Barbora Jíšová získala stříbro na šampionátu do 22 let

13.09.2011 18:47:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Barbora Jíšová získala stříbro na šampionátu do 22 let

V Písku se o víkendu konalo Mistrovství České republiky v atletice do 22 let. Zúčastnilo se jej několik atletů z Turnova nebo alespoň s vazbou na Pojizeří. Z turnovských atletů si vedla nejlépe běžkyně Barbora Jíšová, která získala stříbro v závodě na 3 km překážek.

Jíšová zaběhla na píseckém stadionu čas 11:27,21 a za vítěznou Petrou Kubešovou zaostala o 14 vteřin. Z dalších zástupců Turnova získali finálová umístění Jaromír Mazgal, který byl čtvrtý v hodu diskem výkonem 53,54 a pátý ve vrhu koulí výkonem 15,96. Šestý byl další vrhač Jan Formáček, který se v hodu kladivem prezentoval výkonem 48,43. Stejné umístění získal pro Turnov Jan Tomeš v běhu na 800 metrů za čas 1:58,50. V rozbězích na 200 metrů (23,55) i na 400 metrů (52,78) byl vyřazen Tomáš Krištof.

Na mistrovství startovali i další atleti s vazbami na Pojizeří a nejlépe z nich si vedl student jilemnického gymnázia Radek Groh, startující za Dvůr Králové, který zvítězil na 3 km překážek v čase 9:11,42. Další medaili do své bohaté sbírky získal i Adam Sebastián Helcelet. Odchovanec AC Syner Turnov, závodící už druhý rok za Duklu Praha, doběhl třetí v běhu na 400 metrů překážek v čase 52,26. Druhé finálové umístění měl Helcelet ve vrhu koulí, kde mu výkon 13,86 stačil na osmé místo. Jiný bývalý turnovský vícebojař Lukáš Haloun byl pátý na 110 metrů překážek (15,33) a časem 22,96 vypadl v rozběhu na 200 metrů.

Související články: 

Josef Egrt má dvě medaile z šampionátu žáků

Mladí atleti vezou z ostravského šampionátu čtyři medaile

Atleti AC Syner Turnov zkusí zachovat extraligu v baráži

Více článků z atletiky a běhů v rubrice SPORT - Atletika

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT