Biatlonistka Tereza Voborníková je dvojnásobnou mistryní světa

28.02.2022 22:10:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Hostinné,Jilemnice

Po triumfu ve sprintu ovládla česká biatlonistka Tereza Voborníková, rodačka z Vrchlabí, pocházející z Hostinného, i nedělní stíhací závod a na šampionátu juniorů v Soldier Hollow získala už třetí medaili. Druhé vítězství přidala k bronzu z vytrvalostního závodu.

Česká výprava získala na juniorském šampionátu už čtyři cenné kovy. Medailovou sbírku totiž zahájil Jonáš Mareček vítězstvím ve vytrvalostním závodu, který obsadil šesté místo ve stíhačce. Tomáš Mikyska v ní byl osmý.

Jednadvacetiletá závodnice Klubu biatlonu Jilemnice a bývalá studentka jilemnického gymnázia, před šampionátem v USA startovala i na olympijských hrách v Pekingu. Po startu stíhačky na druhé zastávce na střelnici dvakrát chybovala a vedení ztratila, i když se dál držela v popředí do pátého místa. Na poslední položce už zastřílela čistě, vyjela ze střelnice první a vítězství uhájila s náskokem 6,2 sekundy i před v kopci dotírající Italkou Hannah Auchentallerovou.

Voborníková svými tituly navázala na Markétu Davidovou, která byla dosud poslední českou juniorskou mistryní světa v roce 2018. Před nástupem na stupně vítězů se Tereza Voborníková vyfotila i s cedulí s nápisem Pray for Ukraine - Modlete se za Ukrajinu.