Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla přes 600 tisíc korun!

16.11.2019 11:25:05 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla přes 600 tisíc korun!

V Oblastní galerii se podařilo vydražit plných 80 % všech věcí, které obdrželi do aukce od 126 dárců. V sobotu 9. listopadu se uskutečnila aukce umění pořádaná Nadací Euronisa již potřiadvacáté.

Celkem 180 uměleckých děl od 124 umělců a dvou firem vynesla na místě 612 300 Kč. Se započítáním nadačního příspěvku darovaného příchozími hned při vstupu se celková částka vyhoupla na 619 100 Kč. Vydražil se např. dar Svítání z.s., který nám darovala zástupkyně organizace Helena Kuličová a to za celých 1300 Kč. Sbírka francouzských vín od biskupa Jednoty bratrské Petra Krásného se vyhoupla na částku 5400 Kč. Nejdražším vydraženým dílem byl „Success" od známého umělce Pasty Onera za 46 000 Kč.

Další úspěšným dílem bylo od Vlastimila Zábranského „Růžový sníh jsem už dlouho neviděl". Prodalo se za rovných 40 tisíc korun. Kovová plastika „Prognostik" od Libora Hurdy se vydražila za 18 000 Kč. Nejvíce překvapil obraz od Nataši Kalouskové, který ze 700 Kč vystoupal na 7400 Kč, což je více než 10 násobně. Trochu napětí bylo u dražby díla Václava Kocuma „Červená skála", které při svých rozměrech 180x 160 cm vzbuzovalo dotazy, kdo si takové dílo může pořídit, aby ho někam důstojně umístil. A povedlo se. Vydražilo se za 18 tisíc korun.

Mezi 80% vydražených děl byla i váza Beran od Jiřího Pačinka, který své dílo vyrobil přímo před očima ředitele Nadace Euronisa Petra Dušáka. Cena u něj mezi dražícími vystoupala z 8 tisíc na 13 tisíc korun. A nemůžeme zapomenout na krásnou sadu 4 stříbrných dvouuncových mincí od společnosti Česká mincovna, která ji vydala těsně před samotnou dražbou a nazvala ji „Cesta za svobodou". Vojtěch Dostál byl autorem návrhů.

Došlo tedy na slova paní Květy Vinklátové, radní Libereckého kraje, která nejen přijala záštitu nad samotnou aukcí, ale celé se jí i zúčastnila, sama dražila a na začátku jí popřála mnoho zdaru. „Děkujeme všem, kteří mají podíl na celém úspěšném výsledku dražby, dražícím, všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě výstavy a samotné aukce, ale především umělcům, kteří darovali svá díla a bez nichž by se aukce konat nemohla. A nesmíme zapomenout na partnery celé akce, díky kterým se nám dařilo úspěšně snižovat náklady na její realizaci. Největší dík patří společnosti WARMNIS spol. s r.o. Ta poskytla 50 tisíc korun," uvedl projektový manažer Nadace Euronisa Jiří Helis.

Křesťanská Nadace Euronisa vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Od svého založení rozdělila potřebným přes 35 milionů korun a podpořila z nich 1661 projektů 324 organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!", jejímž patronem je herec Jiří Lábus. Na podporu potřebným v loňském roce nadace rozdělila mezi 18 organizací přesně 800 000 Kč.

„Současně chceme všechny zájemce o hezký a netradiční dárek pobídnout, aby se podívali na náš web do naší sekce AUKCE, v odkazu PRODEJ (www.katalog.euronisa.cz/prodej). Zde jsou k mání všechna díla z letošní aukce, která nenašla svého majitele a naleznete tam i díla z aukcí minulých. Objednat dílo můžete i telefonicky na čísle 604 473 478 či mailu: nadace@euronisa.cz," upřesnil Jiří Helis.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výtěžek letní sbírky Pozvedněte slabé! je 156 tisíc korun
Nadace Euronisa vyhlašuje otevřené grantové kolo
Nadace Euronisa rozdělila v Turnově 20 tisíc
Výtěžek zimní části sbírky Pozvedněte slabé! je přes 50 tisíc
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!
22. benefiční aukce umění v Oblastní galerii vynesla 525 tisíc korun!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT