Bernard góly v posledních minutách utnul sérii porážek
20.12.2010 09:43:21 | Autor: Aleš Krejčík | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Skóre se v sobotním zápase druhé futsalové ligy v sedlčanské hale přelévalo ze strany na stranu, ale nakonec se radoval tým turnovského Dalmachu a konečně se po sérii pěti porážek těší z vítězství.
Nyní následuje ve druhé lize vánoční přestávka, po ní má v dalším kole 7. ledna Dalmach volno, takže hraje až v neděli 14. ledna doma proti Benešovu.
FC 83 Příbram - TJ FC Dalmach Turnov 6:7 (3:4)
Domácí zahrozili hned v úvodu a již ve 2. minutě vedli. Do 5. minuty své šance neproměnili Mencl a Kratochvíl, radoval se až v 7. minutě Škréta ze standardní situace a vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později si Bakeš s Kalouskem pohráli s domácí obranou, předložili míč Kratochvílovi a ten se nemýlil - 1:2. V 11. minutě to bylo již 1:3, když Bernardova střela bodlem prošla i díky tyči do branky. Za chvíli Příbram snížila po signálu ze standardní situace, na to ale Dalmach ihned zareagoval nástřelem Bakeše a Zdražilovou páradou, který míč usměrnil do sítě pomocí patičky otočen zády k bráně. Do kabin se bohužel šlo za stavu 3:4, když domácí čtyři vteřiny před koncem stačili snížit.
Úvod druhé půle začal penaltou, kterou Příbram proměnila - 4:4. Dalmach jakoby zůstal v šatně a rázem z akce dva na jednoho Příbram vedla 5:4. Naštěstí po faulu na Škrétu kopal Dalmach také pokutový kop a Zdražil vyrovnal na 5:5. Dalmach domácí tlačil, ale vedení se v 30. minutě ujala Příbram, 6:5. Poté nastřelil Škréta tyč a Bakeš z jasné pozice přestřelil. Závěr zápasu patřil dvojici Kalousek - Bernard, kdy dvakrát za sebou Kalousek vyzval k zakončení Bernarda. Ten nejprve vyrovnal a poté rozhodl o výhře Dalmachu v posledních minutách 6:7.
Branky FC Dalmach: Bernard 3, Zdražil 2, Škréta, Kratochvíl. Rozhodčí: Říha, Gryc. Diváků: 30. Sestava FC Dalmach: Horáček - Bernard, Škréta, J. Mencl, Bakeš, Kalousek, Kratochvíl, Zdražil.
Ostatní výsledky 12. kola: Slaný - Hr. Králové 2:8, Mělník - Kladno 1:5, Andy - Benešov 12:8, Alfa - Kadaň 12:4, Litoměřice - volno.
2. liga západ:
| 1. | Andy Liberec | 11 | 10 | 0 | 1 | 94:49 | 30 |
| 2. | UFA Hr. Králové | 11 | 8 | 0 | 3 | 60:39 | 24 |
| 3. | Alfa Liberec | 11 | 8 | 0 | 3 | 62:54 | 24 |
| 4. | SK Kladno | 11 | 7 | 0 | 4 | 68:29 | 21 |
| 5. | Olympik Mělník | 11 | 6 | 0 | 5 | 58:41 | 18 |
| 6. | Dalmach Turnov | 11 | 5 | 0 | 6 | 56:55 | 15 |
| 7. | Arsenal Benešov | 11 | 5 | 0 | 6 | 57:66 | 15 |
| 8. | Radobýl Litoměřice | 10 | 4 | 1 | 5 | 52:49 | 13 |
| 9. | FC 83 Příbram | 11 | 3 | 0 | 8 | 52:88 | 9 |
| 10. | RSC Čechie Slaný | 11 | 2 | 0 | 9 | 44:73 | 6 |
| 11. | Betis Kadaň | 11 | 1 | 1 | 9 | 25:85 | 4 |
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Zákaz návštěv v turnovském Domově důchodců Pohoda
Z důvodu vysokého výskytu akutních respiračních infekcí včetně chřipky platí od 28. 1. 2026 zákaz návštěv v Domově důchodců Pohoda. „Děkujeme, že nám pomůžete učinit maximum pro to, aby nynější zákaz trval pouze po nezbytně nutnou dobu. Výjimku ze zákazu návštěv může být povolen zdravotním personálem, a to z důvodu zvláštního zřetele, který se bude týkat zdravotního stavu klienta, jako například terminálního stavu či prudkého zhoršení zdravotního stavu. Věříme, že situaci s vaší podporou a pochopením úspěšně zvládneme," sdělila Jana Maříková, ředitelka Zdravotně sociálních služeb Turnov.
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Nejnovější články
Centrum pro rodinu Náruč v únoru
Na turnovské radnici proběhlo pravidelné setkání se zástupci církví
Veřejnost může opět nominovat osobnosti na udělení Pocty hejtmana
Hrady a zámky nespí ani v zimě
Kultura v Železném Brodě v únoru
Nejčtenější články
06.02.: Kultura v Železném Brodě v únoru
07.02.: Hrady a zámky nespí ani v zimě
06.02.: Národní plán obnovy zásadně posílil péči o Krkonošský národní park
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.