Béčko Turnova i Sedmihorky si připsaly druhou výhru

29.08.2011 19:17:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Turnov

Ve třetím kole krajského přeboru potvrdili slušnou formu na začátku sezony fotbalisté FKP Turnov B i Sedmihorek, kteří porazili Českou Lípu B, respektive Železný Brod. Na minulý špatný zápas naopak navázali hráči Jablonečku, které přestřílel Pěnčín.

Podrobnější informace k dalším dvěma zápasům krajského přeboru Semily - VTJ Rapid Liberec 3:0 a Desná - Košťálov 5:4 najdete v samostatném článku zde.

FKP Turnov B - Česká Lípa B 2:1 (0:0)

Česká Lípa přijela posílená o hráče z áčka a v prvním poločase si vytvořila více šancí, domácí ale měli také dvě. Jaček ani Klíma je však neproměnili. Na začátku druhého poločasu Jaček špatně rozehrál standardní situaci a hosté využili rychlý protiútok. Do vedení je svým gólem dostal Košek.

Poté ale hosté trochu polevili a více ze hry měli domácí. Radačovský byl v 65. minutě sražen ve vápně a penaltu bezpečně proměnil zkušený Zdražil. V 76. minutě rozhodl utkání po akci Randáka krásně hlavou Marek Vít. V závěru už domácí fotbalisté důležité vítězství udrželi.

Branky: 65. Zdražil z penalty, 78. Vít - 51. Košek. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 22. Diváků: 100: FKP Turnov: Semenský - Vondráček, Šteffan, Čermák, Randák - D. Škréta, Jaček, Zdražil, Korček (46. Bárta) - Radačovský (85. Poláček), Klíma.

Pěnčín - Jablonec n. J. 5:3 (3:1)

Do utkání hosté vstoupili stejně katastrofálně jako minulý týden doma s Doksy. Hráči opět neplnili pokyny trenéra a než se rozkoukali, už měli domácí tříbrankový náskok. Pak začal být lepší Jabloneček, ale až ve 33. minutě snížil po pěkné akci Šilhán.

Ve druhém poločase se hosté chtěli dalším snížením dostat zpátky do zápasu. Nejprve Šilhán udělal kličku i brankáři, který ovšem ještě stačil rukou zachránit. V 64. minutě už ovšem snížil na rozdíl jediné branky hlavičkou Vrána. Tlak hostů ale zastavil triviální hrubkou A. Brož, po jehož chybě zvýšil na 4:2 Mrklas. Poté Holman trefil tyč a Šilhán nepřekonal vyběhnuvšího Pivrnce. V 89. minutě opět po chybě stopera dokončil hattrick Mrklas. V poslední minutě poté ještě kosmeticky upravil na konečných 5:3 střídající Holman.

Branky:  18., 72. a 89. Mrklas , 6. Záveský, 15. P. Matějíček - 33. Šilhán, 64. J. Vrána, 90. Holman ml. Rozhodčí: Poživil, Blaschke, Vrtal, ŽK: 1:1. Diváků: 30.  Jablonec n. J.: Hančil - P. Vrána, Adámek (24. Exner), A. Brož, Holeček - Hájek (71. J. Brož),  Zonyga, Šilhán, Braun - J. Vrána, L. Brož (79. Holman ml.).

Železný Brod - Sedmihorky 1:3 (0:1)

Od úvodního hvizdu působili hosté fotbalověji a nedávali soupeři příliš mnoho prostoru. Několik větších šancí jsme ještě neproměnili, ale v 21. minutě se dočkali, když se prosadil Špína po pasu Pavlíčka - 0:1. I nadále byly Sedmihorky lepší, ale navýšit skóre se jim nepodařilo.
Druhý poločas začal opět v režii hostů a povedlo se jim to vyjádřit i gólově v 60. minutě Poulem, který svým důrazem před brankou domácích zvýšil na 0:2. O deset minut později se ale domácím podařilo snížit a rázem jim "narostla křídla" a začali se víc prosazovat. Naštěstí spolehlivý Koubus všechny jejich pokusy zlikvidoval, a pět minut před koncem potvrdil Poul výhru hostů třetím gólem.

„Bohužel jsme výhru doma nepotvrdili a zkušené hostující mužstvo si odvezlo tři body. My jsme nepodali dobrý výkon, minimálně pět hráčů zahrálo podprůměr," zlobil se na své svěřence trenér Železného Brodu Leoš Čurda a dodal: „První půli jsme prohospodařili, ve druhé jsme honili ztrátu, ale bylo již pozdě. První půle katastrofa, pozdě jsme přistupovali k hráčům, hosté si dělali, co chtěli. Hráli jsme špatně."

Další mistrovský zápas hrají Sedmihorky v sobotu na domácím hřišti a v sousedském derby hostí od 17 hodin celek FKP Turnov B.

Branky: 73. Šimek - 62. a 86. Poul, 25. Špína. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 3:5. Diváků: 150. Ž. Brod: Kopal - Vozka, Šilhán, Berka, Linka (85. Kovář) - Hartl, Král, Wanacki, P. Hadač (55. Havrda) - Maryško, Šimek. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Švarc, Staněk (70. Krejčík) - Pavlíček, Bangha (60. Kusák), Kratochvíl (83. Kněbort), Pařízek - Poul, Špína.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek třetího podzimního kola sezony 2011/ 2012