendáře. Do šestnáctého ročníku mohou zájemci zaslat maximálně čtyři fotografie Jizerských hor, a to nejpozději do 5. června 2026. Více podrobností na Našem Jablonecku
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Nejnovější články
V turnovské knihovně chystají Noc s Andersenem 2026
Soutěže Gloria musaealis se účastní několik krajských muzeí
Velikonoční trh na krajské náplavce nabídne to nejlepší z regionu
Včely našly nový domov v klášterní zahradě ve Vrchlabí
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Nejčtenější články
22.03.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
22.03.: Tereza Voborníková zakončila biatlonovou sezonu bronzem
23.03.: Včely našly nový domov v klášterní zahradě ve Vrchlabí
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.