Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

29.11.2016 14:50:05 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová

S velkým očekáváním sledovali příznivci českého biatlonu zahájení Světového poháru ve švédském Östersundu. Ve výstavní české disciplíně smíšené štafetě obsadila česká štafeta solidní sedmé místo, ale téměř o všem rozhodl první úsek, který se příliš střelecky nevydařil Veronice Vítkové.

Smíšená štafeta Puskarčíková - Krčmář také nepřesvědčila a obsadila z 26 startujících štafet 14. místo. A byla to opět první střelba Evy Puskarčíkové, která nezvládla první střelbu a musela na dvě trestná kola.

Devatenáctiletá Markéta Davidová vyhrála sprint IBU Cupu

Jako blesk z čistého nebe a i jako náplast na nevýrazný vstup reprezentačního áčka do soutěží Světového poháru, přišla senzační zpráva z Norska. Juniorka Markéta Davidová, rodačka z Janova nad Nisou, vyhrála v Beitostolenu druhý sprint IBU Cupu! Tempu české juniorky nestačily ani závodnice ostřílené Světovým pohárem!

Makule, jak zní její přezdívka, minula pouze první terč vleže a zbývajících devět terčů se už před ní sklonilo. Na trati byla třetí nejrychlejší!

Markétu teď čeká trénink v rakouském Obertilliachu, následovat bude ještě jeden závod v „dospělém" IBU Cupu v Ridnaunu a pak i série juniorského IBU Cupu. Vrcholem sezóny by pro členku SKP Kornspitz Jablonec mělo být juniorské mistrovství světa.

Koníčkem Markéty byly od mládí koně a tak i její studium na vysoké škole je zaměřené na tento obor. Začala studovat Českou zemědělskou univerzitu v Praze a zde zajímavý obor - zoorehabilitace a asistenční práce se zvířaty.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jilemnickém muzeu proběhne křest knihy o Hrádku u Nechanic
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
16.04.: VIDEO: Zbourali most u Čtveřína

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT