Benefice Kašparovo taškaření s rekordním počtem tašek

21.11.2021 14:06:56 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Benefice Kašparovo taškaření s rekordním počtem tašek

Po roční pauze se letos opět Oblastní galerie Liberec zaplní taškami. A bude jich rekordní počet. Více jak 1000 originálních kousků nejrůznějších velikostí, tvarů, barev. Nebudou chybět tašky na nákup, do společnosti, kosmetické taštičky, baťůžky, dětské pytle, sportovní vaky i zero waste sáčky. Benefice se uskuteční v sobotu 27. listopadu od 13 do 17 hodin v Oblastní galerii Liberec.

„Vstup do Oblastní galerie Liberec bude pro všechny zdarma, prodej bude letos probíhat nejen na hlavním sále, ale i na dalších místech. Pro děti připravujeme výtvarnou dílnu, otevřena bude také interaktivní expozice. Probíhat budou ukázky šití tašek a to vše s klavírním doprovodem," zve na benefici Petra Hottmarová z Centra Kašpar.

Spojením šikovností a srdcí lidí vznikla benefice, která pomáhá. Tašky šijí lidé z celé ČR. Výtěžek z jejich prodeje pomáhá financovat služby pro lidi, kteří mají z různých důvodů ztíženou možnost najít si práci.

„Jednou z nich je paní Jitka (53), která zavítala do Centra Kašpar v době, kdy musela opustit zaměstnání ze zdravotních důvodů. Těžko se smiřovala se statusem „nezaměstnaná", nevěděla, co bude dál, kde hledat práci," řekla Jana Benešová, poradkyně Centra Kašpar.

Paní Jitce i dalším lidem umožňují pracovní poradkyně nadechnout se ke změně. Trpělivě naslouchají, mentorují, pomáhají s doplněním znalostí či kvalifikace, úpravou životopisu, přípravou na výběrové řízení, vytváří reference, protože už znají přednosti a dovednosti svých klientů/ek a pomohou i v prvním kontaktu s novým zaměstnavatelem.

Přijďte si vybrat pro sebe, nebo jako dárek originální tašku a podpořte myšlenku benefice.

Více o Centru Kašpar

Centrum Kašpar je jediná organizace v Libereckém kraji, kterou při řešení zaměstnanosti zajímají perspektivy všech zúčastněných a hledá neotřelá řešení v oblasti zaměstnání, výchovy a vzdělání, sladění profese a soukromí. Centrum usiluje o rovné příležitosti na Liberecku a zároveň prostřednictvím firemních auditů pomáhá nastavovat ve firmách prostředí vstřícné k potřebám kvalitních a loajálních lidí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kašparovo taškaření přinese originální tašky, které jinde nenajdete
Regionální benefice Ušij tašku propojuje Česko. Pomohla i Lucie Bílá
Benefice Kašparovo taškaření se koná v Oblastní Galerii Lázně
Darované tašky při liberecké benefici vynesly lidem bez práce 80 tisíc
Kašparovo taškaření vydělalo 22 222 korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT