Betlémské světlo na Turnovsku s vánočními vystoupeními i živým betlémem

13.12.2013 21:21:29 | Autor: Jana Pekařová, středisko Štika Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Betlémské světlo na Turnovsku s vánočními vystoupeními i živým betlémem

Je zvykem turnovských skautů, že šíří záři světýlka z Betléma na Turnovsku. A je také zvykem, že u plamínku Betlémského světla zpívá skautský sboreček. A nyní tu máme novou tradici, o kterou se skautské středisko Štika Turnov pokouší. Již druhým rokem uvidíte na náměstí živý betlém v podání turnovských skautů.

Brněnští skauti se v sobotu 14. prosince vydají do Vídně, aby zde na ekumenické bohoslužbě vyzvedli Betlémské světýlko a přivezli ho do České republiky. „Světlo bude rozváženo po České republice následující víkend, a to v sobotu 21. prosince," sděluje vůdce střediska Tomáš Hocke. Pokud byste si chtěli vyzvednout světýlko přímo z vlaku, přijďte na turnovské vlakové nádraží právě tento den, v 15.18 bude přivezeno skauty rychlíkem číslo 1258 z Pardubic.

Turnovští skauti pořádají v rámci rozdávání Betlémského světýlka několik akcí. První se uskuteční u kapličky v Ohrazenicích u Turnova, a to hned v sobotu 21. prosince od 16 hodin. Následovat bude v neděli 22. prosince vystoupení na hradě Valdštejně. Vyvrcholením bude představení živého betléma s koledami v předštědrovečerní den, v pondělí 23. prosince, od 17 hodin na turnovském náměstí.

„Všude na těchto akcích bude Betlémské světlo k dispozici. Nezapomeňte si tedy přinést svíčku či lucerničky, aby i vám světýlko rozzářilo předvánoční domovy," doplňuje Tomáš Hocke.

Skauti ze střediska Štika Turnov se těší na předvánoční setkání s vámi na některém z našich vystoupení a přejí příjemně strávené Vánoce.

Kde všude v Libereckém kraji si můžete vyzvednout Betlémské světlo?

Přehled kulturních akcí v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT