Benefiční aukce Nadace Euronisa bude online!

08.11.2020 11:54:21 | Autor: Jiří Helis | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Benefiční aukce Nadace Euronisa bude online!

Chystaná 24. benefiční aukce umění Nadace Euronisa se uskuteční navzdory všem známým okolnostem. Její dražební průběh se ale přemístí do virtuálního světa, na internet. Aby proběhlo vše dle regulí, tak partnerem pro tuto aukci se stala renomovaná internetová aukční síň Prague Auctions.

Ta na svých stránkách www.pragueauctions.com pozve všechny zájemce o umění i naše podporovatele, aby se zapojili do klání o velmi zajímavá díla. Internetová dražba se uskuteční v sobotu 21. listopadu od 14 do 20 hodin.

Předcházet jí bude předaukční výstava uměleckých děl, která bude zahájena ve čtvrtek 12. 11. od 17 hodin v Oblastní galerii Liberec. Přehlídka předmětů darovaných českými umělci potrvá do pátku 20. listopadu do 12 hodin. Návštěvníkům bude po dobu výstavy nabídnuto za jejich finanční příspěvek zúčastnit se slosování o láhev kvalitního italského vína a obdržet kalendář pro rok 2021 vydaný k 25 letům trvání Nadace Euronisa. V případě, že vládní proticorona opatření nedovolí otevření Oblastní galerie Liberec, pak umožníme po předchozí domluvě díla si prohlédnout v kanceláři nadace. Současně uvažujeme o virtuální prohlídce uměleckých děl. Více se dovíte na našem facebooku a webu www.jipek.cz.

Sobotní aukce bude zahájena vysíláním na facebookovém profilu Nadace Euronisa za podpory náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a dotace Radky Loučkové Kotasové. Ta nad celým projektem přijala záštitu a podpořila jej i finančně na jaře tohoto roku, kdy byla ve funkci radní Libereckého kraje.

Celkem 180 uměleckých předmětů od 125 českých výtvarníků si můžete prohlédnout v reprezentativních prostorách Oblastní galerie Liberec. Svá díla do aukce věnovali zdarma všichni autoři a dárci, např. Tomáš Bím, Jiří Anderle, Vlastislav Janáček, Pasta Oner, Kája Saudek, Jaroslav Wasserbauer, František Hodonský, Jiří David a mnoho dalších. Nadace Euronisa jim vyjadřuje velký dík! Dále pak děkujeme Oblastní galerii Liberec, generálnímu partneru Warmnis s.r.o. a hlavním partnerům ČSOB a.s., Texo Plus s.r.o.

Díla si je možné současně prohlédnout již v průběhu října na www.pragueauctions.com a v tištěném aukčním katalogu, který si případní zájemci mohou objednat na čísle 777 363 171.

Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesly od roku 1997 již více než 15 miliónů korun a patří k tradičním regionálním akcím. Nákupem uměleckého díla můžete udělat radost nejen sobě, ale třeba obdarovat i své blízké originálním vánočním dárkem, a zároveň tak pomůžete potřebným lidem žijícím v Euroregionu Nisa.

Křesťanská Nadace Euronisa vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Od svého založení rozdělila potřebným přes 36 milionů korun a podpořila jimi více než tři sta organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka Pozvedněte slabé!, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc
Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla přes 600 tisíc korun!
Výtěžek letní sbírky Pozvedněte slabé! je 156 tisíc korun
Nadace Euronisa rozdělila v Turnově 20 tisíc
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT